Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Zakup 18" opony 245/40/18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam krótkie pytanie :)

Będą pasować te koła do mojej furmanki?? http://moto.allegro.pl/alufelgi-18-audi-a3-audi-tt-vw-golf-5-i1625304928.html

Czy ET 47 styknie do mojej B6 czy będzie to wyglądało kiszkowato :)

Opublikowano

Panowie mam krótkie pytanie :)

Będą pasować te koła do mojej furmanki?? http://moto.allegro.pl/alufelgi-18-audi-a3-audi-tt-vw-golf-5-i1625304928.html

Jakie te felgi mogą mieć ET??

Wejdą ale będą strasznie schowane, trochę lipnie to wygląda :thumbdown:

Opublikowano

powiem ci mam rs6 mają et43 i do wachacza z przodu jest ok 1 cm przy oponach 235/40/18 także et47 może być ciężko, ja na twoim miejscu brałbym te drugie

Opublikowano
  • Autor

W sumie tez bardziej RS6 mi sie podobają :)

Muszę do kolesia napisać ile urwie z ceny za ta jedna rozwalona oponę :wink4:[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 00:19_________________________________________________Mam jeszcze pytanie

Czy przy Quattro robi dużą róznicę jak założę na przód opony 235/45 a na tył będę 245/45??

Chodzi mi o to czy nie zaszkodzi to napędowi bo wyczytałem, że przy Quattro wszystkie opony powinny byc identyczne??

Opublikowano

powinny być jednakowe a nawet powinny mieć taka sama ilość bieżnika :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Dlatego pytam bo nie wiem czy to mit czy prawda z tą ilościa bieżnika.

Opublikowano

To nie MIT :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Czyli najlepiej kupić 4 opony

A co przeszkadza jak przód bedzie miał bieżnik 5mm a tył 8mm? az takie duże znaczenie ma to na Quattro?? może się cos zepsuć?? nie sądzę bo gdyby tak było to każde Quattro by się psuło a tak nie jest

Opublikowano

szersze opony inny bieżnika sprawiając iż większe obciążenie idzie na któraś oś

wiec ta os bardziej cierpi i szybciej się zużywa w Q chodzi o to żeby ciężar został rozłożony na obie osie jedno miernie.

dopuszczalne są odchyłki w bieżniku max około 0.5 mm przy zakupie opon ale wszędzie radzą aby bieżnik był równy to i nawet jednakowy wzór

był już ten temat poruszany kolega pytał o szerokość opon , dal przykład z USA gdzie zakładają na tył wieksze Fele lub szersze opony.

mówiąc prosto Został wyśmiany ze chce coś takiego zrobić w Q

jak mówisz o 3mm różnicy lub innej szerokości opon przednia os a tylna to na pewno napęd ci szybciej klęknie niż przy równym bieżniku i równej szerokości Kapci

ale to tylko moje zdanie

:hi:

Opublikowano
  • Autor

Dobra wszystko wiem :)

Na pewno nic nie zrobie źle tak aby zaszkodzic napedowi.

Tak więc kupuję felgi + wszystkie nowe opony i będę miał pewność, że za rok czy 2 nie wyskoczy mi jakaś niespodzianka w Quattro

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanie, koła jakie chcę kupić maja opony 245/40/18 ET 43

Ujade na tym moja furmanka?? :)

Opublikowano

ja bym zakładał 225/40/18

Jeżdziłem na 245 i była masakra. Ja mam furmankę po programie ale i tak czułem że nie zbiera sie jak należy.

Opublikowano
  • Autor

Ogólnie teraz śmigam na 235/45/17 i zastanawiam sie czy będzie duża róznica.

Jeżdzę po autostradach więc koleinami i dziurami się nie będe przejmował.

Chodzi mi o to czy to koło wejdzie do mojego samochodu i czy nie będzie nic tarło przy skręcaniu. Zawieszenie jakie posiadam to s-line

Opublikowano

Ogólnie teraz śmigam na 235/45/17 i zastanawiam sie czy będzie duża róznica.

Jeżdzę po autostradach więc koleinami i dziurami się nie będe przejmował.

Chodzi mi o to czy to koło wejdzie do mojego samochodu i czy nie będzie nic tarło przy skręcaniu. Zawieszenie jakie posiadam to s-line

Wejść na pewno wejdzie. Miałem u siebie felgi RS4 b5 z et 43 i zawieszenie s-line i było wsio ok.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi o oponę bo to, że 18" z tym ET wejdzie to jestem tego 100% pewien ale mysle. że 245 nie będzie tarło przy skręcaniu bo inaczej mnie szlak trafi :)

Opublikowano

Chodzi mi o oponę bo to, że 18" z tym ET wejdzie to jestem tego 100% pewien ale mysle. że 245 nie będzie tarło przy skręcaniu bo inaczej mnie szlak trafi :)

no u mnie nie tarło.

Opublikowano

Panowie mam krótkie pytanie :)

Będą pasować te koła do mojej furmanki?? http://moto.allegro.pl/alufelgi-18-audi-a3-audi-tt-vw-golf-5-i1625304928.html

Czy ET 47 styknie do mojej B6 czy będzie to wyglądało kiszkowato :)

z tymi oponami na bank nie wejda... bo beda z przodu trzec o wahacz.

Opublikowano

Panowie mam krótkie pytanie :)

Będą pasować te koła do mojej furmanki?? http://moto.allegro.pl/alufelgi-18-audi-a3-audi-tt-vw-golf-5-i1625304928.html

Czy ET 47 styknie do mojej B6 czy będzie to wyglądało kiszkowato :)

z tymi oponami na bank nie wejda... bo beda z przodu trzec o wahacz.

on pytał o ET 43

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.