Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Udrożnienie odpływu


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi mam następujący problem:

Od 2 dni padał deszcz, samochód był nie ruszany, dziś zapakowaliśmy się całą rodzinką i po ujechaniu kilkuset metrów od strony pasażera pod schowkiem zaczęła wlewać się woda, strumieniami po kostki. Otworzyłem maskę a tam w przegrodzie gdzie jest akumulator pełno wody do połowy zakryty.

Ściągnąłem wodę ale nie wiem gdzie jest przyczyna czy może jakiś odpływ jest zablokowany, a jeśli tak to gdzie go znajdę??

Mam zamiar jutro jechać do mechesa ale może sam bym sobie z tym poradził??

P.S Czy mogę bez obaw jeździć samochodem bo oprócz przegrody z akumulatorem zalała się też przegroda z boku tam chyba jest rozrusznik ale nie wiem nie znam się.

Za pomoc serdecznie dziękuję

Audi a4 2003 1,9 Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatnio zmienialem akumulator i przy okazji czyscilem te odplywy:) Jeden jest pod akumulatorem a drugi tez blizej strony kierowcy (pod serwem). Najlepiej te gumy wyciagnac i porzadnie wyczyscic. Czyszczenie jest bardzo proste takze na pewno dasz sobie rade. Przy okazji sprawdz czy do serwa (wspomaganie hamulcow) nie dostala sie woda.

Rozrusznik jest przy silniku takze raczej on sie nie zalal.

Mam nadzieje ze pomoglem.

Tu masz fotostory z B5 ale podszybie jest bardzo podobne (odplywy sa w tym samym miejscu).

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=31565.0;highlight=odplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem trzeba akumulatro wyciągnąc??[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 14:02_________________________________________________Czy po ponownym podłączeniu akumulatora nie bede miał problemów z radiem itd.[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 14:07_________________________________________________Dzięki za radę ale i tak pojadę do mechesa bo to dla mie chyba za trudne wogóle dostać się tam nie mogę,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to dobrze zrobic trzeba wyciagnac aku i porzadnie to wszystko wyczyscic (nie tylko odplywy ale cale podszybie oraz kanal pod obudowa komputera).

Po ponownym podlaczeniu aku najprawdopodobniej nie bedzie trzeba wpisywac kodu (ale na wszelki wypadek upewnij sie ze znasz kod).

Czyszczenie tego est naprawde bardzo proste (jedyny problem jaki moze byc to wyciagniecie aku bo jest przykrecony na srube imbusowa, a zeby ja odkrecic trzeba dlugi klucz imbusowy chyba 6mm).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to około 3 tygodni temu i zajęło mi to około 2 godzin z tym że półkę pod akumulator z rdzy czyściłem i hameraitem malowałem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była na to akcja serwisowa

zadzwoń do ASo i może akurat Twój pojazd nie miał jej wykonanej to zrobią Ci za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była na to akcja serwisowa

zadzwoń do ASo i może akurat Twój pojazd nie miał jej wykonanej to zrobią Ci za free

Dokładnie,mi to robili w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była na to akcja serwisowa

zadzwoń do ASo i może akurat Twój pojazd nie miał jej wykonanej to zrobią Ci za free

Dokładnie, jest teraz akcja na wadliwy niedrożny odpływ w podszybiu i wadliwe cewki, ja byłem w aso i mam 4 nowe cewki za free :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, a macie taki problem jak pada deszcz to woda spływa wam po szybie bocznej? Nie mogę mieć uchylonej nawet trochę szyby bocznej bo woda z czołowej spływa mi na boczną. Coś jest niedrożnego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...