Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Tarcie przy hamowaniu i skręcie


Kubala

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu podczas hamowania słychać tarcie w prawym przednim kole, to samo dzieje się przy skrecie w prawo.

Przegladaelm forum ale podobnych objaw nie znalazlem, nie wydaje mi sie zeby to byly klocki, chyba nie tarlyby podczas skretu tylko przy samym hamowaniu.

Opona nigdzie nie zawadza, z zewnatrz wszystko wyglada na sprawne.

Prosilbym o jakas rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli klocki są całe to jedz do warsztatu i oczyść zaciski. Może po którymś z ostrzejszych hamowań cos tam się zapiekło i nie odbijają

miałem tak raz w Focusie po jeździe Zakopianką. Musiałem potężnie depnąć aż smród się zrobił a potem do samej warszawy coś mi tarło. Pojechałem do ASO, przedmuchali sprężonym powietrzem, czymś odtłuścili i problem już nie wystąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze jakis maly kamien lezy na klocku. kiedys w niemczech mialem taka przygode myslalem ze mam problem z lozyskiem, a po ogledzinach sie okazalo ze sie kamyczek zakleszczyl pomiedzy obejma klocka, klockiem a tarcza, i przy skrecaniu i hamowaniu opieral sie o tarcze.

druga mozliwosc to zerwana okladzina klocka i trze blacha klocka o tarcze. pospiesz sie zanim tarcza nie zostanie uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina łożyska. Luz na łożysku powoduje niewielkie odchylenia koła pod obciążeniem i stąd te tarcie. Nic Ci nie huczy?

wiesz trudno te dzwieki dokladnie okreslic, napewno tarcie ale czy huczenie to nie wiem

w poniedziałek jade do mechanika, rozkreci wsystko i obada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie wymieniłem klocki i jest to samo w prawym kole przy wolnym ruszaniu i skrecie w prawo ale ponoc musi sie ułożyc

pozdrawiam

:rolleyes:

ojjj

pierwsze slysze zeby cos takiego dzialo sie zaraz po zalozeniu nowych, slabszego hamownia doznawałem jak wymieniałem klocki w poprzednich samochodach ale nigdy tarcia

akurat w moim przypadku to nie ma nic do rzeczy bo klocki juz jakis czas napewno sa i z tego co zauwazylem swoim okiem to jeszcze dają rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...