Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Bagażnik dachowy na rowery...


Don Vito

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy są jakieś uniwersalne dachowe bagażniki, czy tylko dedykowane modelom będą pasować?

Mam relingi w swoim avancie, a potrzebuję na urlop bagażnika na 2 duże i 1 mały rower.

A może jest ktoś z okolic Płocka, kto wypożyczyłby mi taki zestaw na 6dni?

Wszystkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz relingi to zakładasz jakikolwiek (sensowny) bagażnik na rowery na thule i jedziesz. Niema potrzeby kupowac żadnych dedykowanych, super hiper tym bardziej jesli to potrzebne na okazjonalne wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w tych dachowych bagażnikach opór powietrza zwiększa znacznie spalanie?

Przymierzam się do tego najtańszego na tylną klapę. Ma ktoś taki model w avancie B5?

kazdy opór dodatkowy zwiększa spalanie, jak np włączenie klimy czy otwarcie okien :przebiegly: Więc to nieuniknione jednak nie jest to jakas duża różnica, może z 0,5l/100km.

Co do bagażników na klape sie nie wypowiem ale one tez stwarzają opory :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bagażnik na tylną klapę dedykowany do avanta, kupiłem bardzo dawno temu. Spokojnie mogę polecić, jeżeli chodzi o przewóz rowerów sprawdza się dobrze, wchodzą 3 sztuki, na pustym można normalnie otworzyć klapę bagażnika. Oglądałem kiedyś z ciekawości takei marketowe, powinny też być ok, ale rzeba uważać na pasy i kotwy mocujące bo zazwyczaj są pokryte plastikiem tylko od góry, a od dołu metal rzeźbi lakier :thumbdown:

Bagażnika dachowego nie polecam, jaki by on nie był to rowery się gibają i strach się bardziej rozpędzić, a dodatkowo zawsze jest możliwość zahaczenia o coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...