Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Podłączenie VAG-COM - problem


infer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podjechał do mnie kolega z prosba o ustawienie swiateł w tryb 2 ( kraje skandynawskie ) i napotkałem na mały problem. A mianowicie po podlaczeniu kabla do gniazda obd vag nie wykrywa interfejsu i wyskakuje błąd. Jesli wyciagne go z obd jest ok. Czy macie moze jakis pomysl ?? ( Kabel sprawny z innymi autami działa ok, złącze obd w a4 tez sprawne bo tester uniwersalny działa ). Kabel HEX CAN USB V.704.1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B7 nie może być zwykły kabelek i VAG-COM 311.2 tylko kabelek HEX-CAN.

Można go kupić tutaj:

http://www.vag-com.pl/

lub poszukajcie kogoś, kto ma coś takiego i wtedy Wam to zrobi.

cześć,

ja też mam b7 i ten sam problem. Byłem w ASO i meches (tak jak i koledzy na spocie) powiedział mi że musi być inne oprogramowanie (nowsze) do B7. Oprogramowanie z B6 nie podchodzi :th:

Jakie oprogramowanie z B6 ??? :shocked:

Jakoś zmieniałem to nie raz w B7 i nie było problemu - nie wiem kto Tobie takich rzeczy nagadał, chyba, że coś źle zrozumiałeś.

Może chodziło o nowszą wersję VAG-COM (pewnie tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle napisałem. Dokładnie chodziło o nowszą wersję :hi:

Tak tez myślałem.

Gdybyś był z Warszawy to byś podjechał i bym Tobie to zmienił, ale niestety masz kawałek drogi :tongue4:

Interfejs do B7 trochę kosztuje więc nie ma go za wiele osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sprawny z innymi autami działa ok, złącze obd w a4 tez sprawne bo tester uniwersalny działa ). Kabel HEX CAN USB V.704.1

Przecież kolega pisze, że ma VAG-COMa 704-1. To prawie najnowsza wersja VAGa (najnowsza działająca z klonami :naughty:).[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 14:00 _________________________________________________Ta wersja na dodatek obsługuje HEX-CAN :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega pisze, że ma VAG-COMa 704-1. To prawie najnowsza wersja VAGa (najnowsza działająca z klonami :naughty:).[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 14:00 _________________________________________________Ta wersja na dodatek obsługuje HEX-CAN :wink4:

Ślepota nie boli Adaś :polew:

A co do kabla - masz laptopa działającego na baterii czy przez przetwornicę albo zasilacz podłączony pod gniazdko zapalniczki ?

Druga sprawa: Czy po podłączeniu do laptopa kabla (wtyk USB) pokazuje, że wykrył nowe urządzenie czy nic ?

Trzecia sprawa: wejdź w opcje i zrób test interfejsu - zobacz czy ten test przechodzi jak jest podłączony i zrób SAVE

Czwarta sprawa: odinstaluj VAGa i zainstaluj jeszcze raz - tylko wyłącz od razu UPDATE w opcjach: czyli DO NOT CHECK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klon i uwalona część odpowiedzialna za CAN ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klon i uwalona część odpowiedzialna za CAN ;(

Niekoniecznie, bo wtedy miałby chyba problem z identyfikacją nawet WINDOWS, aczkolwiek mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry fejs wykrywa jako ros-tech(cos tam),jak uwalony to cos tam USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry fejs wykrywa jako ros-tech(cos tam),jak uwalony to cos tam USB.

Dobry wykrywa tylko przy instalacji, potem jak wkładasz to nie ma żadnego efektu w postaci jakiś ramek albo coś.

Jak się coś z nim stanie to zaczyna przy wkładaniu do portu USB wykrywać go jako USB DEVICE i prosi o sterowniki, których oczywiście nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to wersja VAG-COMa? AKP (polska), czy oryginalna Ross-Techa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na schemat interfejsu, za wykrywanie odpowiada FTDI, ATmega i 93C46.

A od translacji sygnału CAN jest inny układ.

Jeśli wszystkie układy oprócz tego odpowiedzialnego za CAN będą sprawne, to interfejs będzie poprawnie wykrywany, będzie komunikował się z programem i będzie diagnozował samochody po linii K. Natomiast diagnoza po CAN pozostanie martwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...