Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju- co i jak?


olovski

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego uparliście się na chłodniczkę 120ml? Jak ma się w praktyce (do tych co zamontowali ją), daje radę bez problemu zbić temp do 90 - 100 st podczas szybkiej jazdy, bo jak dla mnie to ona jest za mała... Czy poza teorią ma to jakieś uzasadnienie w praktyce?

lapek montowal taka mocala

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=127731.0

wiec wydaje sie ze bedzie wystarczajaca

poza tym nie wiem czy zbyt wielka chlodniczka poza wieksza iloscia oleju w ukladzie nie obnizy znaczaco cisnienia, a moze nie ma na to wplywu ?!

dodatkowo jak umiescisz ja nie wiem gdzies frontalnie badz zamiast ori coolera ( w przypadku fmica ) bedzie miala wieksza skutecznosc chlodzenia niz w przypadku seryjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lapek montował, ale nic nie pisał jak się sprawuje w gorące dni, a ta co montował jest dosyć mała... :mysli: Tak super wielkiej nie mam na myśli, liczę, że o pojemności 200ml wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lapek montował, ale nic nie pisał jak się sprawuje w gorące dni, a ta co montował jest dosyć mała... :mysli: Tak super wielkiej nie mam na myśli, liczę, że o pojemności 200ml wystarczy.

trzeba by lapka do tematu zaprosic :)[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2011, 22:51_________________________________________________mam jeszcze jedno pytanko

jakie jest cisnienie oleju w silnikach 1.9TDI PD??[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 16:55_________________________________________________mam chlodnice mocala ale musze ja pospawac

chce ja sprawdzic przed montazem cisnieniowo ale nie wiem ile powinna wytrzymac

ma ktos jakies info jakie jest cisnienie oliwy??

czy ewentualnie podniesienie mocy silnika podwyzszy tez cisnienie oleju czy dalej bedzie jak w serii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podwyższa ciśnienia oleju

Jak wytrzyma ~6barów to starczy

Chłodnica oleju wg mnie jest nie potrzebna, przy 190koniach nie mogłem zagotować oliwy nawet do ponad 110*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podwyższa ciśnienia oleju

Jak wytrzyma ~6barów to starczy

Chłodnica oleju wg mnie jest nie potrzebna, przy 190koniach nie mogłem zagotować oliwy nawet do ponad 110*C

u mnie teraz bez problemu osiaga 110'C

a mam moze ze 140kunia

plan na 200 jest wiec dobrze miec jakis zapas na upalne dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem... u mnie cieżko upalić na taką temp :)

Co Ty masz tam za ori chłodniczkę oleju, że nie możesz takiej temp osiągnąć? A może czujnik/wskaźnik źle pokazuje? :gwizdanie: Fakt, że afn, ale 115 od razu łapie przekraczając 200... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem... u mnie cieżko upalić na taką temp :)

Co Ty masz tam za ori chłodniczkę oleju, że nie możesz takiej temp osiągnąć? A może czujnik/wskaźnik źle pokazuje? :gwizdanie: Fakt, że afn, ale 115 od razu łapie przekraczając 200... :(

ja nie musze 200 przekraczac

wystraczy ostro pocisnac przez 15-20 minut i 110' od reki

przy 200 mialem 120'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem od razu, nie 10-15 minut ;) W ciepłe dni pilnuję, żeby 115 nie przekroczyć, bo przy 120 olej traci swoje właściwości, czy coś tam:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...