Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Nie odpala,nie można zdiagnozować VAGiem -a6 c5 2.5TDI


chapakostabakos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zmienić moja a4 która chce ojciec na a6 c5 98r quattro znalazłem taka w okolicy za smieszne pieniadze:) ale jej problemem jest to ze nie odpala...

Sprawdzałem uklad paliwowy i odpowietrzałem ja(reczna pompka) paliwo pojawiło mi sie na magistrali i podczas krecenia jest cisnienie ale autko nawet nie warknie, pierdnie itp....

chciałem podlaczyc vaga ale nie moze mi sie polaczyc z komputerem.... jest oczekiwanie zaliczy do 6 i zrywa polacznie zielona kontrolka swieci mi sie na kablu wiec chyba polacznie jest ok.... moze musi byc jakas inna konfiguracja w ustawieniach portu?? w mojej niuni laczy mi sie od razu po pierwszym sygnale...

moze ktoś spotkał sie z taka sytuacja??

chcialbym wiedziec co mu dolega z wygladu nie jest zly byl lekko obity ale nic powaznego, hamulce tyl ma do roboty lekki wyciekz silnika, lampy xenona do regeneracji i napewno jeszcze cos wyjdzie.... troche sie na tym znam wiec z naprawa tego nie bylo by problemu nie trzeba nikomu placic za robote:) auto ma juz swoje lata i przebieg wiec cudów od niego nie oczekuje, ale na elektryce na cholere sie nie znam....

prosze o pomoc jak zdiagnozować usterke....

PS: podczas krecenie nie slychac zadnych stukow z silnika wiec walki, hydraulika chyba OK ale na rozruszniku nie ma takich obrotow wiec nie jestem pewny w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieź auto do elektromechanika. Jeżeli wykluczyłeś już immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwsze co zrobic to zalatwic inny ecu?? skoro sie swieci zielona lampka na kablu to polacznie musi byc OK?? tzn wtyczka nie laczy, przerwna gdzies na kablu albo cos z ustawieniami w laptopie??

skoro padniety bedzie ecu to zapewne dlatego nie zapala i mozna go obudzic do zycia za jednyne 200zł tyle na allegro kosztuje "nowy":)

co to immo nawet to jak by tez byl walniety to połączyć z autem powinienem sie przez vaga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez inny kabel - ja swoim "polskim vagiem" to lacze sie ze swoim 2.5 a z brata 1,9 to pamietam ze szlo ciezko i pamietam, ze musualem w ust. portow pomajstrowac

Moze to auto ma "odciete" gniazdo? (zabezpieczenie antykradziezowe)

Jak sadze slabo sie znasz na tym motorze (wyjechane walki nie bedziesz slyszal przy kreceniu - zreszta to nie dramat bo nowe walki + hydraulika to okolo 2,5-3 kola w NOWYCH czesciach a pewnie przy wymianie rozrzadu wiele roboty by juz nie doszlo)... moze sie okazac zwalona elektronika pompy vp44 (moze wymiana tranzystorka a moze wydatek 2,5 kola na remont pompy), turbo siedzace, jak sa wycieki to pewnie odma zatkania itp itp... generalnie kalkuluj cene tak abys wyszedl na tym do przodu zmieniajac kompletnie nawet silnik np na 1.9 (robia tez takie operacje)

Wymiana rozrzadu + wymiana walkow + regeneracja pompy vp44 + robota to moze byc z 8 kola wiec nie zawsze sie oplaca ratowac tego motoru (dlatego jak nie odpala kalkuluj tak cene jakby pod maska silnika nie bylo)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź, czy z czymkolwiek innym możesz się połączyć za pomocą VAG'a, jeśli tylko ECU powoduje problemy, to do sprawdzenia zasilanie na nim (począwszy od bezpiecznika). Jeśli z niczym nie ma połączenia, to sprawdź, czy na linii K (pin 15 gniazda OBDII) jest ok 8V przy włączonym zapłonie. Jak jest 0, to odciął ktoś linię K i prawdopodobnie auto nie odpala przez jakieś zabezpieczenie antykradzieżowe - szukaj przełącznika pod deską, czy czegoś w tym stylu. ECU samo z siebie się nie rozwala, więc najpierw próbuj zdiagnozować to, co Ci napisałem powyżej. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...