Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Multi Media Interface Update Opis aktualizacji krok po kroku


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

AUDI Multi Media Interface czyli MMI opis aktualizacji pod 2G A4 B8 :wink4:

Zapożyczone miedzy innymi z Klubu A6 bardzo ładne fotostory i obszerny temat opragromowania w MMI

http://www.a6klub.pl/a6-c6-mmi-update-opis-aktualizacji-fotorelacja-ver02-vt7996.htm

http://mr-fix.pl/2010/07/audi-a4-b8-aktualizacja-oprogramowania-mmi-2g-do-wersji-5570/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a jak spolszczyć navi w B8???

Tego jeszcze nie robilem :) Musze popytac slynnego kobra7 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma B8 i chciałby spolszczenie bo nie bardzo u niego z językami obcymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Cześć

mam Audi A4 B8 Z MMI 2G HIGH chciałem wgrac spolszczenie MMI, mam kabelek VCDS i już uruchomiłem sobie Zielone menu.

1.Czy ktos z forum robił spolszczenie sam(A5 i A4 B8 mają to samo MMI) i posiada płytkę/link do spolszczenia?

Ja znalazłem takie na chomiku mix_music (hasło mixmusic) doaut>>Navi do Aut>> Spolszczenia

http://chomikuj.pl/mix_music/*db*9e+Do+Aut/Navi+do+aut/Spolszczenia/Audi*2cVW*2c*c5*9akoda/Polskie+Menu+MMI+HIGH_do+A4+A5+A6+Q7,1131375508.rar

wszystko fajnie tylko w opisie pisze "Przede wszystkim zaktualizujcie sobie soft do 5150" a ja mam tak jak wszysktie A4 i A5 wersje 5170

2.Czy ktoś testował i chodzi też przy wersji 5170 i spolszczenia MMI HIGH 2G (czy mozę to co znalazłem jest ok)?

3.I na dole opisu pisze:

"Uwaga - po wgraniu spolszczenia istnieje ryzyko powtórnego kodowania urządzeń " - o co chodzi i czy jest to trudne?

4.I jak z aktualizacją do 5570? dużo daję, i czy zrobić 5170>>aktualizację5570 >> spolszczenie czy 5170>>spolszczenie>>aktualizacja 5570

Według wikipedii potrzebujemy też innej wersji płytek do aktualizacji:

8K0 998 961 (dla A4/A5) a mi jak narazie udaje się jedynie znaleźć 4L0 998 961 (dla A6/A8/Q7) ale chyba lepiej nie próbować tych do A6.

5.Posiada ktoś linki do płytki aktualizacji 8K0 998 961 (dla A4/A5)

Z góry dzięki,

kubuswujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 998 961 ta płytke kupisz w ASO koszt tylko 30 PLN :wink: Pierwsze sprawdz jaką masz wersje softu podejrzwam ze ta własnie 5570 .

Tu masz krok po kroku jak postepowac przy aktualizacji .

1. Potrzebne narzędzia

  • Zestaw płyt CD z programem aktualizującym 5570 (Numer części audi: 8K0 998 961)
  • Prostownik

2. Ostrzeżenie!

Przeprowadzenie tej modyfikacji w niewłaściwy sposób może spowodować trwałe uszkodzenie samochodu, a nawet jego unieruchomienie.

Jeżeli masz w swoim MMI wgrany polski język – zostanie on usunięty! Po aktualizacji system MMI wróci do ustawień fabrycznych.

Wykonujesz tą modyfikację na własne ryzyko !!!

3. Czy aktualizacja jest możliwa?

Aby przeprowadzić aktualizację Twoje auto musi być wyposażone w sprawny system Audi MMI 2G oraz zmieniarkę CD.

:arrow2:Nie wiesz jak rozpoznać wersję MMI? Sprawdź tutaj!

Jeżeli już ustaliłeś, że w Twoim aucie znajduje się system w wersji 2G, wystarczy się upewnić, że nie masz jeszcze programu 5570. Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, należy odczytać 5, 6, 7 i 8 znak z linijki SW. Dla przykładu:

SW: XX-XX 07.7.0 XXXX – wersja 0770

4. Przygotowanie

Zmiana oprogramowania układu MMI jest dość czasochłonna i wymaga wcześniejszego przygotowania. Zaleca się podpięcie samochodu pod prostownik, co ma zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem napięcia w trakcie procesu aktualizacji.

