Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana przedniego łożyska


W-69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wymontowaniem starego łożyska ze zwrotnicy. Powinno być zabezpieczone pierścieniami z obu stron. U mnie nie ma pierścieni a wygląda to jakby był jeden odlew zwrotnicy krawędzią zabezpieczającą i to z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak bedziesz je zakładał to musisz je zaprasować bo młotkiem możesz uszkodzić nowe łożyska;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wez to pozadnie wyczysc i musi sie seger tam znalesc :)U mnie bylo podobnie tez tak myslalem a po pozadnym wyczyszczeniu ku mojemu zdziwieniu pojawil sie seger. Rdza i brud wszystko ladnie zakryly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nowe już siedzi i można śmigać. Po dokładnym oczyszczeniu okazało się że nie ma tam żadnego segera jest po prostu wprasowane do oporu i już. Jeśli chodzi o sposób montażu nowego to można to zrobić młotkiem. Należy najpierw wbić łożysko w zwrotnicę uderzając tylko w pierścień zewnętrzny np. przez stare łożysko a potem wbić piastę uderzając tylko w wewnętrzny. Ja tak zrobiłem i wszystko jest OK :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zwrotnicę trzeba wyjąć i srubę z przegubu też odkręcić jak i również zacisk i tarczę. A jak zaczniesz wybijać i wbijać jak Ci radzą to będziesz kupował i wymieniał łożysko do nieskończoności.

Wymiana tylko za pomocą prasy hydraulicznej acha, patrz jak wciskasz prasą nowe bo wewnątrz łożysko nie ma jednego wymiaru i jak dobrze pamiętam to szerszą średnicą od zewnątrz.

A zabezpieczenia nie trzeba bo audi to sprytnie wymyśliło że jedno drugie blokuje i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...