Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z kontrolką od układu hamulcowego


Romanek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kontrolka od układu hamulcowego. Mianowicie jak jade na dziurach i troszke mocniej mna zatrzęsie to zaczyna ona migać. Miga mniej więcej 4 razy po czym gaśnie i zapala się znów jak wjade na wieksze dziury. Sprawdzałem ilość płynu w zbiorniku i się zgadza, wiec dalej nie wiem co moze być przyczyną tego problemu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Romanek88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak by był czujnik od ręcznego wyrobiony to chyba paliła by sie kontrolka od recznego z literka "P" w kółku a mi zapala się większa z "!" w kółku. Chyba ze się mylę...Ma ktoś jeszcze dalej jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam nieco inne pytanie, czy jest mozliwosc wylaczenia calkiem kontrolki od absu w sposob inny niz poprzez jej bezposrednie wylaczenie/odlaczenie/zgaszenie zarowki w liczniku? kupilem auto z niedzialajacym absem (co bylo dobra karta przetargowa) i prawdopodobnie abs cos sygnalizowal wiec zeby sprzedac auto handlarz pewnie wylaczyl sygnalizacje absu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam nieco inne pytanie, czy jest mozliwosc wylaczenia calkiem kontrolki od absu w sposob inny niz poprzez jej bezposrednie wylaczenie/odlaczenie/zgaszenie zarowki w liczniku? kupilem auto z niedzialajacym absem (co bylo dobra karta przetargowa) i prawdopodobnie abs cos sygnalizowal wiec zeby sprzedac auto handlarz pewnie wylaczyl sygnalizacje absu

raczej nie wyłaczysz tylko wyciągnięcie żarówki. A tak w ogóle to zdiagnozuj bo mimo wszystko ten ABS sie przydaje więc dobrze było by żeby działał a wtedy kontrolka też sie palić nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs nie dziala, zauwazylem to na jezdzie probnej kiedy depnalem mocno po pedale, a w serwisie komp nie chcial sie polaczyc w ogole z modulem abs, obstawiam ze padl sterownik + ktos wyjal zarowki, dodam ze kontrolka nie zapala sie nawet po przekreceniu kluczyka w stacyjce kiedy jest test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs nie dziala, zauwazylem to na jezdzie probnej kiedy depnalem mocno po pedale, a w serwisie komp nie chcial sie polaczyc w ogole z modulem abs, obstawiam ze padl sterownik + ktos wyjal zarowki, dodam ze kontrolka nie zapala sie nawet po przekreceniu kluczyka w stacyjce kiedy jest test

ahaaa bo zrozumiałem że nie działa a denerwuje Cie kontrolka. Tak czy inaczej raczej sie nieda wyłączyć samej kontrolki wiec raczej jest spalona albo wyjęta żarówka. No a ABSem bym sie zajął na Twoim miejscu bo nie raz mi uratował dupsko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do licznika, czy trzeba demontowac wszystko co jest w okol niego, czy wystarczy zdjac ten plastik gorny kolumny kierowniczej i odkrecic 2 torxy ktore on przykrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz tylko ten wąski plastik nad kolumną przy liczniku i 2 śrubki odkręcasz. opuść max kierownice i pociąg do siebie i wychodzi jak złoto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo mam nadzieje ze jak sie za to wezme to rzeczywiscie wszystko pojdzie jak zloto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tak dlugim czasie doszedlem do tego co to jest:) Przyczyna byl alternator ktory mial za male ladowanie i przy wiekszym wstrzasie wariowaly kontrolki. Teraz zrobilem alternator i jak by reka odjol.

Pozdrawiam

romanek88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...