Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Ciężko pali ( momentami) i wibracje na jałowym (momentami)


s600

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik pali jak chce, raz odpali prawie na dotyk a innym razem zakręci, stanie, zakręci i dopiero załapie. Do tego występują wibracje na biegu jałowym też nie zawsze, czasami zaraz po odpaleniu albo po dojechaniu do świateł. Co to może być ? :mysli: Wtryski wymienione ustawione kąty i skok, poduszki pod silnikiem i skrzynią też ok, wymienione filtry paliwa i powietrza, wartości wtrysków i ciśnienie na cylindrach w normie. Jedne co pozostało do sprawdzenia to kąt synchronizacji, tylko czy wtedy ciężko nie odpalałby ciężko za każdym razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba za późno na logi... :polew: podczas niedzielnego wyjazdu po przejechaniu około 100 km zaczęła migać kontrolka świec żarowych, autem zaczęło bujać jak karuzelą a przy lekkim dodaniu gazu spod maski dochodzą stuki jak walenie młotkiem po kowadle ... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pali jak chce, raz odpali prawie na dotyk a innym razem zakręci, stanie, zakręci i dopiero załapie. Do tego występują wibracje na biegu jałowym też nie zawsze, czasami zaraz po odpaleniu albo po dojechaniu do świateł. Co to może być ?

Miałem dokładnie tak samo.

Po wymianie uszczelnień pompowtryskiwaczy drgania ustały i samochód pali na dotyk, jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie...BLB

Jak zimny to pali mi na dotyk, jak cieply to musze dłużej go kręcic - z tym można żyć.

Ale gorsze jest to że gdy cieply to na postoju odczuwam delikatne nieregularne szarpniecia! Nie ma zadnych odglosów, stuków itp. są tylko odczuwalne w różnych odstepach czasu szarpniecia. Z obrotami nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...