Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Proszę o sprawdzenie logów


w-b

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem ostatnio auto do regeneracji maglownicy no i po odbiorze maglownica działa OK ale silnik jest dużo słabszy, dzwięk silnika jest też jakis dziwny i wydaje mi sie , że jakby auto tak drgało. Panowie od maglownicy oczywiście utrzymują, że nic oprócz maglownicy nie dotykali i nie ma mozliwości żeby cos popsuli lub przestawili.

Auto jednak jest o wiele słabsze niż było szczególnie na niskich obrotach, prosze jesli to możliwe o sprawdzenie co mogłoby być tego przyczyną.

Logi statyczne:

5060231800_1307902500_thumb.jpg

000

4828209900_1307902499_thumb.jpg

001

5838052000_1307902498_thumb.jpg

003

3358043300_1307902502_thumb.jpg

004

5420036300_1307902500_thumb.jpg

007

3876753500_1307902501_thumb.jpg

013

Basic Settings:

2060201000_1307902588_thumb.jpg

000

8268051700_1307902586_thumb.jpg

003

3566108600_1307902587_thumb.jpg

004

5981281500_1307902589_thumb.jpg

011

Dynamiczne:

6035517900_1307902624_thumb.jpg

000

5246772800_1307902626_thumb.jpg

001

8399218300_1307902623_thumb.jpg

003

9250817400_1307902627_thumb.jpg

004

6155685200_1307902625_thumb.jpg

008

4282076700_1307902626_thumb.jpg

010

3916776100_1307902627_thumb.jpg

011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w logach nie wyglada zeby auto bylo jakies slabawe ...

filtr powietrza wymien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i podejrzane wężyki podciśnienia, a jak filtr i wężyki nie pomogą podmień na próbę N75 z N18, potem jak dalej źle dawkę zwiększ, i tak dalej aż turbo zacznie wstawać jak należy :) choć pomimo małego nie domagania turbo i przepływki auto i tak bardzo sprawnie przyspiesza i może tylko ci się zdaje że jest gorzej, placebo itp..

jak masz logi z czasów przed wizytą u magla pokaż porównamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maglownicy nic złego nie zrobili, przepływki nie podmienili, wymienisz filtr, wężyki, ustawisz dawkę, sprawdzisz jak na N18 będzie i auto powinno zacząć od 1500obr wgniatać w fotel, zastanów się też nad wywaleniem kata no ale ja bym najpierw zrobił resztę i jak nadal będzie słabo dopiero zajął się katem, jak filtr paliwa dawno nie wymieniałeś też nie zaszkodzi wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa, oleju, olej wymieniony miesiąc temu.

Katalizator usunięty 2 lata temu ;)

Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi wężykami.

Dawkę paliwa wiem że mam za niską ( VAG pokazuje 6.6 - 7 ). Tak mi ustawił masz kielecki pompiarz gdy wymieniał mi rok temu uszczelki w pompie bo ciekło paliwo.

Ustawił mi wtedy zły kąt wtrysku ( jak sie odczytywało w Measuring Blocks, było ok. 50 ) a powinno być ok 50 ale w Basic Settings.

Ustawił mi dawkę paliwa właśnie taką jak teraz mam ok. 7 a wczesniej miałem 4.8 - 5.

Mówiłem mu że jest to żle ustawione ale stwierdził, że on tak wszystkim ustawia i jest dobrze i tyle było rozmowy. Auto było mocniejsze i więcej paliło.

Kąt wtrysku jednak u innego fachowca przestawiłem natomiast z przestawieniem dawki paliwa jest podobno spory problem. No ale na takiej dawce jeździłem rok czasu i było OK tak więc raczej to nie dawka paliwa ;)

Filt powietrza własnie zakupiłem wymienie dzisiaj i zobacze czy cos pomogło.

Natomiast nie wiem co sprawdzać w tych wężykach podciśnienia i nawet nie wiem które to są.

...

OK, wymieniłem filtr powietrza ale nie widzę różnicy.

Pojeżdziłem trochę i podłączyłem vag'a, obserwowałem dawkę paliwa gdy nagle dawka radykalnie się zmieniła, sama, coś pykło ( jakby przekaźnik ) z przodu samochodu i dawka z 6.6 zmieniła się na 3.8.

Zacząłem logować i po chwili znowu się zmieniła spowrotem na wyższą.

Załączam ten log:

5794742800_1307991016_thumb.jpg

Niepokoi mnie tez temperatura, prawie 100*C. Czy to nie za wysoko?

Jażdżąc po wymianie filtra powietrza zauważyłem, żę autko jest słabe przy ruszaniu i na niskich obrotak do ok 2000. Kilkakrotnie wczesniej podczas ruszania potrafiło mi nawet zgasnąć.

