Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Zawór egr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Powiedzcie proszę co może powodować ,że zawór egr jest taki zasyfiony nagarem

DSC01633.jpg

DSC01631.jpg

A tu wejście na silnik-kolektor

DSC01635.jpg

Wyczyściłem ten nagar w egr-rze ,ale niepokoi mnie to , nie wiem może jest do wymiany , bo leje olejem -chyba , bo kupiłem to auto kilka dni temu i dopiero go badam wokół niego wszystko jest w oleju :( , wąż który łączy egr z chłodnicą powietrza doładowania też jest od oleju wewnątrz.

Acha ta uszczelka

Jest do użycia ,czy trzeba nową

DSC01640a.jpg

Czy to jest normalne ,że kolektor jest taki zawalony tłustym nagarem , jakbym chciał go zdemontować i wyczyścić muszę mieć pod niego nową uszczelkę?

Opublikowano

kolego :szukaj: jest tego na forum od groma...

wyczysc, nowe uszczelki nie zaszkodzi kupic, nie sa drogie...

Opublikowano
  • Autor

Czytałem , ale głównie jest o wywalaniu egr-a , a mnie martwi tyle nagaru na kolektorze ssącym , chyba powinno być sucho?

Opublikowano

kolego egr to układ który wprowadza spaliny do kolektora dolotowego a jak wiesz spaliny nie są czyste.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję koledzy :)

Na Was zawsze można liczyć :good:

Opublikowano

do tego jeszcze zwróć uwagę na odmę która wali w dolot oleistym syfem no i wychodzi z tego taka pyszna maź jak na fotach ;)

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Odnośnie odmy , to widzę na wężu który łączy odmę strzałkę -kierunek grotu do góry czyli co do komory zaworowej ( pokrywa silnika )mają "iść" opary?

Opublikowano

Nie opary wychądzą z pokrywy zaworowej a ta chmurka oleju idzie do dolotu.

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Mam jeszcze prośbę powiedzcie mi co to jest

DSC01647.jpg

zamocowane to było tu

DSC01654a.jpg

jeszcze taka płytka z kablami (bez pokrywy z dołu tak ma być czy może zgubiona?) zamocowana jest pod belką koło intercolera - co to jest , dodam że w moim a6 jest wirus ze 145 na 165 KM

DSC01652a.jpg

Jeszcze powiedzcie jak rozebrałem cały dolot , egr przewód łączący egr z intercolerem , wystarczy jak przemyję kilka razy intercoler benzyną lejąc u góry a dołem wypływa benzyna z olejem - jak zdemontowałem tę złączkę u dołu intercolera to wyleciało trochę oleju bo na pewno od nowości nikt tam nie zaglądał.

Pozdrowienia. :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.

Mam jeszcze prośbę powiedzcie mi co to jest

DSC01647.jpg

To ciężarek wyrównoważający

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.