-
Podłączenie sterownika centralnego zamka w Audi A4 B5
jeden przekaźnik nie podoła, ma jeden styk, i dalej będziesz w punkcie wyjścia, diody lutujesz tak http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/diody_zpsca7b63c7.png i sprawucha załatwiona. A jak chcesz z przekaźnikami to tak: http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/przek_zps841dedde.png Grafiken von hier ausgeliehen: http://www.audi80.pl/topics74/b3-b4opis-instalacji-sterownika-centralnego-zamka-z-pilota-vt36493.htm Powodzenia.
-
Podłączenie sterownika centralnego zamka w Audi A4 B5
dolutuj dwie diody prostownicze np 6A oznaczenie 6A10 i masz wyjścia na dwie linie kierunkow, lewa strona kierunków i prawa strona kierunków albo przekaźniki typ 561 albo mikro przekaźnik z dwoma stykami np taki: https://www.google.pl/search?q=mikro+przekaznik+12v&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=nPNbWNnEFcHb8Ae5g6KoCg i tak samo uzyskasz dwa wyjścia. Wątek stary, ale nikt nie pokusił się o wpięcie w PCB V94 czyli pompki central-zamka, jest na niej cud przekaźnik który steruje bezpośrednio silniczkiem pompki, i temat zamknięty. Częsta praktyka stosowana w golfach dwójkach i trójkach, audi wszelkiej maści, cygara, setki, osiemdziesiątki i inne produkty na kompresorach. Dodatkowo w nowszych modelach jest wszystko we wtyczkach pompki, zasilania, kierunki no i sławetne sterowanie centralem.... Schematy ELSA do wyłapania na internetach, multimetr w rękę i montaż w moment opanowany.
-
cieknący przewód - ZDJĘCIA - od czego jest?
Gorąco polecam zamiast zakupu używki lub co gorsza nówki w ASO Audi bo koszt takiego zakucia to kwota około 40 zł zamiast paru stówek w serwisie za nowy wąż. Robimy tak od lat, większość tego typu usług wykonywana jest pod życzenie klienta, ludzie wykonują ekskursję do ASO by natychmiast wrócić i zabrać węża do firmy zajmującej się takowymi usługami. Temat znany zwłaszcza przez osoby które przezbrajają pojazdy z ruchu lewostronnego, niejednokrotnie brak, bądź utrudniony montaż lub zdobycie w dobrym stanie, wymusza stosowanie wyprodukowania węża pod konkretny przypadek.
-
cieknący przewód - ZDJĘCIA - od czego jest?
Częstą przypadłością tych węży jest pękanie, rozszywanie w okolicach łączenia. Można zakuć go na nowo w firmach zajmujących się hydrauliką, naprawą koparek oraz zakuwających węże do myjek wysokociśnieniowych. Zakup używki tylko z pewnego źródła z uwagi na możliwość nabycia w takim stanie jak obecny.
-
[B7 BLB] Skrzywiona świeca żarowa, auto kupione z uszkodzonym silnikiem
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=lFUne6mx ...będzie łatwiej... oraz poglądówka http://wyslijplik.pl/download.php?sid=cTdmntub
-
Poduszka silnika
Łatwiej będzie na zdjęciu pokazać. http://autopartmaster.com/imgbank/cat/audi1/img..asp@mdl=249&unit=9740CFC1 Obezwładniasz na podłogę pozycję 17, 27 und 27a i w dłoni zostaje 23. Chyba że masz jakis FMIC pomodzony czy coś w tą nutę co wprowadza inne metody demontażu.
-
Cieknąca pompa przez sróbkę dekielka nastawnika.
Zdarza się pęknięcie gwintu pompy, i takie objawy jak piszesz mają miejsce. Po wymianie uszczelek zgodnie ze sztuka nie ma prawa nic cieknąć, chyba że powierzchnia przylegania Stellwerk-a jest nierówna. Powyższe to znikomy procent.
-
Przekaźnik 219
jeśli 219 to diesel, dla silnika BKE to Automatic glow period control unit -J179, a dla reszty Terminal 30 voltage supply relay -J317- a tu pogladówka http://imageshack.us/f/535/opisekx.jpg/ W etylinie inne sprawy realizuje i inne oznaczenia ma.
