Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem pompką od spryskiwaczy


vartman3

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie w B4, wyciągnąłem pompkę i pod aku, ale nie chciała zakręcić tylko "buczała", poruszałem wirnik i zaczęła hulać jak nowa

Może jakiś syf dostał się między wirnik a króciec w krótym wirnik się obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vartman3, udało Ci się usunąć problem? Pytam bo przytrafiło mi się to samo - nie działa spryskiwacz tylnej i przedniej szyby. Nie słychać w ogóle żeby silniczek pracował, nie ma też na pewno żadnego wycieku na wężykach. Bezpiecznik 37 jest dobry.

Czy po za spaleniem się pompki mogły się rozłączyć jakieś kostki, zdarza się to w B6?[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 14:30_________________________________________________W moim przypadku problem rozwiązany - pompka okazała się spalona. Nowa pompka w ASO (Auto Special) kosztuje 170 zł natomiast nowy zamiennik kupiony w Mareksie, w Modlnicy (koło Krakowa) za 20 zł :> Warto więc sprawdzać ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz szlag trafil pompke od spryskiwaczy juz chyba na dobre i wycieraczki nie dzialalja bo zablokowal sie mechanizm od nich i teraz pyt jezeli bezpiecznik jest dobry to mogl sie spalic jakis przekaznik czy silniczek od wycieraczek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przestały działać wycieraczki w Hondzie. Po rozkręceniu podszybia okazało się że zatarł się cały ten mechanizm z ramionami połączony z silniczkiem. Pomogło przeczyszczenie i przesmarowanie - to był powszechny problem w Civicach. Nie wiem czy w Audi jest podobny patent ale może warto też to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz szlag trafil pompke od spryskiwaczy juz chyba na dobre i wycieraczki nie dzialalja bo zablokowal sie mechanizm od nich i teraz pyt jezeli bezpiecznik jest dobry to mogl sie spalic jakis przekaznik czy silniczek od wycieraczek??

czlowieku,sprawdz najpierw bezpieczniki,a nie we wrozke sie bawisz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano

u mnie tez jest problem z pompką spryskiwaczy czyli kompletny brak reakcji pompki :disgust: ale po koleji: bezpiecznik wspólny dla wycieraczek i pompki jest OK, podmieniłem pompke i nic, podłączyłem vaga z ciekawości i też nic :disgust: może przekaźnik padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić trzeba przekaźnik jest pod kierownicą często styki sie przepalają i nie kontaktuje , wystarczy przetrzec papierem i jest git

ale jaki ma on numer? Bo na schematach elektrycznych pompka jest oznaczona jako "V5"[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 11:46_________________________________________________wszędzie przekaźnik pompki widnieje jako 377 ale u mnie takiego nie ma :disgust:[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 12:48_________________________________________________jednak to była pompka musiałem kupić nową :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorry panowie za odgrzewanie kotleta lecz mam problem z pompką do spryskiwaczy a mianowicie brak dochodzącego pądu do niej , pompka działa bezpośrednio pod aku. wycieraczki chodzą prawidłowo , jedyne co mnie dziwi tak włączam spryskiwacz to brak poruszenia wycieraczki a gdy odłączę pompkę to wycieraczka chodzi trzymając manetkę do góry , a gdy podłącze pompkę to przestaje i tak w kółko może ta podpowiedz pomoże

z góry dzięki za pomoc :hi: [br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 13:35_________________________________________________panowie czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc .... może chodź jakiś schemat elektryczny gdzie jest wpięta ta pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest słaby styk w manetce od wycieraczek (duży prąd pompki). Spróbuj spryskać jakimś penetratorem w środek i rozruszać bez prądu. Kabel wychodzący z manetki na pompkę ma kolor czarno-fioletowy. Pompka niema przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie złożyłem pompkę do kupy i się poddałem ale kolega babyl666 dał mi domyślenia :mysli:

poza pryskaniem WD40 jest opcja łatwego dostania się tam bo rozumiem że problem można ogarnąć ???

POzdrawiam Dziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2011 o 10:16, badyl666 napisał:

Problemem jest słaby styk w manetce od wycieraczek (duży prąd pompki). Spróbuj spryskać jakimś penetratorem w środek i rozruszać bez prądu. Kabel wychodzący z manetki na pompkę ma kolor czarno-fioletowy. Pompka niema przekaźnika.

pompka spryskiwaczy nie ma przekaznika ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...