Teraz daje więcej gazu to nie gaśnie.

Dodatkowo na 2 biegu idzie ładnie, na 3 idzie tez ładnie ( na 3 biegu robiłem logi dynamiczne ).

Na 4 biegu już zdaje sie być duzo słabszy a na 5 jest tragedia. Gaz w podłogę i ledwo idzie.

Ciężko się do 170 rozpędzic ( co przedtem nie robiło problemu ).

Moje pytanie jest jeszcze takie, skoro w logach nic nie widać niewłaściwego to czy przyczyną tego może być coś innego, mechanicznego jak np.sprzęgło, hamulce ( miesiąc temu wymieniałem tarcze hamulcowe i klocki z przodu, felgi sie dość mocno grzeją ) itp. ?

Dziekuje z góry ze wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych logach nie widze nic zlego... sprezarka "wstaje" jak nalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz na te logi od góry

no 170km to powód że ewidentnie coś nie gra, chodziło mi o wężyki podciśnieniowe, te przy N75 i N18, takie czarne w oplocie z materiału, jeżeli któryś jest zniszczony wymień go

z dawką 4,8-5 auto jest mocniejsze, a spalanie powinno być takie samo

ten stycznik i zmiana dawki to jest od klimy, ale gdy nie miałeś załączonej klimy nie powinien on się załączać, sprawdź czy vag nie wywala błędów klimy, i czy klima działa prawidłowo, możliwe że tam jest pies pogrzebany

temp. do 100C jest akceptowalna, ważne żeby powyżej nie bywało

koła sprawdź podnosząc auto, zobacz jakie opory stawia koło pchnięte ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jednak jest ewidentnie słabe w całym zakresie obrotów ( o wgniataniu w fotel nie ma mowy ).

Najnardziej jest to odczuwalne do 2000 obr ale dalej także.

Silnik jakos dziwnie pracuje głosno i twardo.

Zastosowałem sie do sugestii podanych wczesniej przez kolegę ciahciah, czyli:

wymieniłem filtr powietrza, wymieniłem wężyki podcisnienia ( choc ono było w/g mnie było OK )

obserwowałem sztangę działa poprawnie,

Niepokoi mnie inna rzecz, pamiętam jak przy zakupie tego samochodu u naszych zachodnich przyjaciół kolega który się na tym znał sprawdzał czy turbo jest OK łapiac za ta grubą rurę gumowa co idzie do intercoolera i sprawdzał czy twardnieje przy dodawaniu gazu - wtedy twardniała mocno.

Teraz wcale nie twardnieje, dodając gazu do obrotów nawet 3000 - 4000 nie ma róznicy , wcale nic się z tą rurą nie dzieje.

Czy może to być wina nieszczelnego dolotu?

Nie słychac żadnego uciekania powietrza, syczenia podczas jazdy.

To co widać z góry posprawdzałem, nie mam dostepu do kanału aby zobaczyć co jest z rurą wychodzącą z intercoolera dołem do silnika, może tam jest jakaś wielka dziura i dlatego nie słychac uciekania powietrza.

Z drugiej jednak strony na dynamicznym logu grupy 011 widać, że turbina robi cisnienie więc jesli byłby dolot nieszczelny to byłoby takie cisnienie jak w tym logu?

Co może być jeszcze przyczyna takiego zachowania tej rury ( nietwardnieje ) i słabego auta ( nie wgniata w fotel wogóle ) ??

A czy jest może ktoś z Kielc lub okolic kto chciałby zajrzeć do mojego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest słabe przy takiej dawce paliwa według mnie nastawnik jest do czyszczenia skoro dawka paliwa skacze i zawór n75 do podmiany widać różnice doładowania ja tak to widzę

coś takiego znalazłem jeszcze

1. Nieprawidłowy sygnał z czujnika temperatury

2. Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza (lub zły kontakt na wtyczce)

3. Uszkodzenie wtryskiwacza (zarówno elektryczne jak i mechaniczne) lub powietrze w paliwie.

4. "Zwariowany" sygnał od czujnika obrotów (wału korbowego lub wałka rozrządu)

5. Dyndająca luźno klapa gasząca lub "inna nieszczelność" w układzie dolotowym silnika (turbo lub EGR).

6. W mega-skrajnym przypadku moze to być kompletnie rozwalone (lub zatarte) koło dwumasowe.

7. Inne zazwyczaj zindywidualizowane powody, których nie da się przewidzieć przez internet ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz czlowieku jak on jest slaby to ja jestem ksiedzem.Ustaw mu dawke 3.0 dopiero bedzie przyspieszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk ale jak ma ustawic dawkę paliwa skoro ona sam sie przestawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...