Przed aktualizacją należy wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu, takie jak oświetlenie kabiny, reflektory, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyb, ładowarki, nawiewy

W trakcie przeprowadzania aktualizacji nie należy używać żadnych urządzeń elektrycznych samochodu takich jak elektryczne szyby, elektryczna regulacja foteli, elektrycznie zamykany bagażnik. Należy również unikać wstrząsów, takich jak trzaskanie drzwiami, gdyż każda wibracja może doprowadzić do przeskoczenia ścieżki w trakcie odczytu z nośnika CD.

Jeżeli zamkniesz za sobą drzwi po przystąpieniu do aktualizacji, zaleca się nie otwieranie ich do końca procesu.

5. Aktualizacja wstępna (do wersji 5150)

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z oprogramowaniem w wersji wcześniejszej niż 5150. Jeżeli w Twoim aucie MMI jest w wersji 5150 lub wyższej możesz przejść do następnego punktu.

  1. Po przygotowaniu samochodu do aktualizacji, wsadzamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy zapłon, ale nie zapalamy samochodu.
  2. Wsadzamy pierwszą płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
  3. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji.
    (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
  4. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
  5. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  6. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  7. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
  8. Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  9. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

6. Aktualizacja oprogramowania Bluetooth

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z wbudowanym systemem Bluetooth lub telefonem w podłokietniku. Jeżeli Twój samochód nie posiada systemu Bluetooth możesz przejść do następnego kroku.

Aktualizacja oprogramowania Bluetooth odbywa się w dwóch krokach. Na początku pamięć jest czyszczona, a dopiero potem po ponownym uruchomieniu systemu MMI system bluetooth jest programowany. Wszystko odbywa się tak samo jak standardowa aktualizacja.

  1. Wsadzamy drugą płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
  2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. :arrow2: (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
  3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
  4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
  7. Po kilku minut czyszczenie pamięci powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy, ale z niedziałającym systemem Bluetooth.
  9. Ponownie przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji.
  10. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
  11. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  12. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  13. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
  14. Po kilkunastu minut wgrywanie nowego opgrogramowania powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  15. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

7. Aktualizacja końcowa (z 5150 do 5570)

  1. Wsadzamy trzecią płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
  2. Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. :arrow2: (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
  3. Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
  4. Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
  5. Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
  6. Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
  7. Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
  8. Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 5170 na pewno bo sprawdzalem w menu car>> settings >>version;)

A6 maja 5150 a A4 i A5 oryginalnie 5170 wiec nieco inne oba da sie aktualizowac do 5570 z tym ze potrzeba innej plytki (2 plytek).

reszte skopiowałem z A5 forum:

Dzieki widze ze opis od Mr fix:)

ale bardziej niz na aktualizacji zalezy mi na PL Jezyku do A4 B8, się użyć się tych do A6 bo tam jest soft 5150 a ja mam 5170

*znalazlem pare opisiow wgrania PL moj soft to 5170(A4), nie 5150 (A6):

http://chomikuj.pl/BOMBA63/PROGRAMY+VAG+-+instrukcje+naprawy/Polskie_Menu_MMI_HIGH_A4A5A6Q7_by_Zygi

a)."..bez aktualizacji bootloadera jeśli ktoś ma 5150 i wyżej aktualnie).

Jeśli ktoś ma 4420 i niżej - proponuję zaktualizować fabryczną aktualizacją do 5150 i dalej robić jak wyżej (nie wgrywać bezpośrednio PL na 4420 i niżej). 2

B)."..Przy 5570:

1) Zawartość katalogu "MMI A6 A8 Q7 POLSKA CZCIONKA" (czyli plik metainfo2 i katalog MMI HIGH) wypal na płytce.::"

c) "...Jak ktoś ma 5570, albo 5150 - potrza downgradu. W menu serwisowym zielonym trza odszukać SW coś tam manuel i FP coś tam ignorieren i Disable eeprom update."

