Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Nie chce zapalić, po włączeniu zapłonu palą się wszystkie kontrolki


artorro27

Rekomendowane odpowiedzi

bez vaga-będzie ciężko zbliżyć się do problemu,bo nawet nie wiadomo od czego zacząć-spróbuj zresetować ECU-odłącz klemy na jakieś 45 minut i podepnij je z powrotem i spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem czujnik walkow rozrzadu i dalej to samo po glebszej analizie okazalo sie ze do pomki paliwa nie dochodzi prad . juz glupi jestem i nie mam pojecia co jest. czy to tylko przekaznik czy moze komputer? Dodam ze po wlaczeniu zaplonu komputer wydaje lekki trzask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do obudowy kompa w podszybiu,może był zalany,sprawdz bezpieczniki i przekazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem czujnik walkow rozrzadu i dalej to samo po glebszej analizie okazalo sie ze do pomki paliwa nie dochodzi prad . juz glupi jestem i nie mam pojecia co jest. czy to tylko przekaznik czy moze komputer? Dodam ze po wlaczeniu zaplonu komputer wydaje lekki trzask.

sam widzisz,że bez vaga to szukanie po omacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem czujnik walkow rozrzadu i dalej to samo po glebszej analizie okazalo sie ze do pomki paliwa nie dochodzi prad . juz glupi jestem i nie mam pojecia co jest. czy to tylko przekaznik czy moze komputer? Dodam ze po wlaczeniu zaplonu komputer wydaje lekki trzask.

wyjmij z portfela parę miedziaków jedź do mechanika.......nie oszczędzaj nie jesteś szkotem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......nie oszczędzaj nie jesteś szkotem

:polew: :polew: :polew: :polew:

jest mieszka tam :tongue4:

podjedz do mnie to zwagujemy i moze naprawimy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo powiedziec -podjedz. jakby zapalil to bym podjechal

:doh1: fakt-zapomniałem,że nawet nie chce odpalić-więc najpierw zajmij się pompą-bezpiecznik rozumiem,że sprawdzałeś,więc niech się ktoś przyjrzy kablom,spróbuj nawet połączyć to na krótko-przynajmniej będziesz wiedzieć,czy to wina braku prądu w pompie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator wymien ! sorry niedoczytałem ze kreci , bez vaga to sobie mozna ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto co vag wykazal

17700 termostat-przerwa czujnik temp silnika ect otwarty obwod

16946 zasilanie systemu niskie napiecie

17956 zawor regolacji turbo- przerwa- otwarty obwod

18036 magistrala CAN - brak sygnaly z czujnika kata skretu

18057 magistrala CAN ABS-brak sygnalu, modul abs, przewody, dopasowanie rezystora w ECM

17633, 17635, 17636, 17634 obwod wtryskiwaczy 1,2,3 i 4- zwarcie masy

18010 napiecie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

18091 magistrala CAN ochrona pojazdu,SRS sygnal nieprawdopodobny, zwarcie do innego wyjscia

18044 Magistrala CAN -brak sygnalu rezystor w ECM, zwarcie do innego wyjscia

i co to wszystko znaczy bo nie wiem. Nagle wszystko sie popsulo czy to przez zwarcie gdzies a jak tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17633, 17635, 17636, 17634 sprawdź okablowanie wtryskiwaczy-jest tam zwarcie, na każdym,więc może są pourywane kable

sprawdz najpierw to-reszta nie ma wpływu na odpalenie auta

18044to mi wygląda na uszkodzony ECU,ale dla pewności skasuj błędy i spróbuj odpalić po raz kolejny i potem podepnij vaga jeszcze raz i napisz co pokazał :wink4:

a powiedz jeszcze,jak to się zaczęło i jak to się stało,że nagle nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasuje bledy jest to samo. zaczelo sie od tego ze sporadycznie zapalala sie kontrolka abs-u. po ponownym uruchomieniu silnika znikala potem zaczela sie swiecic kontrolka od hamulca, i znowu po ponownym uruchomieniu wszystko bylo dobrze a pozniej to juz wszystko sie zapalalo. pare dni temu nie chcial zapalic ale po ktorejs tam probie zapali, raz zgasl mi w trasie ale znowu zapalil a teraz juz wcale nie ma oznak zycia tylko kreci i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw przewody od wtryskiwaczy-reszta to problem z szyną CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdilem kable- sa w porzadku. podlaczylem jeszcze raz vaga usunalem bledy. po wlaczeniu zaplonu juz sie nie pojawiaja oprocz jednego- zwarcie przekaznika pompy paliwa i dalej nie chce zapalic. Czy trzeba wymienic przekaznik? czy moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba wymienic przekaznik? czy moze cos innego?

jeśli błąd cały czas wyskakuje-to tak,tylko nie jestem pewien,czy czasem przekaźnik nie jest zintegrowany z pompą-musiałbyś wtedy całą pompę wymienić,najlepiej wyjąć z innego auta i sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...