Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spadek mocy powyżej 120km/h


brejnak

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przyspieszania po przekroczeniu 120km/h odczuwam nagły spadek mocy - samochód przestaje przyspieszać. Po zatrzymaniu, zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu jest normalnie do osiągnięcia podobnej prędkości. Komputer pokazuje, że turbina przeładowuje, mechanik rozebrał turbinę, wyczyścił kierownicę, wymienił elektrozawór podciśnienia, jakiś czujnik i nadal dzieje się to samo.

Poradźcie mi coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam ból .. jak jechałem 100 -110 km/h było ok po jakimś czasie jakby turbina sie odlanczała i robił sie mół bagienny... Zmieniłem turbine na nówke sztuke i jest od tamtej pory wszystko dobrze .

Poszukaj na forum bo ten temat przewijał sie juz parokrotnie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz zapieczone kierownice w turbosprężąrce to bardzo częsta usterka w AFN-ach i turbo przeładowuje. Zrób log dynamiczny kanału 11 na 4 biegu w zakresie od 1500 do 4000 obr/min z gazem wciśniętym do dech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz zapieczone kierownice w turbosprężąrce to bardzo częsta usterka w AFN-ach i turbo przeładowuje. Zrób log dynamiczny kanału 11 na 4 biegu w zakresie od 1500 do 4000 obr/min z gazem wciśniętym do dech.

lub najczęściej co jest powodem to zawór N75 - było o tym sporo tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wszyscy wróżą to ja też ;) . Moja wersja jest taka - mechanik wziął tester zobaczył błąd 575, i zrobił jak wyżej. Ale pech chciał że turbina nie przeładowuje, tylko ciśnienie jest za niskie co daje także błąd 575 ale może mechanik ma zaćme i nie doczytał. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku.... !!! a gdzie logi dynamiczne ... ??? [to nie portal www.wrozka.pl]

bez tego to ja proponuje wymiane silnika na nowy wraz z osprzetem,wiazka i ECU [co by miec pewnosc] oczywiscie wszystko zakupione w ASO ... :naughty:

napewno pomoze .... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky ja juz stracilem "entuzjam" do pisania przy takich postach "zrobic logi"

powinno byc w regulaminie ze warunkiem prób diagnoz po wstawieniu posta typu "słabo jedzie co to", jest wrzucenie logow i tak wczesniej czy pozniej sie do tego sprowadza. ew. wszelkie gdybania typu moze Nxxx taki albo siaki, kierownice, dziury itp. zabronic, pod grozba ostrzezenia :decayed: ), watki by sie troche odchudziły a forum byłoby przejrzystsze i naprawiający może sie ustrzec przed stratą kasy i czasu.

oczywiscie dotyczyłoby przypadku pojazdow i przypadków w ktorych logi sa mozliwe i celowe.

dla oczekujacych wróżb i lubiących wrózyc ;) w FAQ wrzuciłoby się numery telewróżek i kilka adresow www :polew::D:tongue4:

oczywiscie panowie wrozacy bez urazy sam od czasu do czasu staram sie wrozyc w ramach skromnego doswiadczenia ale im wiecej zagłebiam się w lekturę forum tym bardziej dochodze do wniosku ze szkoda klawiatury na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...