Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problemy z odpalaniem


gregorik

Rekomendowane odpowiedzi

adikrakow jakie miałeś objawy padającej VP?? i gdzie robiłeś? można wiedzieć co i za ile?? pytam bo sam zaczynam się obawiać o swoją, zwłaszcza, że auto gorzej pali od jakiegoś czasu, no i we krwi mam zły nawyk tankowania "za dwie dyszki" - jakby to miało przy aucie palacym 12 litrów po mieście jakiś sens... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak tak tez mialem dopoki sie na diesla nie przesiadłem. teraz tankuje za 50PLN ze wzgledu na to ze jest zima i paliwa na stacji bywaja o roznych charakterystykach temperaturowych. latem trzymam FULL.

podłączałeś VAG-a? sprawdzałeś błedy, robiłeś logi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam wątek gdyż u mnie pojawił się ten problem ciężkiego odpalania. W sumie dzieje się tak juz dość długo... bo od lutego. Teraz do rzeczy: w lutym jeszcze były mroźne dni, z uwagi na charakter mojej pracy tj kierowca cięzarówki moje auto stoi 4-5 dni na parkingu przy firmie. Po powrocie wsiadam, grzeje świece i: -gdy był w danym momencie mróz (auto wręcz całe w śniegu i lodzie) auto odpalało na dotyk, gdy była odwilż no i codziennie teraz gdy jest ciepło a silnik pare godzin albo dni nie palony trzeba kręcić dość długo ok 10-12 sekund. Problem pojawił się po wymianie rozrządu (może źle ustawili kąt, może podmienili pompe ? ) Dodam jeszcze, że nigdy nie miałem rezerwy zaświeconej, poniżej połowy ropki w baku to juz jest mało dla mnie dlatego tankujefull max. Aku sprawne, zaworek zwrotny działa, po lekkim nagrzaniu silnika, nawet wystarczy ze pochodzi chwile i go zgasze to odpali bez problemu ponownie, mechanik stwierdził rozszczelnienie VP i zaśpiewał 1800plnów, nie wiem co dalej robić i co sprawdzic zeby sie na koszty zbędne nie narażać, aktualnie czekam na kabel VAG i z pomocą forum bede probował cos odczytac z auta. Przebieg auta licze na ok 230 -250tkm. Co możecie koledzy poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...