Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawdopodobnie będzie więcej zabójców za kierownicą


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

Główny Urząd Miar nie będzie już legalizował alkomatów. Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu mierzony urządzeniem bez atestu każdy adwokat będzie mógł przed sądem zakwestionować.

Natomiast w sprawie badania krwi przepisy wzajemnie się wykluczają. Ustawa o ruchu drogowym mówi, że jeśli istnieje podejrzenie o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym można bez zgody kierowcy pobrać krew. Ustawa o zawodzie lekarza stwierdza tymczasem, że na pobranie krwi musi zgodzić się pacjent. Policja twierdzi, że nie będzie tak źle. – Od kiedy pracuję w policji, nie pamiętam, żeby lekarz nie zgodził się na pobranie krwi od osoby podejrzanej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym – mówi Ireneusz Brachaczek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Za tydzień wejdzie w życie rozporządzenie ministra gospodarki dotyczące prawnej kontroli metrologicznej urządzeń pomiarowych. Zamiast atestowania wprowadzone zostanie wzorcowanie czyli wydawanie świadectwa przez uprawnione laboratoria. Nie wiadomo jednak czy policja będzie miała obowiązek wzorcowania. Natomiast od 24 stycznia przestaną obowiązywać atesty GUM. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tyle pijanych kierowców i chcą znieść alkomaty :shocked:

powinni zrobić tak jak jest w stanach, prosze przejść po lini , dotknąć nosa i jak nie zda to do pierdla i sie nie piepsz.ć z pijakami :bicz2:

a najbardziej mnie rozwala reklama w telewizji:

prowadze jestem trzeźwy -> jest nas CORAZ WIĘCEJ :shocked:

coraz więcej trzeźwych , pocieszające ... to niedawno było więcej pijanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tyle pijanych kierowców i chcą znieść alkomaty :shocked:

powinni zrobić tak jak jest w stanach, prosze przejść po lini , dotknąć nosa i jak nie zda to do pierdla i sie nie piepsz.ć z pijakami :bicz2:

Keżorku ta metoda szczególnie u nas nie zdałaby egzaminu. Nam osobiście osoby, które piją i nie ma to wplywu na ich zdolnosci motoryczne... W usa ludzie sa inni, mają inne organizmy, inaczej reagujące na procenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po % 90% ludzi pujdzie bbardziej prosto niz na trzezwo to fakt...Ale pijakow nie brakuje a oni chca alkomaty zniesc to juz bedzie masakra na droach :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alkomatami przegięcie ;/

Tylko bedzie wiecej pijanych na drogach ;/ i to bezkarnych ;/

Kumpel na 4 egzamin na prawko wypił konkretną ilość alko i zdał! Nogi sie nie trzęsły, spokojniej wszystko szło no i gładko.. a no i egzaminator milszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam osobiście osoby, które piją i nie ma to wplywu na ich zdolnosci motoryczne...

:shocked: :shocked: :shocked:

chyba wrzuce ten tekst..tam gdzie jego miejsce :>

precz z pijakami za kierownca :bicz2: a szczegoólnie z tymi po jednym, dwóch co myślą, ze jeżdzą lepiej niz na trzeżwo :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn wysiadając z samochodu był tak pijany że się wypier*lił na chodniku, zaszedł do sklepu, kupił browary, jeden otworzył i pojechał w siną dal (na wieś)

Nie ma prawka

Samochód nie zarejestrowany, brak OC, brak papierów

Naj*ny jak helikopter

Piszę to tylko po to aby pokazać jaka jest polska rzeczywistość (wieś na lubelskim, nie ważne jaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn wysiadając z samochodu był tak pijany że się wypier*lił na chodniku, zaszedł do sklepu, kupił browary, jeden otworzył i pojechał w siną dal (na wieś)

Nie ma prawka

Samochód nie zarejestrowany, brak OC, brak papierów

Naj*ny jak helikopter

Piszę to tylko po to aby pokazać jaka jest polska rzeczywistość (wieś na lubelskim, nie ważne jaka)

to i ja napisze (byc może kiedyś już pisałem) do kumpla dzwoni jego ojciec zeby jechac otworzyć sklep bo przyjedzie spóźniony dostawca ciężarówką, pojechaliśmy, czekamy, podjeźdza, zatrzymał sie, otwiera drzwi i ... wypadł z kabiny, podbiegamy z kumplem-myśłeliśmy ze zasłab lub coś w tym stylu a on tylko zamruczał ze nic mu nie jest i że jak stali w korku to wypili 3/4 we dwóch. :kwasny: a co do jazdy na gazie to tu gdzie mieszkam też że jest taki gościu nie ma prawka, ciągle pijany a co najgorsze to jeździ audi naszczęcie nie a4 ale b4 to też audi, z tego co zauwazyłem to on ma więcej szczęścia niż rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tak naprawdę to większość tych pijanych kierowców ze statystyk policyjnych to najnormalniej osoby na "syndromie dnia poprzedniego" i często to czysty przypadek że zatrzymują gościa do "dmuchania" i okazuje się że powyżej dopuszczalnej normy.

Mam kumpla który od 8 lat w drogówce pracuje i opowiada że 2/10 "wydmuchanych" kierowców to ci aktualnie po spożyciu.

hmm :mysli: jak wieczorem wypijesz kilka browarów lub kilka kielonów :drunk: to jak sprawdzisz alkomatem to ok 10 - 11 pokaże Ci przekroczenie normy, a najgorzej jest jak masz w miarę twardą głowę (pijesz i pijesz a tu nic) :naughty: to masz 24 h z głowy na jazdę.

więc wcale nie jest dobrze mieć mocną głowę do trunków :kwasny:

pozdro. :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie-w dzisiejszych czasach nie powinnismy nazywac pijanego oszołoma kierowcą bo jest to potencjalny morderca/idota,który swiadomie siada za kółko twierdzac ze jest mistrzem kierownicy i wszystko mu wolno-media nagłasniaja wszystkie przypadki wyłapywania nietrzezwych idiotów ale ile jest zatuszowanych tego sie nigdy nie dowiemy !!!! Najbardziej mnie wkurzaja co niektórzy policjanci taki złapie pijanego idiote i prawi mu morały a po słuzbie idzie policjant na kire i siada za kiere i wraca do domciu no bo co??? jak go koledzy zatrzymaja to przeciez nic mu nie zrobia i to jest okrutna prawda tak samo z mandatami policjanci nie płaca no bo jak ??? im wolno cywilnym autkiem przekraczac predkosc ignorowac znaki drogowe typu STOP eeehhh szkoda gadac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...