Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 C6] 18 czy 19 ?? Co wybrac, czy duża różnica w komforcie...


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Już dosłownie zgłupiałem i nie wiem jakie felgi lepiej wybrac :wallbash: . Auto to audi a6 c6 avant w kolorze powiedzmy srebrno złotym, bliżej nie określonym :mysli: . W 19 do tego auta jest o wiele lepszy wybór, przynajmniej więcej felg mi się podoba, obawiam się jednak że profil 35 może być zabójczy na naszych drogach. Nigdy nie miałem do czynienia z 19, co najwyżej 17...chociaż pamiętam wypowiedzi osób przed zakupem przeze mnie 17 , że to fele za duże, że nie na nasze drogi , że będzie się źle jeździło...oczywiście okazało się to guzik prawda. Jak więc jest z komfortem jazdy na 19 , czy bardzo trzeba uważać ?? Pytanie skierowane przede wszystkim do osób jeżdżących na takich felgach...a nie osób jeżdżących na 15 i zazwyczaj mających najwięcej do powiedzenia w tym temacie :). A może optymalnym rozwiązaniem byłoby wybranie 18, profil 40 to juz zawsze wyzej i bezpieczniej dla felgi i opony , chociaż uważać na pewno równie trzeba tak jak i przy 17?? Jakby się pojawiły jakieś ciekawe propozycje (zdjęcie felg pasujących do a6) to byłbym wdzięczny. Mnie najbardziej przypadły do gustu felgi od nowej s6 - zdjęcie nr 1(tyle że 19 i ponoć nie ma jeszcze replik), ewentualnie - zdjęcie nr 2 (również 19) podobne do felg porsche i bmw

audis6avant5464be9.th.jpg

audia6avant200720sj9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil 35 ... to jest procentowo podane wiec to nie jest tak ze 35 przy rozmiarze 16" i 19" to tyle samo.

znajomy ma q7 na 22" ABT`a i tez ma profil 35 ... i jezdzi smialo i nie narzeka. komfort jazdy jest dobry ( z tylu z tego co pamietam 275/35R22 )

a6 c6 to mega komfortowe auto i watpie zeby przez 19" stracilo duzo na komforcie .....

uwazac musisz jak przy kazdej wiekszej feldze ale nie na dziury a raczej na krawezniki itp.

ja na twoim miejscu bralbym 19" ( jesli mialbym wybierac miedzy 18 a 19 )

ludzie maja 18 a nawet 19" w a4 b5 i narzekan specjalnych na forum nie slyszalem

wiec 19" wg mnie w a6 c6 spokojnie da rade

_________________________________________________

fajne 19" mial kolega z forum ktory sprzedal rs4 b5 bez felg i teraz ma te felgi na sprzedaz

czarno srebrne .... niektorzy napewno wiedza o co mi chodzi

_________________________________________________

to te felgi:

9f28a12e45fbad5c.jpeg

82ec7666be717dac.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic bym nie zapodał 19" do A4.... szkoda zębów, zawiechy, popatrz na te koła toż to prawie pojazd "szynowy" itp

Mam 17" w A8 i raczej 18" nie zapodam, dla mnie auto powinno być wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic bym nie zapodał 19" do A4.... szkoda zębów, zawiechy, popatrz na te koła toż to prawie pojazd "szynowy" itp

Mam 17" w A8 i raczej 18" nie zapodam, dla mnie auto powinno być wygodne.

e tam :) przesadzasz ja w b5 miałem wcześniej 18 teraz 19 i różnicy żadej nie odczułem.Jeśli w aucie masz sztywny zawias to tak jak byś miał porównać 14 do 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak_zg ładne te felgi :th: MorgothV8 17 w takim dużym aucie jak a8 wyglądają chyba troszke maławo ?? Poza tym ja te felgi potrzebuje do a6 kombi, auto jest duze wiec felg 17 dac nie moge bo bedzie to troche "nieładnie" wygladało, wiec przynajmniej 18 muszą być , szkoda tylko że felg w tym rozmiarze jest słaby wybór, anie chce żadnych oblatanych jak mamy7 czy 8, chociaż przyznam że się nastawiałem na te mamy 7 bo widziałem je na a6 kombi ale obniżonym i wyglądały naprawdę nieźle

2971768143rp2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A6 18" mogą być, co do 17" w A8 - takie są po prostu seryjne, a nie potrzebuje większych - bo są droższe i powodują szybsze zużywanie zawiechy, opony też są droższe (bo niższy profil i więcej cali). kwestia gustu, mi seryjne 17" spokojnie starcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A6 C6 wydaje mi sie ze 18 wystarczą.. ja bym nie szalał z 19' bo Polskie drogi .. a reczej ich stan potrafi płatać figle . Szkoda naprawiać poźniej fele .

Co do A8 Morgotha to zakupił bym też 18 ' ale skoro jemu dobrze na 17 [' ktora jest tez nie małej wielkości felga ] to jego decyzja :)[br]Dopisany: Styczeń 18, 2008, 05:35:44 _________________________________________________Widomo czy z 17 . 18 czy 19 trzeba uwazać na drodze ..ale wielkość odbija sie na komforcie jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że zostane przy 18 , chyba wybiore te mamy7 , bo przegladam allegro ostatnio dosyc sporo i ladnych felg nie ma (jak na mój gust) a jesli są to tylko 19 , szkoda że te nasze drogi są takie dziurawe... można dzięki temu zapomnieć o pięknych 19 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne 19" mial kolega z forum ktory sprzedal rs4 b5 bez felg i teraz ma te felgi na sprzedaz

czarno srebrne .... niektorzy napewno wiedza o co mi chodzi

sorki ze sie z tym wtracam ale sa one naprawde na sprzedaz?

podobno mialy byc do golfa. a mialem na nie ochote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne 19" mial kolega z forum ktory sprzedal rs4 b5 bez felg i teraz ma te felgi na sprzedaz

czarno srebrne .... niektorzy napewno wiedza o co mi chodzi

sorki ze sie z tym wtracam ale sa one naprawde na sprzedaz?

podobno mialy byc do golfa. a mialem na nie ochote.

sa na sprzedaz .... byly niedawno jeszcze na allegro ... pewnie jesli nie sprzedane to znowu beda

cena jesli dobrze pamietam z prawie nowymi oponami pirelli to 5500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie go pytalem to pisale ze zaklada do golfa.

no nic, trudno sie mowi.

Michas na 19 bedzie ladniej ale kupujac 18 zostanie Ci jeszcze troche na ledy:)

wiem, wiem, będzie o niebo ładniej, ale obawiam się że komfort już taki "ładny" nie będzie... a o kase to tak do konca nie chodzi, zawsze można wziać nadliczbowe haha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym 18 , troszke lepiej jak na 19, a zas nie odczulem strasznej różnicy miedzy 17. Wg mnie 18 dobry kompromis, opony trochu tańsze. Na A6 też bedzie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...