Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tył wysoko stoi, na jakie sprężyny wymienić?(quattro)foto


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym obniżyć trochę tył, teraz wydaje mi sie ze jest nie naturalnie za wysoko.

chece zeby tyl zrownal sie z przodem, wiec moje pytanie jakie sprezyny kupic?

i jak wyglada procedura wymiany sprezyn w quattro?moze ktos opisac?nie znalazlem zadnego opisu na forum.

20110522.jpg

20110522_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś obnizajace spręzyny typu MYS/supersport/betatec albo cos w uzywce, ale nie tylko na tył a komplet :gwizdanie:

Co do demontazu spręzyn

Ściagasz tylne koło i masz 4 sruby mocujace amortyzator odkręcasz i po sprawie, w srodku samochodu nie musisz nic demontować, wszystko jest przymocowane z zewnątrz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdym chcial komplet to juz by pasowalo kupic lepsze felgi, poza tym przód mi tyle nie przeszkadza co tył który za wysoko stoi.

czyli wymiana sprezyn w tyle quattro jest prosta?a jakies sciagacze do sprezyn sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ściagacz bedzie potrzebny, a sam demontaż to godzinka czasu :good:

a z tym zglebianiem tyłu to mozesz wpasć w odwrotna sytuacje, jak kupisz spręzyny tylko na tył, wtedy moze przód stać wyzej, dlatego ja bym polecał kupic komplet -20 lub -30 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz cos polecic -20 z allegro(bo niższych nie chce) bo ori 1BE watpie zebym gdzies zdobyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz cos polecic -20 z allegro(bo niższych nie chce) bo ori 1BE watpie zebym gdzies zdobyl

no własnie jak -20 to tylko 1BE, inne jakie widziałem własnie zaczynają sie od -30 :confused4:

A co do twojego, wymieniałes teraz cos że tak stoi czy to robota poprzedniego właściciela :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kupiłem, ciekaw jestem co to za sprezyny mam, da sie to jakos sprawdzic? moze jak bym wlozyl ori 1ba to by poprawiło sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kupiłem, ciekaw jestem co to za sprezyny mam, da sie to jakos sprawdzic? moze jak bym wlozyl ori 1ba to by poprawiło sytuacje

myśle że tak, bo faktycznie ten tył to wyżej niz 1BA chyba :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie straszna koza :blink: aż śmiesznie wygląda, poprzedni właściciel przekombinował :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos podac oznaczenia sprezyn 1ba do sedana quattro? porównam to z tymi co mam, czy sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory z tyłu nie wyzionęły ducha? Tył idzie tak do góry właśnie kiedy amortyzatory przestają trzymać, ale to raczej byś odczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa objawy nie trzymania amortyztora? tyl wydaje mi sie twardy poza tym nie dawno na stacji diagnostycznej gosc mowil mi ze na tyle jest ok 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nierównościach buja tyłem, auto jest ogólnie niestabilne i jedzie jak jakiś pick- up, przestawia tył. Niedawno to jest kiedy? Amor potrafi czasem wysypać się na momencie, zwłaszcza po wjechaniu w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy mam takie objawy przestawiania tylu na nie rownosciach ale caly czas stawialem ze to tuleje. jak sprwedzic dokladnie amory, na stacji diag? tylko ze ten tyl tak stoi od kad mam ten samochod czyli ponad pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będą wywalone amortyzatory, skoro stoi wysoko i przestawia tył. Na stacji diagnostycznej jak wjedziesz na płytę to wyskoczy sprawność, tym pomiarom tak do końca teśż nie można wierzyć, ale zużyty amortyzator powinno wskazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos podac oznaczenia sprezyn 1ba do sedana quattro? porównam to z tymi co mam, czy sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...