Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośniki 6x9 PIONEER TS-A6921 - jakie wady?


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój kumpel uparł się, że w omedze założy sobie w półce takie właśnie głośniki. Odradzałem mu ten wybór, bo po pierwsze są to elipsy, po drugie że w półkę to nie ma sensu ze względu na zniekształcenie sceny dźwiękowej. Jakich argumentów jeszcze użyć.

Aha, chce je podłączyć pod wzmacniacz Blaupunka GTA4, na którym teraz pracuje skrzynia GTB 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając skrzynia będzie wytwarzała ciśnienie które będzie wpływać na jakość grania tych elips. Po prostu będzie wpływać na ruchy membrany. A te argumenty które podałeś to już wystarczający dowód na to że głośniki z tyłu są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech przetestuje na własnej skórze wywali 3 stówki , ale i tak bedzie przy swoim , że gra mu za***iście :) Ciężko naprawde ciężko niektórym przetłumaczyć pewne fakty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mu ze scene muzyczna sie powinno robic na przodzie ..... + delikatne uzupelnienie tyl i jakis woofer w bagazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie powinno byc zadnego uzupelnienia z tylu bo kazde tego typu rozwiazanie psuje cala prace wlozona w system przedni. Scena muzyczna jak sama nazwa wskazuje powinna znajdowac sie przed sluchajacym a nie za nim jak to kiedys wymyslil sobie "tede".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miałem swego czasu jakiś wysoki model dużych elips Alpiny w audi B2 na tylniej półce i grało to pod Blaupunktem ... mało tego grało rewelacyjnie. Niektórzy wręcz dopytywali sie czy jakiegoś suba nie wożę a przestrzeń też była niczezgo sobie.

Wiele zależy od samych głośników (źródło dźwięku nie jest aż tak istotne).

A co do rozwiązania to fakt najprzyjemniej kiedy grają dobre przody + sub ale jak ktoś nie chce wzmacniaczy i zawalonego sprzętem bagaznika to takie głośniki na tylnej półce są do przyjęcia. Niemniej powiedz koledze że jeśli dopuszcza wożenie ze sobą skrzynki to za podobne pieniądze wytarga już coś przyjemnie grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...