Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolo dwumasowe, awaria, reklamacja


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiac temu kupowalem w sklepie kolo dwumasowe i sprzeglo kompletne. Kupilem "bez paragonu"- tak mi w sklepie zaproponowano, bo chcialem upustu. Zgodzilem sie bo bylo ponad 20% taniej. Po zalozeniu i tygodniu eksploatacji, dwumasa zespusla sie- dostala drgan. MEchanik wyjal ja, odnioslem do sklepu, przyjeli, zostawilem numer telefonu. Protokolu reklamacyjnego nie dostalem, bo nie bylo paragonu do transakcji.

Myslalem, ze sklep jakos normalnie podejdzie do transakcji. Okazalo sie ze dwumase odeslano do polskiego importera, tam juz lezy prawie dwa tygodnie. Dzis zmusilem pracownika sklepu zeby dowiedzial co sie dzieje. Okazuje sie, ze importer szykuje sie do odrzucenia moich roszczen. W sklepie mnie poinformowano, ze pozostaje tylko reklamowac po odrzuceniu u producenta - Sachs w Niemczech.

Jestem w kropce i juz nie wiem co mam robic, a wiem ze za duzego pola nie mam. Nie mam paragonu, zamiast tego mam w ksiazce serwisowej wpis z pieczatka sklepu o tresci " kolo dwumasowe i sprzeglo" data, podpis.

Na obcena chwile auto stoi rozkreceone w warsztacie od dwoch tygodni, a powiedziano mi ze jak pojdzie do Niemiec to na 4 tygodnie.

Co robic panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić..tak to jest..chciało się taniej to teraz ma się drożej :gwizdanie:

musisz męczyć sklep żeby coś działali..i to jedyne miejsce gdzie możesz coś zdziałać ew. kupno drugiego dwumasu..

niech dadzą Ci pokwitowanie że wysłali na reklamacje..i pismo, dlaczego importer odrzuca reklamacje.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz miarka sie przebrala... Przed chwila dzwonilem, ze w piatek przychodze i rzadam oficjalnej odpowiedzi.

Nie chca mi dac numeru do dystrybutora, z uwagi, ze " ja nie mam z nim nic wspolnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiele nie zdziałasz bez paragonu, jeśli masz podbitą gwarancje to możesz coś tam u producenta działać. Ale nawet w warunkach gwarancji pisze że wymagany jest paragon.

Paragonu możesz nie brać jak kupujesz jogurt w sklepie. Choć też bym nie ryzykował bo może okazać się zepsuty. W sumie bez paragonu to nawet nie udowodnisz że to koło jest w ogóle twoje. Może zrobili to nie świadomie a może szukali łosia który się natnie na coś takiego.

Przykra sprawa ale skończy się to pewnie tak że będziesz miał nauczkę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jest takie prawo które mówi że nie musisz mieć dowodu zakupu ale podać dzień zakupu czy coś takiego poszukaj w prawie konsumenta .... a sprzedwca musi trzymac wszystkie kopie paragonow przez pare lat wiec skoro to było pare dni temu powinien go miec drugą kopie dowodu zakupu i można to sprzadzic z podana przez ciebie datą :) skoro go nie ma a wiec oszukuje panstwo i bedzie ukarany - masz pierwszego haka na nich :) ty masz coś tam wbite od sklepu ze kupiłeś a wiec ślad zakupu jest paragonu nie wziales bo zapomnialeś o żadnym rabcie nie wspominasz - wersja do sądu .

druga sprawa to reklamacja - mozesz skorzystac z prawa niezgodności towaru z umowa masz na to prawo przez 24 miesaice od dnia zakupu ( w tym przypadku mozesz sie powolać na art. który mowi ze wada wykryta przed uplywem 6 miesiecy domniewa sie ze istniala w chwili zakupu i musza go doprowadzic do stanu dobrego albo wymienic na nowa ew. zwort kasy) , druga wersja to gwaracja producenta ktora ma swoje warunki i moze bbyc 12 miees albo 24 albo 36 ..... a wiec przy reklamaji musisz wybrac z czego chcesz skorzystac :)

druga sprawa to odsyłanie dwumasa do producenta itd - mniej to w d*pie ! czy ty kupiłes dwumasa od producenta czy ze sklepu ? ty kupiłes w sklepie a zatem jezeli skorzystasz z prawa niedognosci towaru z umowa maja 14 dni kalendarzowych na rozpatrzenie jezeli nie ma odp to uznaje sie ze reklamacja zostala uznana :) jezlei po 14 dniach nie chca dac odp niech podpisza twoje pismo ze po uplywie 14 dni od zlozenia reklamacja nie ma odpowiedzi . i z tym do sadu i masz 1000% wygrana sprawe ty szara myszka i bogaty sklep przeciwko :)

jak chcesz to dawaj ci jakies pismo napisze z powoaleniem na prawo konsunetow tylko wyslij fotke tego wpisu do ksiazki serwisowej z trego sklepu , ja tak juz odzyskałem troche kasy przy reklamaji butów , a czasem po zostawieniu pisma z powlaniem na art prawa konsunetow sami dzownia zeby sie dogadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpełni zgadzam się z trezorem. Musisz mieć dowód zakupu i niegdzie nie jest napisane, że musi to być paragon.

Jak Ci oddadzą dwumasa i każą się wa... na r..., to (weź ze sobą świadka, albo nagraj rozmowę na telefon, żebyś miał podkładkę, że jednak to kupiłeś u nich) powiedz, że teraz idziesz sobie do skarbówki złożyć doniesienie.

