Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moj czarny AFNik


Digit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, całkiem niedawno stałem sie posiadaczem mojej niunki dokładniej mówiąc to

A4 z 98r diesel 1.9TDi seria 110KM, w moim ulubionym czarnym kolorze no i wymarzonym quattro. :dance:

Jestem b. zadowolony z autka, zafundowałem mu mała kuracje na początek czyli filtry, oleum, rozrząd no i dbam jak mogę :>

Co do wyposażenia nie będę sie rozpisywał, wszystko widać na zdjęciach, jeszcze z jesieni, ale jak znajdę chwile wrzucę nowe i będę uaktualniał :)

Z "dodatkowego" niekoniecznie seryjnego wyposażenia jest komplet gwintowanego zawieszenia KONI w który zainwestował poprzedni właściciel, sprawdza sie wyśmienicie na naszych drogach, bo jest z regulacją tłumienia, następnie felgi RH 17" te juz słabiej nadają sie na nasze drogi, boje sie że szybko mogą sie z nich zrobić kwadraty :angry: Bardzo zadowolony jestem z foteli, dla mnie bomba oraz z dzielonej/kładzionej tylniej kanapy. Duże zaskoczenie i zadowolenie dla mnie jest odczepiany hak holowniczy.

Jeżeli chodzi o serducho to przebieg ~190tys, do normalnego poruszanie jest jak najbardziej oki, choć czuć że quattro "jedzie z nami" i przyda sie na pewno mały doping w przyszłości :evil:

Niestety aby móc sie jako tako poruszać aktualnie podniosłem trochę autko, A tak sie prezentuje jeszcze z gleba :

a1wx9.th.jpga4mz6.th.jpga3sx7.th.jpga2uw8.th.jpg

a6eh4.th.jpga5au1.th.jpga44pq8.th.jpga8pp9.th.jpg

a7zp3.th.jpga9zd3.th.jpgw3lw7.th.jpgw2hj4.th.jpg

w1uc9.th.jpgw5ee2.th.jpgw4nh1.th.jpgzawias2oe0.th.jpg

zawias1jz4.th.jpg

UPDATE1: Łatwo nie było ale ori RS4 bumper jest juz na swoim miejscu :dance:

rs41.jpgrs42.jpgrs43.jpg

rs44.jpgrs45.jpgrs46.jpg

UPDATE2: Kolejna ważna zmiana w autku to nowe zespolone lampy, znacząco odmłodziły A4ke, nie było większych problemów przy montażu, przy okazji na swoje miejsce powędrowały halogeny niestety nie ori RS4, a soczewkowe hella, ale i tak pasują i dobrze świeca :>

l2.jpgl1.jpgl4.jpgl3.jpg

l5.jpglz5.jpglz2.jpglz1.jpg

lz4.jpglz3.jpglz6.jpglz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to orginalny zderzak od rs4 to nie obejdzie sie bez ciecia ( i to sporego chyba ) z tego co wiem bo jest szerszy niz zwykly z a4/s4

dobrze ze dales duzo fotek, przyjemnie ze AFN`ik

felgi takie same ma spedyt

z tym rozmiarem 17" to nie przesadzaj .... tutaj niektorzy w b5 maja 19" i jezdza spokojnie

17" to wlasnie rozsadny kompromis miedzy komfortem a wygladem

ladnie siedzi na tym gwincie

a no i duzy + ze odpycha sie z czterech łapek

co planujesz w niej robic i w jakiej kolejnosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny AFN :th:

Autko czyste i w słusznym kolorze :thumbup:

Grill tez pasuje , ale od S4 lub RS4 bedzie bardziej odpowiedni :> Sciemnij delikatnie szybki , lampki tył dymione takie jak ma keżor lub LEDy czarne i na przodzie czarne FK i będzie bajka :thumbup::kox:

Zderzaczek , który kupiłeś będzie wymagał rezanka bo RS4 ma inne błotniki i zderzak jest szerszy :)

Co do haka jeśli pojawisz sie na spocie warszawskim weźmiesz go ze sobą ? musze cos takiego przymierzyć do siebie :notworthy:

