Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Drgania przy hamowaniu


andrewb25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki objaw przy prędkości powiedzmy ok. 80-100 km/h jest ok (przyzwoicie)

ale jak na autostradzie jadę powiedzmy 140-150 i nagle ostro po hamulcach to słychać i czuć drgania ......

z tym że wymienione zostały klocki i tarcze na nowe i to nie byle jakie bo TRW i teraz mam pytanie czy objawem takiego zachowania mogą być np. górne wahacze? bo jest wyczuwalny lekki luz na dwóch górnych wahaczach z jednej strony (prawej)

czy ewentualnie te tarcze są do d..y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzy wahaczy luz końcówek drązków może dawac efekt drgania może też przyczyną stuków i drgań być tył [np urwany kawałek klocka]Raczej te wymienione przez ciebie tarcze i klocki są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drgania to sa wyczuwalne na pedale chamulca,czy po prostu w kabinie masz takie odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie za specjalnie na pedale może minimalnie, patrzyłem dzisiaj na tarcze no i wizualnie jest ładna znaczy jak nowa.

na pewno jest przy hamowaniu taki odgłos jakby bicia, lekko też kierownica drga, z tym że mówię przy hamowaniu przy 80km/h nie ma czegoś takiego, problem jest jak mam powyżej 100 czyli 130-140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno wymieniales te tarcze i klocki sprawdz jeszcze kola czy sa dokrecone i opony.przed wymiana tarcz i klockow bylo ok jak tak to stawiam ze jest cos zle zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, ale też drgał mi i przy hamowaniu i przy szybkiej. Zajechałem do wulkanizatora i... dwie przednie opony były już na wymarciu, coś krzywo brało od środka opone, nie było to widoczne, dopiero po zdjęciu koła było widać. Dodam że z opony zaczęły wychodzić już druty:P Po wymianie na nowe opony jak ręką odjął. Jedzie się bez żadnych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz tarcze... ja jak miałem jeszcze a6 c5 2,7bi turbo zmodzona to udało mis ie pogiąć nowe tarcze ATE przy awaryjnym hamowaniu (na szczeście uznali mi reklamacje i wymienili na nowe)

mozesz tez podjechac na szarpak i sprawdzic stan wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...