Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką nawigację i cb do TIRA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem bardzo zielony w temacie prosił bym użytkowników ciężarówek o pomoc w doborze taniej nawigacji z możliwością wgrania tras dla Tira czy coś w tym stylu wiem że na laptopa niema problemu ale takiego nie posiadam trasy to Holandia-Francja-Belgia-Rosja. Jakie CB kupić niedrogo Alan czy Midland i czy koniecznie trzeba antenę dostrajać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej każdą nową antene trzeba dostroić może po podłączeniu działać ale nie będzie w 100% zasięgu co do marki to Cobra alan Midland czy Tti to moim zdaniem porównywalne są oczywiście z tych marek droższe i tańsze ale to kwestia dodatkowych funkcji podobnie ma się sprawa w nawigacji ważne żeby nie była zablokowana i można było wgrać dowolną nawi a co do dużych autek to wydaje mi się że w opcjach podajesz jakim autkiem jedziesz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb to zdecydowanie alan 102 a;bo prezydent. Alan sprawdza się rewelacyjnie sam go używam w ciężarówce i bardzo zadowolony jestem. W osobówce mam prezydenta harregoIII jest o wiele lepszy od alana ale też dwa razy droższy. Każdą antene trzeba dostroić jak się na tym nie znasz to podjedź do kogoś za 20zł chłopaki zrobią to szybko i profesjonalnie. Co do nawigacji to zgodzę się z poprzednikami kup najlepiej odblokowana albo taka którą łatwo można odblokować. Co do map to zdecydowanie automapa. Używam jej osobiście i bardzo zadowolony jestem. wpisujesz wymiary auta wysokość, tonaż itp Minus że trzeba trochę posiedzieć nad nią żeby ją skonfigurować pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze sie podczepie powiem tak kup sobie radyjko Alana lub Lafayette zajebsite radia antene musiz zestroic zebys lapal zasieg a nie szumy a co do navi to nie oszczeadzaj na tym tylko wlani Tom-Tom-a dojedziesz wszedzie jest dokladna nie bedziesz mial zadnych problemow z dojazdami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś chciał kupić unidena 520XL to mam takiego na sprzedaż jak coś to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji to mi się ostatnio spodobałą taka:

http://allegro.pl/peiying-5-cali-gps-5005-fm-bt-filmy-hd-internet-i1678053694.html

Masz pełne możliwości: możesz uruchomić z tego radio internet odtwarzać filmy przeglądać zdjęcia w zasadzie więcej nie potrzeba. Posiada wejście/wyjście aux, no ogólnie bardzo rozbudowana

Ogólnie autopapę uważam za najlepszy program nawigacyjny i bym kupil urządzenie na którym da się automape zainstalować.

Co do CB to szukałbym unidena, a jak nie dostaniesz to wydaje mi się że do ciężarówki powinieneś zainwestować w presidenta. Koledzy piszą alan, do osobówki może i się nadają ale do ciężarówki nie bardzo. Przegrzewają się końcówki mocy (czas pracy kierowcy to często ok 10 godzin i to radio cały czas pracuje i nadaje, alany midlandy nie wytrzymują takich dystansów w rezultacie po 2-3 latach będzie radio do naprawy. Z unidenami i presidentami nie ma tych problemów. [br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 12:55_________________________________________________Aha nawet president nie pochodzi długo jeżeli nie zestroisz antenki. SWR najbliżej 1. W ciężarówkach staraj się usyskać maks 1,3 wyższy powoduje przegrzewanie się końcówek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[co do navi to nie oszczeadzaj na tym tylko wlani Tom-Tom-a dojedziesz wszedzie jest dokladna nie bedziesz mial zadnych problemow z dojazdami :good:

Co do dokładności z dojazdami to nie ważne jest urządzenie tylko mapa jak jest wgrana moim zdaniem a nie wszyscy mogą się zgadzać jest Automapa lub Garmin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Polske najlepsza jest AutoMapa myśle że tutaj spierać sie nie trzeba.

