Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Całkowity brak mocy


athek55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu pojawił się problem. gdy jadę i dępnę to na 3m biegu przy 3 tysiącach czuć szarpnięcie i całkowity brak mocy ;(. gdy jadę spokojnie problemu nie ma. ale gdy już się pojawi to przy wrzuceniu 2ki no dosłownie nie mogę jechać.. ostatnio maluszka nie mogłem przy 60 wyprzedzić ;/.. na każdym biegu to samo nie mozna przekroczyć 100 km/h obroty rosną bardzo pomału, nie czuć wogóle turbiny tak jak normalnie... Jedyne co udało mi się ustalić to przy jeździe gdy wyłączę i włączę zapłon wszystko już jest normalnie.. i tak moze z 5 min i to samo ;/. zauważyłem takze że gdy odpalę motor to wyskakuje mi na liczniku kod 1n 1 czy to coś może oznaczać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyskakuje Ci na liczniku to nie ma się nijak do tego co dzieje się z silnikiem. Problem może być u Ciebie dwojaki : albo niedoładowanie (co bardziej obstawiam) lub przeładowanie. Propozycja jest taka - w Nowym Sączu jeśli nie znajdziesz nikogo z vagiem z tego forum to z pewnością znajdziesz kogoś z forum Golfa - zarejestruj się a pomoc przyjdzie szybko. Zwaguj auto grupą 011 i wklej loga a powiemy co jest grane - chyba, że kupisz sobie za 90 zł lub mniej własnego interfejsa (za czym bym bardziej optował, ja i inni tak zrobili i teraz mają w d*p...ie mechaników i diagnostów) a koledzy pomogą jak i co zrobić by mieć własne pełnowartościowe logi dynamiczne. Gdybyś miał w czymś problem to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wpada ci w tryb awaryjny auto max 100km/h i zamula, mialem to samo jak wylaczylem i odpalilem bylo juz ok, pozniej za jakis czas zas, okazalo sie ze mialem sparcialy wezyk od podcisnienia pod turbo, poprzegladaj sobie wezyki gumowe od turbo itd. Nie koniecznie u ciebie musi tak byc jak u mnie ale wykasowalem bledy na vagu i wezyki wymienilem i autko smiga jak nowe:) a mechanik juz chcial turbo do naprawy:P

ps. tu masz moj watek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=210124.msg2488533#msg2488533

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 1n 1 to inspekcja jest na forum jak ją wykasować. Jak już pisali ci wyżej kup sobie kabel. Zaoszczędzisz na mechanikach naciągaczach w Krk kabel do waga kosztuje ok 50 zł moze mniej i zawsze możesz sobie sam zdiagnozować autko.

Wpisz na alledrogo OBD2 i wyskoczą ci kabelki do diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego raczej przeładowanie u Ciebie występuje ( charakterystyczne szarpnięcie). Było na forum wiele razy. Pierwsza sprawa jak koledzy pisza to VAG; a tak poza tym na przyszłość: http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw sprawdził bym zaworek turbiny, przeczyścił go, i sprawdził szczelnosc przewodzików podciśnieniowych do niego, robota mała a u mnie pomogła

przeładowanie na 100%, a wystepuje najcześciej od wadliwego działania tego zaworka turbo, badz kabla przetruchlałego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...