Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zatarta sprężarka - gdzie zregenerować?


D4V3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zatarta sprezarke w moim A4 1.9 TDI AFN 96r. , sprezarka wydaje charakterystyczny odglos cwierkania. Czy ktos moze polecic jakis serwis gdzie mozna ja zregenerowac lub kupic juz zregenerowana do tego modelu? Ewentualnie rozwazam kupno uzywanej, ale z tym to jest loteria, wiec chcialbym miec jakas gwarancje.

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do zakładu gdzie specjalizują sie w klimatyzacjach. Nie wiem czy nie warto sprawdzić sprzęgiełka sprężarki. Może to ono nie działa.

pamiętaj o wymianie ususzacza, skraplacza, i dokładnym płukaniu całego układu jeżeli okaże się sprężarka zatarta. Sama wymiana nic nie da. W układzie zostanie syf i po założeniu nowej po miesiącu używania będzie powtórka z rozrywki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej i mnie czeka taka operacja ;( . Po załączeniu klimatyzacji po jakimś czasie zaczyna rzezić z wiadomych okolic i po chwili rozłącza się sprężarka. Profilaktynie u siebie w firmie podłączyłem maszynę i odciągnąłem czynnik wraz z olejem. Czynnika brakowało minimalnie, ale oleju nie odciągnęła maszyna ani grama. Po napełnieniu z olejem sytuacja taka sama.

Jezeli jak sugerujesz nie będzie problemu w sprzęgiełku i zdemontuję kompresor jak upewnić się, że są opiłki w układzie - bedzie je widać???Chodzi mi o to czy bez rozbierania kompresora można to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w szukaj dlawik, albo dysza, znajdziesz dobry temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam to samo. Zatarta sprężarka, byłem w serwisie CLIMA TEAM na ul. Staniewickiej w Warszawie. Koszt naprawy wycenili na 2750 zł. przy regenerowanej sprężarce. Przy nowej to ponad 3 tys. Roboty na 5 dni. Nie wystarczy wymienić samej sprężarki trzeba dokładnie wypłukać układ i wymienić osuszacz. Opiłki są wszędzie.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do zabek na ul batorego firma klimat, rok temu taka operacja na regenerowanej wyniosła 2000 zł w b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam za swoje, zamowilem uzywana sprezarke na allegro z firmy czesci-koszalin.pl. Zapewniali mnie ze sprezarka 100% sprawna, po zamontowaniu okazalo sie ze pochodzila pare sekund i stanela, pasek zaczal sie na niej slizgac i ogolnie kupa dymu... Nie polecam tej firmy ani sprezarek pseudo sprawnych, teraz szukam regenerowanej z gwarancja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy warto wydać 3000pln w naprawę auta wartego góra 12tys pln.Przecież bez klimy można żyć i zostaje zimny łokieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...