Może nie jest to najładniejszy sposób załatwiania sprawy, ale czasami działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak ze kupilem dwumasa ze sklepu nowego Sachsa,wytrzymal 4 miesiace,paragon gwarancje wszystko mialem,odeslalem a Sachs Polska mi nie uznal :angry: musialem kupic kolejnego dwumasa i koszta wymiany drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak ze kupilem dwumasa ze sklepu nowego Sachsa,wytrzymal 4 miesiace,paragon gwarancje wszystko mialem,odeslalem a Sachs Polska mi nie uznal :angry: musialem kupic kolejnego dwumasa i koszta wymiany drugi raz

a co było powodem rozwalenia się tego dwumasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie sporo osób zmienia komponenty w samochodzie montując je z innych wersji bo pasuje.Np.ja chciałem w moim 1.9tdi avf zmienić sprzęgło i dwumas na to z brd.Jednak mechanik mnie uświadomił że nie warto bo bardzo często zdarzają się awarię nowych dwumasów czy to luka czy sachsa i później mają podstawę do odrzucenia reklamacji że dana część jest przewidziana do innej wersji auta.Podobno mechanik też wypełnia dokumenty związane z reklamacją i trzeba podać numer vin auta w którym dana część była zamontowana i uległa awarii.Więc warto dolożyć parę groszy i mieć dokument zakupu i zastanowić się czy opłacalne jest zakładanie części dedykowanych do innych modeli bo można stracić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa to montaz jezeli byl wykonywany przez pana Gienia z garazu to pewnie tez nie uznaja bo nie ma na to faktury itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mija 14 dni kalendarzowych od oddania kola do sklepu. Z tego co rozmawialem wczoraj mam nawet nie liczyc na jakies zalatwienie sprawy. Z uwagi, ze mialem kolo bez paragonu nie wystawili mi protokolu reklamacyjnego- tylko na gebe. Kolo montowane bylo u mechanika serwisu, ale po godzinach. Faktury na montaz nie bede mial, ale zaswiadczenie z prywatnego serwisu z pieczatka, ze montowali dam rade zdobyc.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2011, 06:54_________________________________________________Jak cos to machnij mi jakies pismo, w ksiazce mam stepel sklepu z podpisem, data i przebiegiem samochodu oraz wpis " kolo dwumasowe Sachs, sprzeglo Sachs".

wrzuc mi to na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc fotke co masz wpisane w ta ksiazke swoja .... wez odbierz swoje zabawki jutro i nic nie mow , tyylko na pon przygotuj pismo w ktorym napsizesz ze zapomniales paragonu ze sklepu a masz poswiadczenie zakupu wbite w ksiazke serwisowa dasz ksero ... napiszesz date i przyblizona godzine zakupu co ulatwi udnalezienie kopii paragonu sprzedawcy :) a dalej napiszesz o niezgodnosci towaru dasz numery seryjne itd. nalpieej zalaczyc tez od lechanika ze sprzeglo bylo zakladane w serwisie i wszystko dobrze wyklonane ....[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2011, 08:18_________________________________________________aha i ta faktura tez z montazu kola z cena by sie przydala bo przeciez musza ci oddac kase za montaz i demontaz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci wymienią na inne ale na zwrot kasy nie licz

wszystko zlezy od sprzedawcy ... wg prawa ma doprowadzic towar do stanu wolnego od wad a wiec naprawic lub wymienic na nowy , ew. oddac kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś przecież że nie ma paragonu więc wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy

no nie do końca poczytaj trochę for expample :) :

http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,5204830,Paragon_fiskalny_nie_jest_konieczny_do_reklamacji.html

u kolegi napewno dowodem bedzie wpis do ksiazki serwisowej z pieczatka , a moze i ma swiadka ktory z nim był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis rowno po 14 dniach roboczych otrzymalem odpowiedz od sklepu.

Otoz dostali oni maila od dystrybutora Sachs (same kolo plus opinia w wersji papierowej ma byc w piatek), :

" Kolo zamachowe nie wykazuje wady fabrycznej. Testy wykazaly, ze drgania wg norm fabrycznych mieszcza sie w normie.

Jednoczesnie stwierdzono, iz prawdopodobno przyczyny halasu, uderzen powstalu na skutek slizgania sie tarczy sprzeglowej na kole dwumasowym.

Slizganie sie wywolalo znaczny wzrost temperatury w kole, przez co sprezyny i smar tlumiacy tracily swoje wlasciwosci".

Przypominam, ze wymieniono rowniez sprzeglo kompletne Sachsa. Cos w tym jest bo "tluczenie" pojawialo sie dopiero po 10 km..... Ale mechanik stwierdzil, ze to klamstwo bo kolo ma ewidentne luzy. Luzy w porownaniu z zajechanym kolem 12 letnim ja tez stwierdzam. Stare jest po prostu sztuwne, a ty tlucze po nacisnieciu reka. W tym momencie podjalem trudna decyzje. Mam opcje wyslac w pt kolo do niemiec, centrali Sachs, ale potrwa to 4 tygodnie. Z uwagi, iz zaczynam urlop, skladam samochod na stukajacym kole i jade na wakacje. Nastepej kasy po tych doswiadczeniach nie wyrzuce na dwu-mase, wole zeby stukalo, ale takim przekretom nie dam zarobic.

Pojutrze zamierzam tez wystosowac tez pismo do centralo sachs, w ktorej opisze sytuacje i podziekuje za "przekret" ktory na mnie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...