Treść opublikowana przez rafalx11
-
Po przekręceniu zapłonu auto nie odpala !
Oki kostka wyciągnięta jutro kupie w motoryzacyjnym i myślę ze będzie po problemie
-
Po przekręceniu zapłonu auto nie odpala !
dziękuje za szybką odpowiedz uszkodzona jest raczej stacyjka . Odpiąłem od niej kostkę i jak podłączyłem spowrotem to jeszcze poruszałem nią , odpala narazie normalnie . A powiedzcie jeszcze czy ta kostka możne tez być odpowiedzialna za brak świateł mijania na zapłonie bez odpalania silnika ? Po zapaleniu światła są normalnie .
-
Po przekręceniu zapłonu auto nie odpala !
Witam Problem bardzo sporadycznie pojawiał się już kilkakrotnie ale nie przeszkadzało w użytkowaniu , do czasu , a mianowicie od kilku dni co kilka odpaleń samochodu po przekręceniu zapłonu brak jest jakiejkolwiek reakcji silnika , prostu nie odpala i zero komunikatów . Przez dłuższy czas zero reakcji na zapłon i trzymanie kluczyka w pozycji rozruchu . Po wielu wielu próbach jakoś odpala , kilka razy pomogło wciśnięcie pedału hamulca ale to sporadycznie , dodam jeszcze ze od dłuższego czasu po przekręceniu na zapłon nie świeca światła mijania , dopiero po uruchomieniu silnika się zaświecają . Proszę o jakąś opinie i pomoc . Osobiście zastanawiam się nad kostką stacyjni lub rozrusznikiem albo kablami przy nim , ale to narazie tylko przypuszczenia. Pozdrawiam Rafał
-
Brak świateł mijania na zapłonie
Witam Problem pojawił się po błądnym podłąceniu klem akumulatora ( na sekunde zamieniłem + i - bo akumulator miał odwrotnie bieguny ) , skutkiem tego jak był brzepalo bepiecznik radia i większy problem a mianowicie po prekręcenu zapłony nie świecą światła mijania , postojówki działją . Nie działają również wycieraczki ale tylko wtedy gdy włącze światła mijania , po ich wyłączeniu wycieraczka znowu działa . Na zapalonym silniku z koleji wszystko jest prawidłowo światła świecą normalnie jak i wycieraczki działaja prawidłowo . Proszę więc o radę , czy to moze jakiś przekażnik robić zwarcie ? Podrawiam
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
a no się udało , Teraz zauważyłem ze coś świruje wskaźnik paliwa mimo zatankowania wskaźnik opada do zera i rzeczywistego poziomu , dziwna sprawa ale myślę ze albo pływak albo coś na kablach bo już kiedyś lutowałem wiązkę pod nogami kierowcy bo była zamoknięta .
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
HA przejechałem trasę Sanok Zakopane i się uspokoiło , spalanie wróciło do normy .
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
a ja tez cos takiego mialem trzy lata i umarł ! ! teraz wsadzilem podchodzona centre i ladowalem cala noc i kerci bez wykrzyknika zobaczymy jak dlugo . Spalanie na trasie Sanok - Zakopane komputer pokazał 4.5 . Myślę ze zle niejest
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
nie chodziło o regenerację tylko o oczyszczenie . A co do wykrzyknika przy uruchomieniu silnika to aku umiera .
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
po psikac wyciągnięte ? czy do paliwa sie dodaje ? . Mimo wszystko spalanie chwilowe jest wysokie siega max około 39 litrow . przedtem bylo max 29 . CO Z TYM ZROBIĆ ?
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
Sam to wszystko robiłem wiec składałem na spokojnie i raczej dobrze . Wczoraj jeszcze przeczyściłem wtryski środkiem Liqui Moly (OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY DIESEL 2666) , który podałem bezpośrednio do filtra paliwa . Tak mi poradził znajomy mechanik ponieważ auto stało około 2 tygodnie więc mogło to pomóc . Zobaczymy prześcigam auto na trasie i zobaczymy .
-
Zauważalne większe spalanie chwilowe na komputerza
Witam Problem tkwi w tym ze wczoraj zauważyłem na wyświetlaczu komputera zwiększone spalanie chwilowe , kilka dni temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą i rozrząd a w miedzy czasie jeszcze korygowałem kąt wtrysku na pompie bo był zły . Jaka może być przyczyna i co z tym zrobić a i kasowałem inspekcję serwisową jeszcze za pomocą przycisków przy liczniku . Pojawił się jeszcze problem z ABS-em , przy zapalaniu trzy razy zaświeci i zapiszczy wykrzyknik na wyświetlaczu oraz raz mrugnie kontrolka kontroli trakcji a potem jest normalnie . Jeszcze nie zagłębiałem się w temat więc proszę o pomoc . A4 Avant 1.9 110 AVG . Pozdrawiam i proszę o pomoc
-
Klima bije 30 bar i się wyłącza .
