Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] COś NIE GRA W SKRZYNI LUB W SPRZĘGLE


micgas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znających się na rzeczy. Mianowicie w momencie zmiany biegu z I na II, z II na III mniej więcej w chwili gdy mam wciśnięte sprzęgło a dźwignia jest w pozycji jałowej jest słyszalny dźwięk. Jest to jakby dźwięk zwalniających swe obroty elementów kół zębatych. Nie jest on metaliczny. Nazwałbym go głuchym. Dzieje się tak zazwyczaj po kilkugodzinnym postoju, ale nie tylko. Ostatnio zauważyłem, że pojawia się czasami także gdy gwałtownie zabieram nogę z pedału gazu. Sprzęgło moim skromnym zdaniem dobrze bierze i nie ślizga się. Nie znam dokładnej historii auta ale zdziwiło mnie , że mój poprzednik zmieniał olej w skrzyni biegów. Auto ma na liczniku 103 k, ale z 50% trzeba co najmniej dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrzaniłem ciebie? :naughty:

to zwyczajne nakierowanie na prawidlowe tory. na poczatku uzytkowania forum troche trudniej sie poruszac zanim sie czlek oswoi. wiec od czasu do czasu ktos, kogos pokieruje tam gdzie trzeba. nie przejmuj, sie, 3maj regulaminu :):hi:

tamten temat byl walkowany kompleksowo. stad owo odeslanie

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znających się na rzeczy. Mianowicie w momencie zmiany biegu z I na II, z II na III mniej więcej w chwili gdy mam wciśnięte sprzęgło a dźwignia jest w pozycji jałowej jest słyszalny dźwięk. Jest to jakby dźwięk zwalniających swe obroty elementów kół zębatych. Nie jest on metaliczny. Nazwałbym go głuchym. Dzieje się tak zazwyczaj po kilkugodzinnym postoju, ale nie tylko. Ostatnio zauważyłem, że pojawia się czasami także gdy gwałtownie zabieram nogę z pedału gazu. Sprzęgło moim skromnym zdaniem dobrze bierze i nie ślizga się. Nie znam dokładnej historii auta ale zdziwiło mnie , że mój poprzednik zmieniał olej w skrzyni biegów. Auto ma na liczniku 103 k, ale z 50% trzeba co najmniej dołożyć.

Stawiam na łożysko oporowe w sprzęgle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tyle ze słychac u mnie metaliczny dzwiek przy wrzuceniu biegu.....slychac nie w samym momencie wrzucenia lecz gry juz puszczam sprzeglo i rownolegle wciskam gaz.......moze ktos mial cos podobnego....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...