Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Złudzenie znoszenia tyłu pojazdu na zakręcie


Hasiuk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie podczas jazdy z większa prędkością na zakręcie mam wrażenie jak by mnie znosiło albo jak by tylne koła też sie skręcaly i bym jechał bokiem. Opony mam nie za dobre wsumie i niewiem w jakim stanie są amorki. Czy przez opony też może być takie złudzenie?? Tuleje na belce wymieniłem. i Prawy banan mam walnięty czy to tez może na to oddziaływać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy na początek.

1. dobre opony

2. sprawne amorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, ale właśnie zauważyłem, że pokapało z jednego amorka więc to na 99% amory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek opony wymień skoro masz nie za dobre, ale raczej to będzie wina amortyzatorów.

Wymień tego "banana" bo sobie smrodu narobisz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i tez miałem wymiane amorków (jeden się rozlał, a drugi już był zapocony)[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 20:25_________________________________________________Aha wymieniałem jeszcze odboje wtedy bo dośc długo tak jeździłem i to chyba było przyczyną ich uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie podczas jazdy z większa prędkością na zakręcie mam wrażenie jak by mnie znosiło albo jak by tylne koła też sie skręcaly i bym jechał bokiem. Opony mam nie za dobre wsumie i niewiem w jakim stanie są amorki. Czy przez opony też może być takie złudzenie?? Tuleje na belce wymieniłem. i Prawy banan mam walnięty czy to tez może na to oddziaływać?

Na to Twoim miejscu jeszcze banana bym wymienił :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i tez miałem wymiane amorków (jeden się rozlał, a drugi już był zapocony)[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 20:25_________________________________________________Aha wymieniałem jeszcze odboje wtedy bo dośc długo tak jeździłem i to chyba było przyczyną ich uszkodzenia.

Miałem dokladnie to samo :good: wahacz też wymień koniecznie dla bezpieczeństwa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wylał lewy i mam to samo, dodam więcej ze nawet na dużych nierównościach mam wrażenie jakby tył latał sobie na boki ale amorki już są tylko czekają na wymianę. Dobrze wiedzieć że to przyczyna bo jak się wylał to i tak miałem wymienić ale niepokoiło mnie to wynoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy umiecie czytac chodzi mu o tylne zawieszenie napisal ze PRZY WIEKSZYCH PREDKOSCIACH TYL SAMOCHODU ZACZYNA SKRECAC kolego jak bys mial walniete amory to podczas wyprzedzania chcialbys wrocic na prawy pas to by ci pupa rzucalo. a banan to w przodzie zawieszenie.JAK JEDZIESZ Z WIEKSZA PREDKOSCIA NA LUKU TO BELKA PRZELAMUJE SIE I DLATEGO TAKIE UCZUCIE TAK JAKBY KTOSC CI POMAGAL NA ZAKRETACH SKRECAC TYLNYMI KOLAMI tak ma byc to jest dzialanie tylnej belki przy wiekszej predkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem amorki i jest :good::kox: Dodatkowo okazało się że mam jedną sprężynę pękniętą tzn. kawałek (coś około 6cm) na dole się już urwał. Wymieniłem spreżynki i amorki i to wynoszenie tyłu ustało. Teraz wszystko już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szczerze mówiąc to takie uczucie jest jak by tylnia oś była skrętna i auto wchodziło w zakręt idealnie ale z drugiej strony głupie uczucie jak by wsumie miało zaraz wynieść z zakrętu tak na pograniczu, ale tylko przy większych prędkościach tak od 100-120 km/h i szybciej. A że banan to wachacz z przodu jest to wiem tak tylko na marginesie napisałem bo może to też ma coś do znaczenia w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też masz sprężynę pękniętą. Rozbierz i będziesz widział. Pamiętaj aby się przygotować do wymiany tak jak jest w opisie na forum:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=85640.0;highlight=wymiana+amortyzatorów

Ja chciałem pójść na łatwiznę i się nie udało. Miałem płaską 16" a pisało że ma być gięta. Niestety szybko okazało się ze bez tego klucza nie rozbierzesz kolumny więc szybko do sklepu po klucz. Ogólnie to nie ma większej filozofii.

PS: Jeśli okazałoby się że masz pękniętą to ja mam jedną dobrą i jeśli byś chciał to za piwo mogę Ci podesłać :wink4: Też mam Avanta a oznaczenie na sprężynie to dwie kropki zielone i jedna srebrna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lozysko w tylnej piascie moze powodowac uczucie latania tylu?

lozysko nie szumi ale jak zmienialem kolo to wyczulem ze mam luz w tylnym kole i czuje ze tyl lata

na serii zawiasie tyl latal, na gwincie rowniez tyl myszkuje na nierownosciach , gumy na tylnej belce sa w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod pytanie

a lozysko w tylnej piascie moze powodowac uczucie latania tylu?

lozysko nie szumi ale jak zmienialem kolo to wyczulem ze mam luz w tylnym kole i czuje ze tyl lata

dodam, jeszcze, że po najechaniu na poprzeczną nierówność czuć jakby tyłem delikatnie zarzucało i w koleinach również się tak dzieje. Dodam, że zawieszenie jest obniżone i utwardzone, jednak od razu po zakupie tego nie było. Dopiero z czasem po jeździe na naszych polskich drogach zaczęło się takie coś dziać. Na przednim zawieszeniu nie ma luzów, wszystko na bieżąco zmieniane, zbieżność ustawiona, tulejki (sinenbloci) w tylnej belce zmienione na nowe i dalej to samo.

Podpowiedzcie coś proszę bo już mi ręce opadają. Opony jak coś to zmienię, ale na nowych zimówkach było jeszcze gorzej, pozostają jeszcze te amortyzatory, ale czy to na pewno to?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...