Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Żólte halogeny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Poniżej przedstawiam, krótki opis rezania żółtych halogenów w polifcie. Do tego zabiegu potrzebne nam:

- folia do lamp termiczna żółta (allegro koszt 9zł)

- suszarka

- płyn do mycia szyb

- nożyk tapeciarski

Przed zabiegiem:

20110522061a.jpg

Na samym początku klosze lamp musimy umyć i odtłuścić. Większość płynów do mycia szyb jest na alkoholu, więc ok;)

20110522062.jpg

folie delikatnie naklejamy na środek lampy i podgrzewając naciągamy na całość, delikatnie dociskając szmatką żeby nie było powietrza pod folia:

20110522064.jpg

efekt już po:

20110522063.jpg

20110522066a.jpg

20110522065a.jpg

Opublikowano

wszystko ładnie i pięknie ale niezgodne z przepisami

Opublikowano

wszystko ładnie i pięknie ale niezgodne z przepisami

Nieprawda :gwizdanie:

Opublikowano

wszystko ładnie i pięknie ale niezgodne z przepisami

Bzdura :gwizdanie:

ja na Yellow Headlightach jeżdżę od tygodnia, i jeszcze nikt się nie przyczepił :tongue4:

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

Opublikowano

Super efekt małym kosztem, szkoda że nie mam poliftowego zderzaka z halogenami ;(

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Opublikowano

Podstawa prawna:

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2009,nr,75/poz,639,rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie.html

§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r.

„§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

Przeciwmgłowe przednie - barwa biała lub żółta selektywna[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2011, 00:20_________________________________________________

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Tak, tak dowód leci :(

Opublikowano

szkoda bo do tej zieleni jest kosa na żywca, no ale co poradzisz taki poebany kraj EOT :hi:

Opublikowano

O slepy zacnie to wygląda :kox: ale mocno się rzuca w oczy zaraz się przyczepią :thumbdown:

Opublikowano

robiłem u siebie przegląd 30 maja, mam w grillu 4 pomarańczowe obrysówki z LED na wzór Raptora i diagnosta oznajmił, że to nie zgodne z przepisami, w B7 miałem żółte halo i wyglądało :kox: osobiście jestem za takim rozwiązaniem z 2 względów, żółte halo we mgle lepiej się sprawdzają i wygląd też jest bardziej :kox:

co do diagnosty, był na tyle miły, że podbił mi dowód ale ostrzegł, przed ITD i nadgorliwymi policjantami, mam świadomość, że w końcu ktoś się może doczepić

Opublikowano

żólte ksenony mam w mgielnych-tak,jak Vario pisze-mgła i jest dobra widoczność-ale żółte-tylko do halogenów mgielnych :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Wszystkie narzędzia obok auta rozumiem, że mogły być potrzebne ale po co młotek?? :polew:

do świateł mijania jest rozwiązanie bez folii na lampy, bo widziałem żarniki HID o niższej temperaturze i żółtej barwie :naughty:

Opublikowano

można zawsze wstawić palniki o temp b. w okolicy 3k. Tylko że wiadomo że koszty rosną

Opublikowano

no ja mam 3 000 K :wink4:

Opublikowano
  • Autor

no ja mam 3 000 K :wink4:

wrzuć fotki jak to wygląda w dzień i w nocy :naughty:

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Wszystkie narzędzia obok auta rozumiem, że mogły być potrzebne ale po co młotek?? :polew:

do świateł mijania jest rozwiązanie bez folii na lampy, bo widziałem żarniki HID o niższej temperaturze i żółtej barwie :naughty:

lampy robiłem, w miedzy czasie swapa hamulców, stąd młotek :przebiegly:

wiem że jest xenon 3000K, i ma barwę zółtą, ale mi bardziej niż o barwę świecenia, chodzi o wygląd lampy :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Wszystkie narzędzia obok auta rozumiem, że mogły być potrzebne ale po co młotek?? :polew:

do świateł mijania jest rozwiązanie bez folii na lampy, bo widziałem żarniki HID o niższej temperaturze i żółtej barwie :naughty:

lampy robiłem, w miedzy czasie swapa hamulców, stąd młotek :przebiegly:

wiem że jest xenon 3000K, i ma barwę zółtą, ale mi bardziej niż o barwę świecenia, chodzi o wygląd lampy :wink4:

z żółtymi lampami po całości jest kozak :naughty: ale co z tego jak mogą być problemy, a jak już się doczepią do lamp to będą szukali dziury w całym :kwasny: ale jakby środek lamp pomalować w złoty połysk... :naughty:

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany i wyjaśniany, zakaz jazdy z żółtymi światłami dotyczy świateł drogowych, mijania, pozycyjnych.

Nigdzie nie jest wspomniane o halogenach a jak wiadomo, jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone :wink4:

czyli mijania nie mogą byc żółte :kwasny:

no to czekam na pierwszą kontrolę :naughty:

dsc9586d.jpg

Wszystkie narzędzia obok auta rozumiem, że mogły być potrzebne ale po co młotek?? :polew:

do świateł mijania jest rozwiązanie bez folii na lampy, bo widziałem żarniki HID o niższej temperaturze i żółtej barwie :naughty:

lampy robiłem, w miedzy czasie swapa hamulców, stąd młotek :przebiegly:

wiem że jest xenon 3000K, i ma barwę zółtą, ale mi bardziej niż o barwę świecenia, chodzi o wygląd lampy :wink4:

z żółtymi lampami po całości jest kozak :naughty: ale co z tego jak mogą być problemy, a jak już się doczepią do lamp to będą szukali dziury w całym :kwasny: ale jakby środek lamp pomalować w złoty połysk... :naughty:

to nie bedzie to samo, u mnie po mieście jeździ koleś Czarnym Mesiem CLK, ze złotymi dodatkami, ranty felg, listwy wokół okien, środki lamp własnie, i szału nie ma :gwizdanie:

jak spotkam jakiegoś niebieskiego to sie go dopytam, zobaczymy co powie :naughty:

Opublikowano

no ja mam 3 000 K :wink4:

wrzuć fotki jak to wygląda w dzień i w nocy :naughty:

078f73ed683be9dfmed.jpg

88d8f115a8f980admed.jpg

3de885839efae3ccmed.jpg

fotki są pod różnymi kątami-normalnie,to żadna rewelacja,jeśli chodzi o lans,ale robią robotę podczas mgły i deszczu w nocy :naughty::wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.