Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej POMOCY


kuaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem mojego autka polega na tym iż po przejechaniu około 120 kilometrów zaczyna mi świecić kontrolka płynu chłodzącego termostat sprawdzony i wymieniony a pozatym jak stoję w korku jakieś 30 minut nie słychać by włączył się wiatrak przy chłodnicy normalnie się kręci wisko ale chyba jak jest 30 stopni na zewnątrz powinno szybciej :mysli: wydaje mi się że to czujnik może nawalił proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem byl sprawdzany niby ok temperatura idealna 90 jak złapie to trzyma ale dlaczego zaczyna migać po tych 120 kilometrach? i to wisko mnie martwi bo nie wiem czy tak powinno być wydaje mi się że nie ale jestem laikiem w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolką sie nie przejmuj może czujnik wariuje ten w zbiorniczku skoro płynu masz ok bardziej bym sie przyjrzał wisco generalnie przy tych temperaturach i jak włączysz klimę oba wiatraki powinny śmigać mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie cały czas chodzi jeden wiatrak i wcale nie powinien chodzić szybciej, drugi włączy się jak odpalisz klimę :wink4: A tak cały czas chodzi tylko jeden i raczej nie chodzi szybciej, a już na bank nie będzie go słychać jakoś głośniej. Z tą kontrolką to faktycznie czujnik jakiś może być :mysli: Jak chcesz to na PW dam Ci namiary na kogoś z LRA kto Audi ma w paluszku i powinien pomóc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka stwierdził że to czujnik w zbiorniku wyrównawczym wymieniony zbiornik i dalej to samo po około 100km zaczyna migać kontrolka od temperatury i stanu cieczy chłodzącej :wallbash:javascript:void(0);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema miałem taki sam problem w a4 b5 95 po wymianie rozrządu tylko gdy tylko przejechałem 10km to temperatura skakała na 110 stopni i więcej .wszystko sprawdziliśmy z znajomym i padło na czujnik temperatury cieczy chłodzącej kupiłem używkę na szrocie za 20zl bo nie chciało mi się czekać na nowy z allegro 35zł i po bólu.jest kilka rodzajow czujnik takze przed kupnem musisz sprawdzic jaki masz (koniecznie na zimnym silniku).

teraz tez mam problem w swoim 2,5tdi z tym czujnikiem stary nieorginalny pokazuje zle na zimnym potrafi pokazac 80-90stopni ale poza 90 nie wychodzi nigdy podczas nawet bardzo długiej trasy,wymienilem na orginal wszystko ok tylko mam problem z odpalaniem czasem nawet krece 15s a na nieorginalnym odrazu odpalał.na ten czas mam nieorginalny bo mnie to wkurzało to moja sprawa w innym temacie ale nadal pozostaje nierozwiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina czujnika widocznie żle Ci pokazuje temperaturę na zimnym.Bo sterownik pobiera informacje z czujnika temperatury płynu chłodzącego jaka jest temperatura silnika.Jak silnik jest zimny to jest ustalana dawka paliwa większa żeby lepiej zapalił i tu raczej jest problem tak że sprawdz czujnik na zimnym silniku jaka jest wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyczyna jest inna niż czujnik temperatury cieczy,ale jężeli chcesz go sprawdzić czy jest ok proponuję lekturę: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0

Możesz też sprawdzić na klimatroniku o ile masz.Kanał 49-temperatura cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem.

Wymiana czujnika ani termostatu nic nie dały. Nawet zimą rano już przed odpaleniem pokazywał temperaturę 120 stopni.

Okazało się, że procesor w liczniku był uszkodzony.

Koszt procesora z wymianą 300 PLN i od kilku miesięcy mam spokój.

Podjedź do dobrego elektronika samochodowego - u mnie wymontował licznik, podłączył pod jakiś "tester" i od razu postawił diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt Ci na niego gwarancji nie da a ja za tą kasę mam 12 miesięcy spokoju :gwizdanie:

Też rozważałem zakup czegoś używanego ale jakoś nie mogłem trafić czegoś co będzie pasowało. Jak się dowiedziałem, że za tą kasę mogę naprawić licznik i mieć na naprawę gwarancję to długo się nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...