Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Sygnalizacja otwartych drzwi na wyświetlaczu FIS


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam kolorowy fis i podczas otwierania poszczególnych drzwi na wyświetlaczu pokazuje się widok auta z góry z otwartymi drzwiami (w zależności, które drzwi otwieram te "otwierają" się na FIS'ie) i mam z tym problem. Mianowice 3 drzwi oraz bagażnik pokazuje dobrze, ale gdy otworze drzwi kierowcy to na monitorku pokazują się jako otwarte tylko gdy otworze je do pierwszej blokady zawiasu (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi - nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć), a jak otworze drzwi na maksa to na fisie pokazuje jak by były zamknięte. Dodam, że światło w kabinie nie gaśnie przy pełnym otwarciu drzwi oraz lampka w drzwiach (czerwona z boku tapicerki) też świeci się cały czas. W czym może tkwić problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka kabli która idzie w gumowej oprawie do drzwi to pierwsze do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no i jestem po sprawdzeniu wiązki w gumowych oprawach i faktycznie kable tam się poprzecierały, ale mam pewien problem jak zdejmę gumę z przedniego słupka to nie ma na tyle miejsca, aby te kable połączyć, co gorsza po ściągnięciu tej gumy pourywałem kable do końca i teraz nawet elektryka szyb ani centralny mi nie działa. Sprawę dużo by ułatwiło demontaż tej gumy. I tu moje pytanie czy jest możliwość odpięcia tych kabli od budy, zdjęcia tej gumy i zpowrotem założenia tego. Bo męczyłem się chyba ze dwie godziny i nie mam pomysłu na odłączenie kabli od budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli w B5 jest taka sama sytuacja ? w drzwiach jest wszystko ok i nawet w przelotce gumowej kable są nie poprzecierane , a na fisie nie ma informacji o otwartych drzwiach oraz po ich otwarciu nie świeci się światło w kabinie ( nie mam modułu komfortu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli w B5 jest taka sama sytuacja ? w drzwiach jest wszystko ok i nawet w przelotce gumowej kable są nie poprzecierane , a na fisie nie ma informacji o otwartych drzwiach oraz po ich otwarciu nie świeci się światło w kabinie ( nie mam modułu komfortu )

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czujnik otwarcia drzwi. Ale jeśli piszesz że w drzwiach wszystko ok to znaczy że sprawdzony i sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat pokrótce udało się rozwiązać, ale jest jedno ale, o czym można poczytać w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=99021.15 - Odpowiedz #29 - jestem zły na maksa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam jest ok . Myślę ze moze pompka ma coś z tym wspólnego , może tak byc ?[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 19:08_________________________________________________Dodam jeszcze ze po wyciągnięciu któregoś przekaźnika pod kierownica , gdy otwieram drzwi kierowcy to oświetlenie kabiny miga oraz informacja na Fisie o otwartych drzwiach kierowcy , niestety przy otwarciu jakichkolwiek drzwi pokazuje ze drzwi kierowcy są także otwarte kiedy wlanie nie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...