Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z połączeniem vag do USB


speedy1b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z połączeniem vagu pod usb... zapalam zapłon uruchamiam vaga a nastepnie podączam kabelek... wyszukuje urządzenie instaluje sterowniki i na tym się kończy... gdy chcę jeszcze raz podłączyc vaga pod komputer już nie widzi zadnego podłączonego urządzenia do komputera tak jakbym nie wkładał wtyczki pod USB. Tak mam na Win 7 x32 i tak miałem na XP za nic nie potrafie nawiązać połączenia poprzez usb z moja a4 a komputerem... dodam ze gdy podłaczam vaga to pali sie czerwona dioda led przy wtyczce kabla. Kabel mam obd2 z allegro najzwyklejszy (niebieski) za 25zł ... jest to wina złej jakości kabla czy ja coś źle robie??

prosze o pomoc

z góry dziękuję

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos wiecej o kabelku mozesz napisac? daj najlepiej link do aukcji... tak to jest z takimi tanimi kabelkami... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabelek za 25zł i śmiga mi na nim vag i vcds lite i nie ma z nim zadnych problemów łącze sie z każdą B5 i B6. Przetestuj kabelek na innym kompie może w twoim coś nie tak jest. Dodam że w vagu masz ustawienie portów com chyba od com1 do com4 dawaj je pokoleji i testuj mi siadło dopiero na com 3 a tak to też lipe miałem. Tylko nie wiem jak z vagiem pod vin7 czy działa. Ewentualnie jak chcesz to moge ci wysłać stery pod kabel wieczorkiem jak podasz maila na priva. I jeszcze jedno ja jak podłączam kabel to też nic nie wyskakuje tylko za pierwszym razem jak instalowałem stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDUAL bardzo mi pomogłeś ;] na pewno się odezwe na priv. z win 7 mysle ze nie powinno byc problemow bo uruchamiam w trybie zgodności z win XP a na XP miałem tak samo. no właśnie IDUAL myślałem ze za każdym razem jak podłączam kabelek to powinno się coś pokazać albo jakiś komunikat dźwiękowy usłyszeć jak to ma miejsce przy podłączaniu urządzeń do portu. vaga mam 704 i tam ma opcje USB. jak IDUAL podeśle mi stery to odezwę się co i jak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko post, z cyklu dla potomnych pomimo iż na każdym forum są opisy co i jaki fejs potrafi:

Moja szklana kula wysiadała ale spróbujemy:

- Jeśli masz kabel za 25zl to raczej KKL czyli o VAG 704 możesz pomarzyć.

- Do tego sprzętu VCDS Lite jak najbardziej, polski vag, vag 311, vw tool.

- VAG 704 i w górę to już wszystkie VCDS-y czyli to HEX wiec inny fejs...

- Jeśli KKL to stery z tego:

http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM20814_Setup.exe

sajtu bez privów są wystarczające, klikasz, nie przerażaj się... pojawia się okienko z pod DOS-a i masz stery w systemie.

- Potem "chwila strachu", konfiguracja który com, latency na 1 i go.

BTW klika milisekund szukania (w komiksie czyt. obrazkowo):

http://promoto.com.pl/sterowniki/VAG%20KKL%20PM-020-021/PM-020_instrukcja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać połączenie miedzy maja a4 b6 a komputerem ;] ale mam do was pytanie... przy robieniu logów w grubie BS 000 zapaliła się i mrugała kontrolka podgrzewania świec żarowych a po wyłączeniu vagu nadal świeciła aż do wyłączenia silnika. czy wszystko jest w porządku, tak ma być ??? :wallbash:[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 22:01_________________________________________________dodam ze dalszych logów nie robilem bo sie troche przestraszyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakładać nowego tematu dostałem kabel z tej aukcji - http://allegro.pl/vag-tacho-3-01-opel-immo-najnowsza-wersja-i1680752840.html

Tacho jest mi nie potrzebne. Chodzi mi o VAG'i. Mam polskiego 2.5 i Vag Coma 311. Teoretycznie wykrywa połączenie wchodzę silnik w 2.5, engine w comie i wysypuje błędy. Czy do Vagów są inne sterowniki niż do Tacho ? Jeśli tak to prosiłbym o linka albo o podpowiedź co robię źle.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...