Wszystkie testy wygrywa.

Nie wiem tylko jak to wygląda z "zagramanica" ale podejrzewam ze również b.dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za AutoMapą, miałem TomTom-a i na tym nie da się jeździć.

AutoMapa ma sporo funkcji które ułatwiają nawigowanie, np płynna regulacja trasy optymalnej (wybór między krótką a szybką), możesz również wprowadzić pojazd ciężarowy i to nie tylko tonaż ale też wysokości i długości. AutoMapa moim żadnej jest najbardziej rozbudowaną nawigacją jaka istnieje a przy tym komunikaty są proste i zrozumiałe. O bajerach typu ograniczenia szybkości czy dokładna na którym pasie powinniśmy być nie wspomnę. Za granicą działa jeszcze lepiej, bo u nas wysokościowe ograniczenia są do bani, jest znak że przechodzi 3,8 a tak naprawdę przechodzi 4,2 i w drugą stronę podobnie według ograniczenia wysokości się zmieścisz podjeżdżasz do wiaduktu i się okazuje że się nie mieścisz, ale to już nie wina AutoMapy tylko naszych drogowców.

W niemczech jak jest 3,8 to znaczy że tyle jest i koniec i wtedy warto przejść na opcje ciężarówki w Polsce trzeba wiedzieć gdzie się przechodzi a gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Auto Mape a cb tylko president np Johny III spokojnie Ci wystarczy :) szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Auto Mape a cb tylko president np Johny III spokojnie Ci wystarczy :) szerokości

Johnny III nie ma funkcji am/fm a ta funkcja się przydaje jeżdżąc za granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garmin tez nie jest zly oczywiscie, tez zalezy gdzie sie smiga... ja osobiscie na AutoMapie nigdy sie nie zawiodlem :good:

garmina mam w telefonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polece cos innego. Kilka latek temu kupiłem Mio Moov 360. W zasadzie będzie to działac na wszystkich z serii moov bo na tych testowałem.

wchodzisz na:

http://pdaclub.pl/forum/mitac-mio-technology/application-launcher-na-win-ce-5-0-(na-miomoov-i-inne)/

ściągasz application launcher'a uruchamiasz i wgrywasz co chcesz. Mapy (peb), gry, filmy, word, excel no i kilka innych przydatnych rzeczy.

ja na ciężarówce korzystam z automapy i truck navigatora i jestem super zadowolony, polecam wszystkim.

jeździłem trochę na garminie, ale mio sto razy lepszy. Tom Tom tez ok, ale jako mapa Automapa najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polece cos innego. Kilka latek temu kupiłem Mio Moov 360. W zasadzie będzie to działac na wszystkich z serii moov bo na tych testowałem.

wchodzisz na:

http://pdaclub.pl/forum/mitac-mio-technology/application-launcher-na-win-ce-5-0-(na-miomoov-i-inne)/

ściągasz application launcher'a uruchamiasz i wgrywasz co chcesz. Mapy (peb), gry, filmy, word, excel no i kilka innych przydatnych rzeczy.

ja na ciężarówce korzystam z automapy i truck navigatora i jestem super zadowolony, polecam wszystkim.

jeździłem trochę na garminie, ale mio sto razy lepszy. Tom Tom tez ok, ale jako mapa Automapa najlepsza.

no wlasnie Auto mapa i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Auto mapa i bedzie :good:

Tutaj jeszcze trzeba dodać jedną ważną rzecz, a mianowicie głowę :kox:

Nie raz przejechałem się na różnych mapach, bo wpisałem adres i "ślepo" za nawigacją i wyjeżdżasz gdzieś w jakiś deptak czy cuś, albo osiedle domków jednorodzinnych.

Bo czasem firmy są w tak dziwnych miejscach, że głowa boli. Kto nie jeździł takim dużym autkiem to nie wie jak to jest jak się wpi..sz w jakąś dziurę i ani w prawo ani w lewo.

Ale mimo wszystko AutoMapa + Głowa = dobry wybór :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...