A ty nie masz tego zestawu do sprzedania ?
-
Klima bije 30 bar i się wyłącza .
O to mi chodziło bardzo dziękuje jutro się zabiorę za to . Co do części to lepiej oryginał czy wystarczy zamiennik ?
-
Klima bije 30 bar i się wyłącza .
nie wymieniałem, gdzie go znaleźć jak wygląda ?
-
Klima bije 30 bar i się wyłącza .
Witam Dzisiaj byłem u szpeca od nabijania klimy i sobie zafundowałem wymianę gazu i odgrzybianie , wszystko przebiegło ok lecz na końcu przy sprawdzeniu okazało się ze kompresor się wyłącza . przy najniższej temperaturze ( LO ) , pełnym nadmuchu temperatura przy w kratkach spada do max 15 stopni (na polu było jakieś 17 stopni ) , automatycznie kompresor się wyłączą na jakieś 2 minuty . Na maszynie pokazuje ze ciśnienie wzrasta do 30 barów i staje , jak ciśnienie spadnie to z powrotem się włącza i tak w kółko . Słychać również jak wyje łożysko na kompresorze . Co z tym zrobić i jak naprawić,proszę o pomoc .
-
Czuć brak mocy po 4 500 obr
Witam jak w temacie odczuwam brak mocy po przekroczeniu 4 500 , czy to normalne ?
-
[INNE] Ciężko pali Octavia na zimnym
Diś sprawdzę świece ale bede miał problem z kąt wtrysku , dawkę rozruchową , a najlepiej to jeszcze kompresię na każdym z cylindrów jak to najprościej sprawdzić ?
-
[INNE] Ciężko pali Octavia na zimnym
No akumulator jest dobry , a rozrząd był wymieniany w tamtym roku i wtedy nie było problemów , dopiero tak od miesiąca jest
-
[INNE] Ciężko pali Octavia na zimnym
Witam Mam problem z paleniem na zimno w Skoda Octavia 2002 r. 1.9 Tdi 90 KM . Wiec podczas porannego palenia samochód przez kilka chwil przebiera a po momencie jest już normalnie . Za każdym razem tak jak silnik jest zimny . Nie pomogła wymiana filtra paliwa , świece też są sprawne . Może się wtrysk wieszać czy coś innego to będzie ? Auto ma przebieg 155 000 i jest dosyć zadbane , garażowane w blaszaku . Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Licznik - Wariuje temperatura co zrobić? Warszawa.
Ja miałem podobny problem i okazało się ze do wymiany miałem licznik , wymieniłem czujnik temp i nic . Po kilku tygodniach z problemami kupiłem porządny licznik VDO , do tej pory miałem MM . Po adaptacji działa do tej pory bez problemów . Miałem kilka tańszych liczników z rozbitków ale wszystkie były złe więc kupiłem sprawdzony i po wymianie fisa na nowy za około 500 zł i działa . A z adaptacja to wysłałem stary licznik do kolesia w Szczecinie który sprzedał mi nowy i ustawił go identycznie jak stary .
-
[ALL B5] Zmiana licznika, numeracja.
Też się kiedyś borykałem z tym problemem i elektronik u którego byłem to raczej mi tego nie polecał , są jakieś problemy z tarczą europejską , nie pokrywa się z angielską . Ja miałem MM i sporo się natrudziłem z wymianą . Po kilku próbach z innymi licznikami kupiłem porządny VDO i jak narazie śmiga .
-
[ALL B5] Zmiana licznika, numeracja.
A co się stało z poprzednim ? Jaki miałeś VDO czy MM
-
[ALL B5] 2 problemy AIR BAG i oświetlenie drzwi
Poczytałem trochę na forum i sam tego nie narwie może ktoś podpowie gdzie to naprawić najlepiej na Podkarpaciu .
-
[ALL B5] 2 problemy AIR BAG i oświetlenie drzwi
Panowie podpinam się pod temat , zostawiłem kilka dni temu auto na polu podczas mrozu i rano zapalając samochód zaświeciła się poducha i Vagiem nie da się jej usunąć . Aku ma niecały rok i auto normalnie stoi w garażu cały rok 1.9 TDi 2000 r Avant AVG . Pozdrawiam hi Poniżej zrzut ekranu z błędem i sterownikiem .
-
[B5 AFN] Prośba o pomoc przy Vagowaniu
Aku ma niecały rok i auto normalnie stoi w garażu cały rok . Co mogę zrobić z tym sensorem sam ?