Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Kontrolka epc


gola77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedy powinna się zaświecić kontrolka epc.

U mnie zapala się po włączeniu zapłonu i gaśnie po odpaleniu ale silnik ma błędy i się nie zapala.

Z ciekawości odpinałem jedną cewkę, sondę, przepływke, jeden wtryskiwacz czujnik temp. powietrza i vag pokazuje błędy ale ani epc ani check się nie zapala. Czy mógł poprzedni właściciel wyłączyć działanie tych kontrolek?

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu żarówka się spaliła,błędy EPC pokaże w liczniku 17-tam sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki się świeca po włączeniu zapłonu. check garnie po kilku sekundach i EPC gaśnie po zapaleniu silnika. W liczniku brak błędów. Mimo to przyjechałem ostatnio na trzech cylindrach bo padła cewka i żaden check się nie oświecił. [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2011, 10:25_________________________________________________Witam.

Nikt nie ma pomysłu?

Dzisiaj jeszcze zapomniałem podpiąć czujnik położenia wałka rozrządu i dalej nic.

Czy przyczyna będzie w zegarach czy w sterowniku silnika. Na vag-u łapie błędy a kontrolki milczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPC (ang. Electric Power Control) - system elektronicznego sterowania mocą silnika, pedał gazu -> przepustnica. Nie ma powodu żeby kontrolka zapaliła się po odpięciu cewki, sondy czy innego czujnika nie mającego bezpośredniego wpływu na sterowanie mocą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że kontrolka się zapali tylko przy problemie z przepustnicą lub pedałem gazu? Inne kontrolki działają normalnie. Miałem uszkodzony czujnik przy pedale hamulca to zapaliły się ESP i ABS czyli tak jak powinno być. Z silnikiem nie ma żadnych problemów na benzynie. Ale na gazie już nie ma tak kolorowo i dlatego myślałem, że jak będzie źle instalacja ustawiona to zapali się kontrolka od silnika wraz z pojawieniem się błędu, że system za ubogi lub za bogaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i

Witam.

Kiedy powinna się zaświecić kontrolka epc.

U mnie zapala się po włączeniu zapłonu i gaśnie po odpaleniu ale silnik ma błędy i się nie zapala.

Z ciekawości odpinałem jedną cewkę, sondę, przepływke, jeden wtryskiwacz czujnik temp. powietrza i vag pokazuje błędy ale ani epc ani check się nie zapala. Czy mógł poprzedni właściciel wyłączyć działanie tych kontrolek?

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu

co poradziłeś sobie z tym problemem bo u mnie jest tak samo jak u ciebie czyli kontrolka epc gaśnie po odpaleniu auta (niedawno kupiłem i chcę naprawić go porządnie)dodam że u mnie pojawia się tak że silnik gazuje sam bez przyczyny. Wiem napiszecie że podpiąć pod kompa ,wszystko w swoim czasie jak pojadę autem do polski, ale chciałbym wiedzieć czy ktoś miał coś podobnego , żeby zakupić odpowiednie części i i powymieniać ewentualnie naprawić jak się da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...