-
[B5 AFN] Przestawiony rozrząd ,dobry kąt wtrysku
Skoro rozrządy trzaskasz jak to mówisz, codziennie... to ustawienie VP nie powinno nastreczac problemów, ustaw pompę jak w opsie wyżej i po sprawie. Jeśli wypośrodkujesz pompę , to cofnięcie jej w skrajne położenie in plus czy in minus, pokaże w BS napewno 255 i problemy z paleniem czyli OK... powrót na środek i mała korekcja wskaże okolice 51 jednostek... Z tego co piszesz, pompę przekładałeś czyli kąsasz intrygę, chciaż cześciowo. Drugi aspekt to czy pompa jest OK i czy wczesniej banglała. Jeśli nastawnik wali numeros to z obrotami i wkrecaniem się na rzeczone obroty możesz mieć jajczęta, czyli problem nastawnikowo-pompowy. Przy złym ustwieniu VP, VAS wypluwa errory zwiazane ze złym ustawieniem w deseń zły początek tłoczenia i inne ciekawe kwiatki. Poczytaj vagownią co EDC ma na żołądku.
-
[B5 AFN] Przestawiony rozrząd ,dobry kąt wtrysku
Dobrze rozrządu bez odkręcenia śruby mocującej kółko wałka rozrządu nigdy nie ustawisz z pompa VP... Prawda potwierdzona przez wieki. Regularne poprawki po wymianach rozrządu prowadzonych przez "malarzy" potwierdzają tą regułę. Niby znaki z farbki się zgadzają lecz blokada i zero na kole zamachowym nie gra. Zdjęć nie załączam, sprawa jest prosta. Przód w położenie serwisowe. Poluzuj tą śrubę ale nie odkręcaj całkowicie i przez otwór od strony głowicy w blasze ochronnej puknij kółko przez jakiś pręt, wiertło na płasko sfrezowane bądź coś podobnego. Dokręcenie tej śruby to moment 45Nm. Blokujesz wałek po przeciwnej stronie kółka rozrządu na płasko, kątownik bądź coś płaskiego. Nie próbuj odkręcać tej śruby na tej blokadzie, kończy się ten zabieg różnie, zazwyczaj zniszczeniem płaszczyzny na głowicy lub wyszczerbieniem wałka. Zatrzymaj kółko, są do tego blokady ale przy odrobinie chęci można z płaskownika i prętów dorobić coś na wzór vag-owskiej. Korbę ustawiasz na zero w oczku skrzyni. No i pompa najważniejsze co Cię intersi. Pompę zablokuj w otworze, poluzuj na wszystkich śrubach mocujących do łapy i rozruszaj ją z czuciem, pomocna może być łyżka do koł włożona między magistralę rurek wysokiego. Ustaw ją na środku. Pomocne mogą okazać się znaki graniczne wykonane na łapie względem przesuwającej się pompy. Uderzanie młotkami w korpus alu pompy celem "ruszenia jej" nie jest najlepszym rozwiązaniem. To tyle z grubsza.
-
[B5 AFB] Ustawienie rozrządu w silniku AFB
pod pozycją 7 miałeś narysowane blokowanie... może nie oddaje "przekazu" w całości ale jest. Tu materiał dla podejmujących się DIY.
-
[B5 AFN] Nie można uruchomić silnika po zerwanu paska wieloklinowego.
Sprawdź nastawy rozrząd-u, opis mój gdzieś leży z foto na forum, potem, jakim napięciem na przekręconej stacyjce legitymuje się nastawnik. I masz jakiś pogląd na sytuację.
-
[B5 AFB] Ustawienie rozrządu w silniku AFB
Poglądowo, opisywać nie ma co tu dużo, rozrząd znany i lubiany przez farbkowców, malarzy, kreślarzy. Poblokuj jak na rysunkach, znaki z markera traktuj jako ostateczność czy wspomaganie "kontrolne" czy pokręciło się 360o. ELSA trochę obszerniej rozwija temat... lecz to foto da radę, w necie jest opisów, tutorialów ze zdjęciami sporo.
-
[ALL B6] Problem z połączeniem vag do USB
Na szybko post, z cyklu dla potomnych pomimo iż na każdym forum są opisy co i jaki fejs potrafi: Moja szklana kula wysiadała ale spróbujemy: - Jeśli masz kabel za 25zl to raczej KKL czyli o VAG 704 możesz pomarzyć. - Do tego sprzętu VCDS Lite jak najbardziej, polski vag, vag 311, vw tool. - VAG 704 i w górę to już wszystkie VCDS-y czyli to HEX wiec inny fejs... - Jeśli KKL to stery z tego: http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM20814_Setup.exe sajtu bez privów są wystarczające, klikasz, nie przerażaj się... pojawia się okienko z pod DOS-a i masz stery w systemie. - Potem "chwila strachu", konfiguracja który com, latency na 1 i go. BTW klika milisekund szukania (w komiksie czyt. obrazkowo): http://promoto.com.pl/sterowniki/VAG%20KKL%20PM-020-021/PM-020_instrukcja.pdf
-
[B5 AHU] Lata wskazówka od prędkościomierza
Sygnał ten jest wykorzystywany w rożnych celach np. taksówkarskich, zdalnych uruchomień silnika, alarmy-antyporwaniówki, dużo zastosowań.
Renegade
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta