Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przerejestrowanie Auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy mam nie miłą sytuację chodzi o przerejestrowanie auta na mnie i współwłaściciel żona.

Aktualnie samochód jest zarejestrowany na teścia a ja jestem jego współwłaścicielem (chodziło o zniżki teścia przy opłatach OC).

Teraz jest taka sytuacja że Teściu zmarł i sądownie jego część samochodu przechodzi na teściową i chyba na syna córkę (moją żonę) nie wiem czy może na wnuków też tylko oni nie są pełnoletni.

teraz pytanie co mam zrobić, jakie papiery mi będą potrzebne, kto się ma zrzeknąć tamtej połowy samochodu może jakiś wzór pisma by się przydał

bardzo proszę o pomoc może ktoś to przechodził

Opublikowano

Niestety w grę będzie wchodzić sprawa spadkowa, a połowa auta przypada spadkobiercom twojego teścia. Najprościej pewnie (o ile jest zgoda wszystkich spadkobierców) dokonac podziału u notariusza.

Ale ogólnie nie jest to taka prosta sprawa jak Ci się wydaje (że wystarczy oświadczenie żony i dzieci zmarłego, że się zrzekają tej części np. na ciebie bo połowa Twojego auta formalnie weszła a skład spadku po twoim teściu. A spadek spadkobierca może przyjąć, a potem zrobić darowiznę na inną osobę (jeżeli zrobi to w ciągu 5 lat zapłaci podatek od spadku). Może też w ogóle spadku nie przyjąć. Ogólnie to dość złożony temat więc najlepiej zasięgnąć porady prawnej.

Ale to moja skromna opinia wynikająca z autopsji.

Opublikowano

notarialnie załatwisz to do 6 miesięcy, po tym terminie pozostaje sprawa spadkowa w sadzie

czyli idziesz ze wszystkimi zainteresowanymi do notariusza a potem do urzedu komunikacji

Opublikowano

Gdziesz kiedyś słyszałem, że można napisać umowę kilka miesięcy wstecz, ale to pewnie niezgodne z prawem :no:.

Przerejetrsować musisz niby w 30 dni, ale za przekroczenie terminu nic nie grozi.

:wink4:

Opublikowano

proponuje jak kolega napisz umowe z data wstecz aq za to ze nie przerejestrowales w terminie nic ci nie zrobia i bedziesz mial problem z glowy :hi:

Opublikowano
  • Autor

dzięki wam za odpowiedzi.

Tak jak pisałem wcześniej połowa teścia przeszła na teściową było załatwiane to przez notariusza i przez sąd. Jutro pujde zapytać co i jak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.