Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Popychacze hydrauliczne


gomezo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Proszę o poradę

Jakiej firmy polecacie popychacze hydrauliczne i czy nie uważacie ,że przy przebiegu 156000 to troszkę wczeście zaczeły "basować"

Gdzie jest prefix!? (proszę sprawdzić jaki posiadasz model silnika i wpisać w profil jak i stosować w tematach) - poprawiłem z przypuszczalnym prefixem kolejne tematy bez prefixu odrazu polecą do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien co do oryginalnosci przebiegu? Mnie wydaje sie on dziwnie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedz kolego ze można kopić cukierka z ori przebiegiem...

co do hydro - wiec za nim zaczniesz je wymieniać - zrzuć pokrywę i sprawdź je. przy lekkim naciśnięciu na hydrosztos nie może wejść płat szczelinomierza o grubości 0,20mm miedzy hydrosztos a czop wałka rozrzadu(krzywka w górze) - jesli jestes w stanie go włozyc - hydrosztos kwalifikuje sie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien co do oryginalnosci przebiegu? Mnie wydaje sie on dziwnie mały.

przebieg potwierdzony w serwisie , auto sprowadzony w zeszłym roku przy stanie 144000km czyli 48000km na 1rok.

wiedz kolego ze można kopić cukierka z ori przebiegiem...

co do hydro - wiec za nim zaczniesz je wymieniać - zrzuć pokrywę i sprawdź je. przy lekkim naciśnięciu na hydrosztos nie może wejść płat szczelinomierza o grubości 0,20mm miedzy hydrosztos a czop wałka rozrzadu(krzywka w górze) - jesli jestes w stanie go włozyc - hydrosztos kwalifikuje sie do wymiany.

dzięki za odpowiedź jutro rano sprawdzę , ale odgłos silnika jest jak w traktorze zwłaszcza po zrzuceniu kanału dolotowego powietrza do filtra dudni jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Proszę o poradę

Jakiej firmy polecacie popychacze hydrauliczne i czy nie uważacie ,że przy przebiegu 156000 to troszkę wczeście zaczeły "basować"

Jak wymianę oleju robiono co 30 tkm co dawało by 5 zmian to jest to możliwe mimo tego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popychacze: INA (te co idą na montażu)

może wałek rozrządu Ci się zdeczka wytarł, zdejmij pokrywę i obadaj krzywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też basuje byłem u mechanika hydropopychacze ok wałek ok-- dałem sobie na spokój pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zasługa DPF. Pozatym wieszkosc aut po 2006 juz jeździło w DE na longlife a mi sie wydaje ze wymiana oleju 30 tys to zabójstwo dla silnika i turbiny. No ale cóż chwyt marketingowy. 1,9 Tdi super silnik ale BKE bo BRB to juz z DPF. Niechce wiedzieć jak moje auto jeździło u niemca jak olej wyglądał po 30 tys. Turbo przez te przeglądy i dpf powiedzalo po 140 tys dowidzenia. Od kiedy sie pozbyłem dpf oleju nie przybywa no i silniczek inaczej pracuje. No ale cóż ekologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zasługa DPF. Pozatym wieszkosc aut po 2006 juz jeździło w DE na longlife a mi sie wydaje ze wymiana oleju 30 tys to zabójstwo dla silnika i turbiny. No ale cóż chwyt marketingowy. 1,9 Tdi super silnik ale BKE bo BRB to juz z DPF. Niechce wiedzieć jak moje auto jeździło u niemca jak olej wyglądał po 30 tys. Turbo przez te przeglądy i dpf powiedzalo po 140 tys dowidzenia. Od kiedy sie pozbyłem dpf oleju nie przybywa no i silniczek inaczej pracuje. No ale cóż ekologia.

No właśnie wczoraj zauważyłem ,że oleju przybyło na bagnecie jakiś centymetr ponad stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...