6.i juz sam nie wiem czy aktualizowac do 5570 czy nie jedni pisza ze trzeba drudzy ze trzeba zrobic downgrade jak to jest i czy to spolszczenie dziala na 5170 A4 B8 MMI High 2G

najbardziej pomocne byłoby dla mnie link do sprawdzonego na A4 spolczenie MMI HIGH 2G i wiedza czy przeprowadzać aktualizacje czy nie, oraz jak zapisac przed zabawa kodowanie zeby pozniej miec wszystkie opcje typu multifunkcyjna kierownica, bo wiem ze u niektórych nie chodziła po wgraniu PL w Audi A6 wiec może być tak samo"

Najbardzeij zalezy mi wlasnie na tym spolsczeniu MMI - pewnym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej pomocne byłoby dla mnie link do sprawdzonego na A4 spolczenie MMI HIGH 2G i wiedza czy przeprowadzać aktualizacje czy nie, oraz jak zapisac przed zabawa kodowanie zeby pozniej miec wszystkie opcje typu multifunkcyjna kierownica, bo wiem ze u niektórych nie chodziła po wgraniu PL w Audi A6 wiec może być tak samo"

Najbardzeij zalezy mi wlasnie na tym spolsczeniu MMI - pewnym :decayed:

Uderz do kolegi ://a4-klub.pl/vb/member.php?20201-H4mm3R on ma pewne spolszczenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do niego napsial ze powinno chodzic spolszczenie z chomika ale nie podal dokaldnego linka :slina:

kolega H4mm3R mowil tez ze nie ma spolszczenia do 5570:/

Opis na chomikach:

Jak zrobić?

Zawartość katalogu "MMI A6 A8 Q7 POLSKA CZCIONKA" po prostu zapisujemy na CD. CD wtykamy do napędu i robimy tak jak napisałem wyżej.

"zielone menu" - setup+car

"czerwone menu" - setup+car+return

W zielonym menu w zakładce MMI pierwsza pozycja i długo w dół. SW manuel i tak dalej.

W czerwonym menu SWupdate, dalej CD , dalej manuel, zaznaczyć w MMI jeden kwadracik (bez aktualizacji bootloadera jeśli ktoś ma 5150 i wyżej aktualnie).

Jeśli ktoś ma 4420 i niżej - proponuję zaktualizować fabryczną aktualizacją do 5150 i dalej robić jak wyżej (nie wgrywać bezpośrednio PL na 4420 i niżej).

8 minut i mamy PL

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy 5570:

1) Zawartość katalogu "MMI A6 A8 Q7 POLSKA CZCIONKA" (czyli plik metainfo2 i katalog MMI HIGH) wypal na płytce.

2) Płytkę wetknij w zmieniarkę CD/Mp3/DVD

3) wejdź w zielone menu serwisowe (trzymaj car+setup razem kilka sekund). W menu serwisowym kliknij katalog MMI. Kliknij w pierwszy podpunkt. Jak się rozwinie szukaj na samym końcu prawie takiej opcji "SWupdate manuell" , "region code ignorieren", "disable eeprom update" (czy jakoś tak ). Zaznacz je ptaszkami.

Wyjdź z zielonego menu (kilka razy return), nie restartować MMI !!!!

4) Wejdź w czerwone menu serwisowe - guziki setup, car i return trzymane razem kilka sekund. Kliknij SWUpdate (chyba lewy dolny róg), potwierdź CD rom.

Wybierz dolną pozycję w liście wyboru (SWupadte manuell).

Rozwinie się lista urządzeń i wszędzie będzie "N".

Klikasz na Main unit (chyba tak to się nazywa...) czyli MMI High i jak się pokaże menu wybierasz ptaszkiem update pamięci bez update'u bootloadera (no chyba że ktoś będzie miał obecny wyższy numer bootloadera - to też to zaznacza).

Dajesz return, na dole START.

8 minut, MMI się restartuje i masz PL

Wiec przy 5170

wlasnie zaznaczac to SWupdate manuell" , "region code ignorieren", "disable eeprom update" :

wejdź w zielone menu serwisowe (trzymaj car+setup razem kilka sekund). W menu serwisowym kliknij katalog MMI. Kliknij w pierwszy podpunkt. Jak się rozwinie szukaj na samym końcu prawie takiej opcji "SWupdate manuell" , "region code ignorieren", "disable eeprom update" (czy jakoś tak ). Zaznacz je ptaszkami.

