Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Klima raz działa raz nie działa


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem kilka wątków ale nie znalazłem odpowiedzi która pomogła by mi rozwiązać problem z klimą.

Problem polega na tym że klima przy jeździe w mieście z małymi prędkościami działa normalnie.

Jak wyjade w trasę i jest dużo większa prędkość i obroty silnika to klima przestaje chłodzić. Czasem tylko się włączy na chwilę.

Sprawdzałem Vagiem i nie ma żadnych błędów.

Co może być tego przyczyną?? Co można pospradzać Vag-iem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem vagiem możesz sprwdzić: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=194502.0 i jeszcze temperature. Ja bede zmieniał osuszacz powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj zauważyłem taką dziwną rzecz jadąc po autostradzie. Predkość około 170km/h i niecałe 3 tyś obr silnika, klima nie działa ale jak puszcze noge z gazu to zaczyna chłodzić aż do momentu kiedy nie dodam gazu. Próbowałem kilka razy i za każdym razem jak puściłem gaz to klima na chwilę zaczynała chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jaki numer ma ten osuszacz w A4 B6 2001 rok z silnikiem AWX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do IC, maja katalogi i na stanie, koszt ok 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal mam ten sam problem z klimą, w aucie już wymienłem filtr kabinowy, osuszacz, byłem nabić klimę dodatkowo umyli po ciśnieniem chłodnice z przodu niestety nic nie pomogło.

Klima w aucie działa bardzo dobrze i mocno chłodzi ale jak wyjade na autostrade to za chwile przestaje działać.\

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co można sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi grupy 001 jak klima działa i jak nie działa może to rzuci jakieś światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem dzisiaj troszkę Vagiem i w grupie 001 kanale 1 zaraz po włączeniu klimy jest 0,652A a w kanale 4 jest ciśnienie 17bar. Po krótkim czasie troszke spada i jest mniej więcej 0,500A i 14bar. Jak jade normalnie autem ( pedał gazu lekko naciśniety) to takie wartości się utrzymują jak nacisnę mocniej pedał gazu mniej więcej tak ponad połowę to w kanale 1 robi się 000 a w kanale czwartym cisnienie zaczyna spadać i kilku sekundach jest koło 5-7bar.

Jak puszczę noge z gazu to znów na kanale 1 jest ponad 0,500A i w kanale 4 ciśnienie rośnie do 15-16bar.

Wygląda na to że coś przy mocniejszym przyśpieszaniu wyłącza klime. Z tego co wiem to tak powinno być prz nacisnięciu gazu do dech że klima się odłącza żeby można było wykorzystać całą moc silnika do przyśpieszenia. U mnie tak się dzieje już przy nacisnięciu pedału gazu mniej więcej do połowy.

Czy może to wina programu sterującego silnikiem?? Auto jest po sofcie?? Czy raczej coś jest uszkodzone??

Jak jadę po mieście to gaz naciskam lekko dlatego klima działa a na autostradzie pedał gazu jest wciśnięty mocnie i klima przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stało się tak zaraz po programie to bardzo prawdopodobne że to jego wina. Przychodzi mi jeszcze do głowy padający sterownik klimy jak byś był w okolicach krakowa to mógłbym ci na chwile pożyczyć takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wszysko działało dobrze, program robiłem w marcu tego roku więc nie wiem czy to się zaraz po nim się stało bo wtedy nie użwałem klimy. Wiosną jak już zrobiło się ciepło to klima tak już wariowała.

Mam gdzieś stary klimatronik bo wymieniałem wzeszłym roku to go podłącze i sprawdze czy coś sę zmieni, poprawi.[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 19:46_________________________________________________Dzisiaj podłączyłem inny klimatronik i jest dokładnie to samo, po mocniejszym naciśnięciu gazu klima się wyłącza.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co można sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dzisiaj u siebie i też wyłącza klime przy dodawaniu gazu gdzieś w połowie albo nawet wcześniej. Ja mam serie więc to raczej nie wina programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możne wentylatory macie niesprawne? na postoju jak działa klima to chłodnica jest cała ciepła czy tylko lekko od góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możne wentylatory macie niesprawne? na postoju jak działa klima to chłodnica jest cała ciepła czy tylko lekko od góry?

Wentylator jest sprawny, dmucha bardzo mocno. Chłodnica tam gdzie jest wentylator jest letnia, a z drugiej strony gdzie jest drugi wentylator wisko jest ciepła. Nie jest to napewno wina wentylatorów bo na postoju klima działa przez cały czas i chłodzi bardzo mocno.

Przestaje działać tylko jak jade i dodam gazu właśnie gdzieś tak do połowy bo jak mam lekko naciśniety gaz to się nie wyłącza i chłodzi normalnie.[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 23:21_________________________________________________

Patrzyłem dzisiaj u siebie i też wyłącza klime przy dodawaniu gazu gdzieś w połowie albo nawet wcześniej. Ja mam serie więc to raczej nie wina programu.

To u ciebie pewnie jak jedziesz po autostradzie z większą prędkością to też klima nie działa bo wtedy gaz masz mocniej wciśnięty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlawik wymieniles ???

Jaki dławik?? Bo nie wiem za bardzo o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w ETCE to taka mala rurka z sitkiem znajduje sie w przewodzie klimatyzacji przy filtrze P.P. Koszt w IC ok 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w ETCE to taka mala rurka z sitkiem znajduje sie w przewodzie klimatyzacji przy filtrze P.P. Koszt w IC ok 10zł

a już wiem pewnie chodzi Ci o dyszę rozprężna to ją też wymieniłem razem z osuszaczem ale to nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u ciebie pewnie jak jedziesz po autostradzie z większą prędkością to też klima nie działa bo wtedy gaz masz mocniej wciśnięty??

Właśnie nie miałem okazji sprawdzić ale zapewne tak. Zapne lapka i się przejadę to będzie wiadomo.

Dokładnie tak jak u ciebie 160-170 przestaje chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...