Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] UWAGA!! KOMIS OMEGA BYDGOSZCZ, CWANIAK I OSZUST!!


ktokolwiek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przestrzec wszystkich użytkowników przed komisem Omega w Bydgoszczy ul, Łucka 1.

Chronologia: Ojciec tydzień temu poszukując auta trafił tam w celu zakupu Volkswagena Polo (VIN-WVWZZZ6RZAY027034 6R12E4 -Przedni MAN-5G. Numer rejestracyjny 1915GGN kolor grafitowy- metalic), auto sprowadzone z Hiszpanii. W ogłoszeniu podane "pierwszy właściciel,serwisowany w ASO,bezwypadkowy,garażowany,przygotowany do rejestracji/opłacony". Po przyciśnięciu pracownika komisu oznajmił że miał małą stłuczkę parkingową i wymieniony był już w Polsce przedni zderzak. Staruszek tak się napalił na to autko że chciał je "zaklepać" i niestety dał się namówić na zadatek w wysokości 2 tys złotych (okres oczekiwania na dokumentację do rejestracji i opłaty ponad tydzień). Wczoraj w sobotę umówił się na godz 11 w ASO w Bydgoszczy na dokładne oględziny i jeśli wszystko będzie ok to oczywiście zakup. Pojechałem razem z nim tym razem.

Po przybyciu na miejsce i wizycie w ASO co się okazało: malowane i szpachlowane maska, przednie nadkola i drzwi przednie zarówno kierowcy i pasażera, połamane wtyczki wielu przewodów w komorze silnika, część pozalepiana prymitywnie taśmą klejącą, sporo wgnieceń na wielu elementach w komorze silnika, nie działająca klimatyzacja, prawdopodobny brak poduszek.

Generalnie auto po niezłym dzwonie i łatane u pana Mietka w garażu.

Oczywiście rozmyśliliśmy się w związku z powyższym i poprosiliśmy o oddanie zadatku w związku z wprowadzeniem w błąd (w ogłoszeniu podane jaki bezwypadkowe, a okazało się wprost przeciwnie). Właściciel zaśmiał się w słuchawkę i odmówił mimo tego że oficjalnie został poinformowany że sprawa zostanie zgłoszona na policje. Tak też zrobiliśmy, zeznania zostały złożone i czekamy co dalej. Na wszystko mamy dokumenty jak i umowę zadatku.

Przestrzegam wszystkich przed takim nieuczciwym sprzedawcą i cwaniakiem. Stoi tam kilka audiczek więc uważajcie.

PS. linka niestety nie wkleje ani screena bo ogłoszenie zniknęło zaraz po naszej wizycie, mam tylko wydruk papierowy, scan by był bardzo nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie są dane auta i to czego to dotyczy, nic więcej. To że bezwypadkowe jest w ogłoszeniu. Nie piszcie mi prosze że będzie ciężko o wygranie sprawy itd, bo to ja wiem ze sie będzie ciągneło, to już nasze zmartwienie niestety. Napisałem ten wątek tylko ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skoro w umowie nic nie było a komisant nie chce oddać może być ciężko i trzeba będzie się kierować na drogę sądową... :thumbdown:

Ale ja z zawodu prawnikiem nie jestem,więc może jeszcze ktoś się wypowie.

Zawsze byłem uczulony na temat "zaliczki,zadatku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśli już dawać zadatek to po dokładnym sprawdzeniu auta np. gdy wszystko jest w aucie na tiptop tylko np. brak dokumentów do rejesracju :thumbdown: Ja kupuję auta od takich ludzi którzy sami opowiadają mi co dowiedzieli się o aucie w aso jeszcze w DE (oczywiścuie wszystko potwierdza się w PL) i daje mi kluczyki i elekrtoniczny miernik lakieru i mówi sprawdzaj :naughty: a jak już powiem że bierzemy to wystarczy uścisk dłoni i auto jest zaklepane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na slowa trzeba niestety uwazac a tym bardziej pamietac ze zadatek to nie to samo co zaliczka!

Jeśli umowa nie została wykonana, z uwagi na rezygnację strony, która zadatek dała, zadatek przepada na rzecz biorącego zadatek.

Jednym slowem masz 2k w plecy niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeśli mogę dodać uważaj co piszesz bo możesz mieć problemy ze strony właściciela komisu za nazwanie go oszustem i złodziejem :cool1:

jeśli np. czyta to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest spokojnie do wygrania

bierzesz scan z ogłoszenia i dokumenty na zadatek czy zaliczke, jeden uj

do tego dokumenty z ASO ze auto to szrot

idziesz z tym do prawnika i piszesz wniosek do sadu

z informacja do pana z komisu że sprawa została tamze przekazana i czekasz na sprawe,

jak znam zycie to pan z komisu sam Cie znajdzie jeszcze przed sprawa bo sie os...ra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na slowa trzeba niestety uwazac a tym bardziej pamietac ze zadatek to nie to samo co zaliczka!

Jeśli umowa nie została wykonana, z uwagi na rezygnację strony, która zadatek dała, zadatek przepada na rzecz biorącego zadatek.

Jednym slowem masz 2k w plecy niestety :confused4:

prawie dobrze....

zadatek jest oczywiscie do odzyskania, szkada tylko straconego czasu na papierologie i nerwy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...