Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Jakie hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich. moje maleństwo się dość żwawo "zbiera" ale niestety wolniej hamuje. proszę podpowiedzcie mi jakieś dobre tarcze i klocki i w miarę ceny oczywiście. mniej więcej mogę przeznaczyć około 1200zł ;/ wystarczy?

poprawiłem temat, bo jesteś w miarę nowym użytkownikiem

pre_pl

Opublikowano

moze takie tarcze; http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299482705

a klocki bym kupil ferrodo (cena jakies 200-300 kpl.) to na przod a tyl bym zostawil ori (chyba ze sie konczy?)

Opublikowano

Kup sobie ATE PD.

Komplet z klockami mozna wyrwac za 500 z groszem.

Przy motorku, ktory masz wystarcza.

Opublikowano

Kup sobie ATE PD.

Komplet z klockami mozna wyrwac za 500 z groszem.

Przy motorku, ktory masz wystarcza.

Dokładnie. Ja zmieniłem na takie tydzień temu i powoli się docierają.

Kolega ma je już pół roku i jest bardzo zadowolony.

Jeżeli z przodu masz 288mm to komplet kosztuje coś około 550 zł.

Opublikowano

Do mojego 460, czy jakos tak plus koszt przesylki. 288/25 ;)

Opublikowano

Do mojego 460, czy jakos tak plus koszt przesylki. 288/25 ;)

Tak, do Twojego będą właśnie w podobnej cenie jak napisałeś :th:

Opublikowano

komplecik :tongue4:

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 12:38 _________________________________________________do B6 bedzie drozszy bo klocki z czujnikami i moze tarcze ciut inne.

Wiem ze do AVB 280 komplet ponad 500

Opublikowano

komplecik :tongue4:

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 12:38 _________________________________________________do B6 bedzie drozszy bo klocki z czujnikami i moze tarcze ciut inne.

Wiem ze do AVB 280 komplet ponad 500

Już teraz wiem :).

Wniosek: polecamy z Pikusiem taką konfigurację :th:

Opublikowano
  • Autor

dzięki za podpowiedz :) w następnym tygodniu kupuje klocuszki i tarcze :) już wiem że będą to ATE cały komplet. pozdrawiam . :hi: [br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 14:46 _________________________________________________i właśnie tutaj nasuwa się kolejne pytanie? przód już będę miał zrobiony czyli ATE a na tył co proponujecie? tą samą firme starać się kupić czy może być coś innego ? może moje wiadomości dotyczące hamulców nie są zbyt spore ale no zależy mi naprawdę żeby Audi słuchała mnie w każdym stopniu. nacisnę na hamulec to hamuje a nie tak jak teraz mam że czasami boje sie zjeżdżać szybko z górki...

Opublikowano

Ja sie wylamie i polece tarcze zimmerman'a nawiercane, a klocki greenstuf

Tarcze ZM i ATE PD sa bardzo porównywalne wydajnosciowo

zestawik moze byc drozszy niz 500pln/os ale naprawde rewelacyjnie hamuje. [br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 14:58 _________________________________________________tescik klockow i tarcz

http://www.ebcbrakes.pl/samochody/testklockow.html

Opublikowano

Ja sie wylamie i polece tarcze zimmerman'a nawiercane, a klocki greenstuf

Tarcze ZM i ATE PD sa bardzo porównywalne wydajnosciowo

zestawik moze byc drozszy niz 500pln/os ale naprawde rewelacyjnie hamuje.

Skoro jakość ZM i ATE PD jest porównywalna to po co przepłacać :th:

Co do tyłu to zakładaj zwykłe ATE - ja właśnie tak mam: przód ATE PD, a tył zwykłe ATE. Klocki wszędzie też ATE. Nawet płyn hamulcowy DOT-4 mam ATE (specjalny do aut z ESP).

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 14:58 _________________________________________________tescik klockow i tarcz

http://www.ebcbrakes.pl/samochody/testklockow.html

Takie testy to jakoś omijam szerokim łukiem.

Opublikowano

nacinane tarcze ate power disk i klocki textary :th:

Opublikowano
  • Autor

jestem chyba pewien że wezmę ATE PD i ATE. co fakt to tez nie jest tania sprawa ale no trzeba zainwestować :) a teraz zbieram na fele :) pozdrawiam całą ekipe.

Opublikowano
Dopisany: 23 Styczeń 2008, 14:58

tescik klockow i tarcz

http://www.ebcbrakes.pl/samochody/testklockow.html

Takie testy to jakoś omijam szerokim łukiem.

test niezalezny - dlatego wrzucilem. W rzeczywistosci spisuje sie o niebo lepiej niz tarcze ATE (zwykle) + ATE

Opublikowano

Tarcze hamul. ATE Power Disc (przód) 24.0325-0105.1

Klocki hamulcowe ATE 13.0460-7110.2 (z czujnikami)

Cena łączna: 475,30zł

szczerze polecam takie rozwiązanie.

Co do testu podanego przez Murzyna. Trzeba wyraźnie rozróżnić tarcze frezowane i wiercone - jak nowe (w miarę nowe) to ich parametry są bardzo zbliżone. Niestety w tarczach frezowanych (jak PD ATE) głębokość rowka maleje wraz z wycieranim tarczy - wytarcie rowka oznacza pełne zurzycie tarczy. W nawiercanych chłodzenie jest do "zgodnu" tarcz.

Opublikowano

Tarcze hamul. ATE Power Disc (przód) 24.0325-0105.1

Klocki hamulcowe ATE 13.0460-7110.2 (z czujnikami)

ujeżdzam taki zestaw od prawie 8 miesiecy .... :thumbup:

Opublikowano

ujeżdzam taki zestaw od prawie 8 miesiecy .... :thumbup:

Po ilu km się dotarły tak już dobrze ?

Opublikowano

ujeżdzam taki zestaw od prawie 8 miesiecy .... :thumbup:

Po ilu km się dotarły tak już dobrze ?

juz nie pamietam ... :confused4:

Opublikowano

Tarcze hamul. ATE Power Disc (przód) 24.0325-0105.1

Klocki hamulcowe ATE 13.0460-7110.2 (z czujnikami)

ujeżdzam taki zestaw od prawie 8 miesiecy .... :thumbup:

Wiem ... ;)

Łukaszr pierwsze dotarcie było dość szybkie ale tak w pełni to chyba gdzies po 200-300 km.

Początkowo też uważałem bo wymianiełem tarcze i chciałem by sie "ułożyły", szkoda by przez mocne hamowanko zwichrowały się.

Opublikowano
  • Autor

czyli po wymianie tarcz trzeba trochę na nich pojeździć spokojnie? żeby się dobrze dopasowały... ja jeżdżę dosyć dużo także chyba szybko sie dotrą :P chciał bym tez wymienić czujniki ABS. ile może to kosztować ? i czasami czy nie ma ich w tym zestawie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.