Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil z calym szacunkiem ale nigdy w zyciu nie musze nic nikomu udowadniac...to policjant ma mi udowodnic ze ma racje i do tego wlasnie sluzy potwierdzenie poprzez przyrzad do mierzenia wspolczynnika przepuszczalnosci swiatla...

tak jak nigdy w zyciu nie moze wypisac mandatu za to ze mu sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Prawo o ruchu drogowym

Rozdział 2

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu...

B) zagraża porządkowi ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się zgadzam z Kerczim tylko co z tego jak rzeczywistość pokazuje co innego.

:hi: miodzio współczuje ale niestety dow. rej za folie na przednich bocznych szybach mozna zatrzymać

auto boczne przednie ma miec jak z fabryki niczym nie przyciemniane, tylne boczne oraz tylną mozesz nawet sprejem zamalować na czarno a co do faktu zerwania foli kto to zrobił Ty własnoręcznie? bo nie bardzo rozumiem.

no ustawa mówi o przepuszczalności światła a nie o folii i innych metodach. Oczywiście tak jak piszesz tyczy się to tylko przednich szyb. Na jakiej podstawie policjant może stwierdzić nie mając specjalnego urządzenia ze szyby nie spełniają ww warunków ?? Chodzi mi konkretnie o przepis który to reguluje. Folię sam stargałem żeby nie zabrali mi dowodu bo w tym momencie byłby to dla mnie większy problem niż samo przyciemnienie. [br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 17:15_________________________________________________

Prawo o ruchu drogowym

Rozdział 2

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu...

B) zagraża porządkowi ruchu

No i to wszystko wyjaśnia chyba w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety im wolno wszystko interpretować wedle uznania bo on jest "stróżem prawa" i on uznaje czy w danym momencie stanowi coś zagrożenie czy nie czy np. wjechałeś na skrzyżowanie na żółtym chociaż ty widziałeś nad głową zielone itd. a jeśli się nie podoba to sąd grodzki ale kiepsko to widzę :no:

generalnie można by uznać że powinni wozić ze sobą całą ścieżkę diagnostyczną :confused4: niestety ma wątpliwość - zabiera dowód ma takie prawo przecież on nie chciał wstawić mandatu tylko zatrzymać dowód do wyjaśnienia gdyby szyby przeszły test na diagnostyce :gwizdanie: to wtedy możesz go gonić po sądach za zmarnowany czas i koszty a w dowodzie wozisz opinie diagnosty że szyby są OK dla następnego nadgorliwego ale wiadomo że raczej wasze szybki testu nie przejdą :wink4:

Tak jak sokół przytoczył przykład idąc tym tokiem rozumowania gdyby zobaczyli po nocy robin hood-a z RNS-em pod pachą to czy powinny go zatrzymać od razu do wyjaśnienia czy też nie zwracać uwagi bo przecież nie złapali go na robocie no bo niby z jakiej racji mogą podejrzewać bidusia przecież to normalne że się biega po nocy z radiem pod pachą :wink4:

Miodzio za żywota Ci tego dowodu by nie zabrali masz te szybki tak jak bozia kazała :cool1: chyba nie a z tego co piszesz masz zamiar wrócić do tego samego więc licz się z powtórką z rozrywki czy warto :mysli: następnym razem trafisz na takiego co nie będzie czekał czy będziesz zdzierał czy nie tylko napisze pokwitowanie za dowód i baj baj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem niech zabierają :kox: przegląd to 25zl + ew 50 za... :decayed: a koszt przyciemnienia na nowo 150. Mam przyciemnione szyby bo uważam je za bezpieczniejsze. Z tym ze teraz wiem ze nie mając urządzenia pomiarowego też mają prawo zabrać dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Mam przyciemnione szyby bo uważam je za bezpieczniejsze....

a możesz napisać czemu są bezpieczniejsze bo to mnie zaciekawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje wolałem by mi zabrali dowód za szyby a nie jakieś targanie (w tej chwili rozumiem miodzia że wolał tak postąpić bo wiem że czekanie na odbiór dowodu to jakaś kpina :wallbash: tym bardziej że mamy okres przed świąteczny) , 30zł na flaszkę dla kumpla i przegląd zrobiony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Mam przyciemnione szyby bo uważam je za bezpieczniejsze....

a możesz napisać czemu są bezpieczniejsze bo to mnie zaciekawiło

Tomek pozwól ze wytłumaczę Ci to dokładnie na spocie co by znowu burzy nie wywoływać a teraz bezpieczniej będzie napisać że poprostu tak mi się podoba :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz bezpieczniej będzie napisać że poprostu tak mi się podoba :decayed: ...