4ypztsmem7.jpg

Szata , ktora pasuje idealnie do czarnego sedana :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyjemna maszynka musze przyznac, i bardzo dobry podklad do dalszych modyfiacji, felgi 17 jak najbardziej sluszne, jak zreszta pisal Nowak_zg, no i jak dla mnie atuty, przedewszystkim :quattro:, zajeb... silniczek, piekna gleba, no i kolor... opisuj zmiany na bierzaco, i wklejaj foty...Powodzenia :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa :embarrassed: Byłem świadomy ze nie obędzie sie bez rzeźbienia ze zderzakiem, niestety nie mam zdjęć z tego etapu, mogę jedynie powiedzieć że dopasowanie polegało na ponacinaniu u góry zderzaka po bokach, przygotowaniu wzmocnienia i usztywnieniu tego (żywica, szpachelka) Musze przyznać ze wyszło to całkiem całkiem :) całkiem inaczej teraz prezentuje sie autko. Jeżeli chodzi o dalsze modyfikacje to aktualnie montuje nowe lampy zespolone, to zakończy póki co modyfikacje na zewnątrz. W planach jest zabranie sie za środek czyli car-audio, myślę aby wkomponować na przód jakieś fajnie grające 16 no i zrobić całą instalacje pod wzmacniacz. Radyjko już zmieniłem bo w starym przestało działać pokrętło reg. głośności, zmieniłem na Alpine 3871RR z ładniusim czerwonym podświetleniem.

radyjkovm4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeś podejrzewam że niejest od RS4 tylko S4 bo takie też widziałem bo od RS jak koledy pisali jest szerszy i niedał by sie wmontować w seryjny samochód,

a z wyglądem to może w tym kierunku jak fotke umieścił kolega raggaman

grile też mi bardziej pasuje tu z kułeczkami ale RS4 . . .ale i tak jest fajnie

:audi::a4fan::quattro: SUPER pogratulować

a jeszcze pytanko co do haka ja własnie szukam haka do siebie takiego czy masz oryginał westfalia jakie masz numerki na nim . . . . bo umnie została tylko belka po nim i instalacje mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuCaS_gr44 jest to zderzak z rs4 ! z s4 jest calkiem inny i pasuje bez rezania a tutaj digit nawet pisal ze go przyrezal i wszedl ;)

zreszta nawet widac ze 100metrow ze to zderzak od rs`a

digit montuj 16cm glosniki ... nie bedziesz zalowac ;)

jest mega roznica jesli podepniesz to pod wzmak ;)

napisz jakas mniej wiecej specyfikacje car audio tego co chcesz zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego super wyszedł ci ten zderzk :shocked: sam sie tym zozprawiłeś czy korzystałeś z pomocy jakiegoś fachowca?? teraz a4 prezentuje się pięknie :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak dopasowywałem sam ze znajomym który ma doświadczenie z żywicą bo ja dopiero zaczynam, wbrew pozorom nie było to trudne, a efekt jest taki jak widać :>

a każdy blachar/lakiernik który wie jak używać żywicy da sobie z tym rade.

W weekend pracowałem porządnie i na miejscu są już lampy zespolone - auto bez porównania lepiej wygląda, znacznie "odmłodniało" no i w końcu coś widać w nocy :>

Najwięcej czasu straciłem chyba z ori wtyczkami, ale w końcu sie poddały, narazie zostały H7, pewnie niedługo zainwestuje w xzenona :kox:

Co do car audio nie planuje dużych inwestycji :) Przód to tak jak pisałem chce wpasować 16 np PowerBass, na tylniej półce grają jakieś pionery 3-drożne :kox: to może dał bym je w tylne boczki, bo tam na półce mimo że są solidnie zamocowane to całość hałasuje tylko, choć gra nie najgorzej, ale i tak wolał bym chyba ori głośniki audi. Do tego pasowało by jeszcze upchnąć w bagażniku np. jeden 25cm sub, ale to zobaczymy, nie chciał bym ograniczać przestrzeni, może jakaś zabudowa w którejś wnęce po boku tylko że nie ma tam dużo miejsca a przydała by sie tak z 20L objętości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digit, no piekne autko i ladnie zaczynasz rezac.

Zastanawia mnie chlodnica oleju z przodu.

Bo ja takowej nie mam, a jak sie nei myle jest ona od wspomagania tak?

Chyba takowych seryjnie nie montowali w tych silnikach.

PS

Przeczytaj Prywatne Wiadomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...