1.Czy nie zaznaczac??

Bo sam juz nie wiem jest opis przy 5570 ale przy 5170 nie ma, zrobic wedlug pierwszego opisu?

2. i jak zapisac te funkcje przed zeby wszystko chodzilo pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak postepujesz wg tej instrukcji :wink: tzn, jak odblokwałes juz zielone MENU to odfakowujesz te powyzsze podpunkty :

- SW update manuell

- region code ignorieren

- disable eeprom update

Pamietaj ze podczas wgrywania softu musisz wyłaczyć wszystkie urzadzenia w aucie i musisz podpiąć prostownik z przodu w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone menu odblokowalem w VCDS i chodzi tylko wlasnie w pierwszej instrukcji tak jakby do 5150 niz nie pisze o :

- SW update manuell

- region code ignorieren

- disable eeprom update

a w tej drugiej "Przy 5570:" juz tak ;/

i dlatego pytam bo chce byc pewny:) wiec chyba tak zrobie,ze nie bede aktualizowal tylko wgram na 5170 PL MENU

a wiesz moze jak i co skopiowac zeby pozniej dzialaly wszystkie opcje trzeeba i nie bylo pojedynczo uruchamiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem rok temu i wszystko poszło :wink: Nie powinno ci sie nic zmienic w MENU na MMI i nic nie musisz kodowac pozniej. Dla 5150 czy 5570 procdura jest ta sama .

Dla pewnosci spisz sobie kodowanie jakie masz w 07 CONTROL HEAD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec zrobie tak jak mowisz;) skopiuje tez przed Control Head

Ale rozumiem, ze Ty masz 5570 i z 5570 robiles spolszczenie?

Bo moze dla pewnosci zrobic aktualizacje do 5170>>5570 i wtedy PL MENU?

Masz moze plytke do aktualizacji 5570 8K0 998 961 (dla A4/A5),

Czy miałeś oryginalnie wgrane 5570?

(wiem jestem upierdliwy)

dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kodowanie sobie spisz bo u mnie nie spisaliśmy i jednak poginęło trochę rzeczy z menu i sterowanie zwieszeniem pneumatycznym przestało działać i z tym był największy problem bo tamte łatwo można było przywrócić a z tym były problemy ale po cieżkich bojach H4mm3R dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 5570, z tego co pamiętam u NYNA nie poszło 5570 i zostaliśmy przy 5170. Płytki do update FW 5570 znajdziesz w necie albo kupisz w ASO za 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plytek to moge znalezc tylko L0 998 961 (A6/A8/Q7) ale 8K0 998 961 (A4 B8/A5) znalzc mi sie nie udalo ale jak by byly za 30 pln to chyba kupie, bo czytalem, ze biora duzo wiecej, moze to zalezy od ASO;)

Skoro u niego nie poszlo to moze lepiej zostac przy 5170;)

dzwonilem do ASO Idczak AUDI LODZ za ta plytke do MMI 2G HIGH krzycza 1300 zl!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra wiec zrobie tak ze nie bede aktualizowal i wgram spolszczenie. Aktualizacja chyba itak duzo nie wniesie.

Sokpiuje CONTROL HEAD, wczesniej.

I uzyje tego:

Polskie_Menu_MMI_HIGH_A4A5A6Q7_by_Zygi.rar 9,1 mb

lub

Polskie Menu MMI HIGH_do A4 A5 A6 Q7.rar 9,2 mb

bo znalazlem jescze

MMI_5150_pl_czcionka.iso 25 mb

i nna wersje 32 mb po rozpakowaniu 113 mb

ale chyba zdecyduje sie na te pierwsze choc najlepije jak ktos by powiedzial ze kozystal dokldnie z tych 9 mb;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem sie brać za spolszczanie (bo znalazłem chwile), ale wchodzę sobie w 07 CONTROL HEAD i nie iwem co tam skopiować skopiowałem Coding i Adaptation wpisy to wystarczy na pewno?

I skąd wziąć tą sumę kontrolną, skąd ją skopiować?:]

Bo wiem, że to też jest ważne.:] Czy może to juz control head to suma kontrolna?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...