no raczej :wink4:

miałem auta z oklejonymi szybami tylnymi takie kupiłem z niemiec z wpisanym TUV-em więc żaden badziew za 30zł rolka. Niestety ale w obydwu jak dla mnie folia to była kupa :confused4:. W nocy widoczność była beznadziejna przy parkowaniu w ciemnych miejscach tyłem była masakra a folie wcale nie były z tych najciemniejszych. W innym aucie (Accordzie kombi)

IMG_3377.jpg

miałem ori tylne szyby przyciemnione piecowo i tam to wyglądalo o niebo lepiej. W nocy praktycznie nie było różnicy widoczności między moją szybą boczną a tylnią i tylko takie coś uznaję za biezpieczne. Uważam że kozacko wygląda auto z czarną szybą ale użytkowo i pod względem bezpieczeństwa ... :rolleyes: chyba że są to szyby oryginalnie przyciemnione tak jak miałem w tej hondzie ale to rzadkość u producentów :gwizdanie: dlatego ja przedkładam użytkowść nad wygląd oczywsiście mi tu zaraz ktoś wyskoczy że ma kamere w RNSIE parktronic diody w wentylkach i 100kkm na kamazie i wogóle laska mu wysiada i "cofaj ciofaj".... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakaś perfumeria w Krakowie ? Zna ktoś może ? Tylko nie te w hipermarketach ani te z podróbkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od byłego klubowicza nie chcesz kupić ? :gwizdanie: :decayed:

a tak serio mi kuzynka z Anglii na bezcłowym kupuje

może masz kogoś kto zjeżdża na święta jeśli masz już wybrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakaś perfumeria w Krakowie ? Zna ktoś może ? Tylko nie te w hipermarketach ani te z podróbkami...

Krak-net sa na alledrogo :cool1:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 18:59_________________________________________________Mi własnie zapasy perfum przywiozła rodzinka w Londynu , trzeba było wczesniej pisac to moze by coś przywiezli :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od byłego klubowicza nie chcesz kupić ? :gwizdanie: :decayed:

:lol1:

Znalazłem dwa sklepy, znacie je może ?

http://www.pachniemy.pl/

http://www.perfumeria24.pl/

Ja wiem że na bezcłowej taniej, ale dla jednej butelczyny nie będę się szarpał o kilka złotych... Chodzi o to żeby nie były to jakieś podróby bo ceny są bardzo przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz bezpieczniej będzie napisać że poprostu tak mi się podoba :decayed: ...

no raczej :wink4:

miałem auta z oklejonymi szybami tylnymi takie kupiłem z niemiec z wpisanym TUV-em więc żaden badziew za 30zł rolka. Niestety ale w obydwu jak dla mnie folia to była kupa :confused4:. W nocy widoczność była beznadziejna przy parkowaniu w ciemnych miejscach tyłem była masakra a folie wcale nie były z tych najciemniejszych. W innym aucie (Accordzie kombi)

IMG_3377.jpg

miałem ori tylne szyby przyciemnione piecowo i tam to wyglądalo o niebo lepiej. W nocy praktycznie nie było różnicy widoczności między moją szybą boczną a tylnią i tylko takie coś uznaję za biezpieczne. Uważam że kozacko wygląda auto z czarną szybą ale użytkowo i pod względem bezpieczeństwa ... :rolleyes: chyba że są to szyby oryginalnie przyciemnione tak jak miałem w tej hondzie ale to rzadkość u producentów :gwizdanie: dlatego ja przedkładam użytkowść nad wygląd oczywsiście mi tu zaraz ktoś wyskoczy że ma kamere w RNSIE parktronic diody w wentylkach i 100kkm na kamazie i wogóle laska mu wysiada i "cofaj ciofaj".... :tongue4:

oczywiście się z Tobą nie zgadzam :naughty: wszystko zależy od punktu siedzenia i od wieku :naughty: Ja miałem w Lagunie ori , w pasku piecowo a w audi folię i powiem że w nocy nie widzę różnicy :wink4: ale to tylko ja

a co do użytkowości jak to napisałeś to powiem że milej /mnie i dziecku /jak np.słońce go nie razi ,koleś jadący za mną mnie nie oślepia ,nie nagrzewa się tak środek ....

a co do wyglądu to każdy ma swój gust a omni się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to te nowe busy wkurzają... Walą światłami po oczach że masakra :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od byłego klubowicza nie chcesz kupić ? :gwizdanie: :decayed:

:lol1:

Znalazłem dwa sklepy, znacie je może ?

http://www.pachniemy.pl/

http://www.perfumeria24.pl/

Ja wiem że na bezcłowej taniej, ale dla jednej butelczyny nie będę się szarpał o kilka złotych... Chodzi o to żeby nie były to jakieś podróby bo ceny są bardzo przyzwoite.

Zdążą Ci przywieźć przed świętami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...