Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia, czy jak przerejestrowałem samochód to mogę tych kilka dni jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela czy z nowymi tablicami muszę mieć już nowe ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni możesz (dokładnie nie wiem ile ale chyba niezbyt długo), a co do ubezpieczenia i tablic to musisz wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży, gdzie w razie kontroli policjant znajdzie stare numery które widnieją na polisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeździć do końca trwania polisy bez problemu. tylko samochód musi być nieprzerejestrowany.

Czyli samochód przerejestrowujesz dopiero kilka dni przed zakończeniem okresu ubezpieczenia.

I niech cię ręka boska broni wozić umowę kupna-sprzedaży w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 1 miesiąc możesz spokojnie korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela

Przeważnie po tym miesiącu poprzedni właściciel składa rezygnacje odzyskując cześć pieniedzy ale to juz zaleznie jak sie z nim umowileś a jak juz wspomnialem przez miesiac spokojnie mozesz smigać na jego OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia, czy jak przerejestrowałem samochód to mogę tych kilka dni jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela czy z nowymi tablicami muszę mieć już nowe ubezpieczenie?

po zakupie samochodu masz 30 dni na jego przerejestrowanie

w tym czasie możesz jeździć na OC zbywcy i przed terminem 30 dni od daty zakupu zdecydować czy zostawiasz to ubezpieczenie czy nie

-jeśli zostawiasz musisz je przepisać na siebie -> zrobić aneks (albo z rekalkulacją składki albo nie, zależy od towarzystrwa) i do ubezpieczenie będziesz miał do końca okresu ubezpieczeniowego

-jeśli nie zostawiasz, musisz je wypowiedzieć do 30 dni od zakupu i ubezpieczyć już na siebie

-jeśli zbywca wypowiada też po 30 dniach od daty zakupu powinieneś zawrzeć ubezpieczenie na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi.

Okazało się, że poprzedni właściciel złożył wymówienie na ubezpieczenie wraz z wpłatą zaliczki z mojej strony, także musiałem ubezpieczyć samochód na 2 dzień.

Ku mojemu zdziwieniu po sprzedaniu poprzedniego samochodu nie mogę odzyskać pieniędzy za ubezpieczenie, tzn. gdy sprzedawałem samochód miał on jeszcze 6 miesięcy ubezpieczenia, także myślałem że kasa za ten okres zostanie mi zwrócona (nie mało bo za rok płaciłem ponad 1000zł) jednak pani w agencji mnie rozczarowało i powiedział że jeżeli nowy właściciel będzie jeździł na nim to pieniądze nie zostaną zwrócone...

Mam jeszcze pytanie odnośnie AC, mianowicie w papierach mam, że firma leasingowa od której odkupiłem auto ubezpieczyła go AC. Czy jest ono ważne? Czy straciło ważność wraz ze zmianą właściciela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupie samochodu masz 30 dni na jego przerejestrowanie

w tym czasie możesz jeździć na OC zbywcy i przed terminem 30 dni od daty zakupu zdecydować czy zostawiasz to ubezpieczenie czy nie

-jeśli zostawiasz musisz je przepisać na siebie

To jest jedyna i poprawna odpowiedź :naughty:

Ewentualnie jeszcze jeśli przy kupnie auta umowe dał sprzedający to mógł mieć zapis, że zrzekasz się OC i wtedy musisz już wykupić. Tak mnie chciał mój sprzedający zrobić ale przeczytałem umowę i nie zgodziłem się na to. Tym bardziej że kupowałem od osoby prywatnej i musiałem podatek zapłacić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...