Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem pompką od spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam problem z pompka od spryskiwaczy wogule nie dziala nie slychac jej sprawdzalem bezpieczniki i sa dobre mozliwe ze mogla sie spalic czy cos jak to najlepiej sprawdzic bo w tych sprawach jestem zielony

Opublikowano

wyjmij silniczek ze zbiorniczka ,jest wciskany nic nie trzeba odkręcać i podepnij bezpośrednio do akumulatora dowiesz sie czy pompka padła czy cos z instalacja

Opublikowano
  • Autor

to taki kolo zbiornika od plynu spryskiwaczy taka podluzna? koncowka jest polaczona wezykiem??

Opublikowano

Miałem podobnie w B4, wyciągnąłem pompkę i pod aku, ale nie chciała zakręcić tylko "buczała", poruszałem wirnik i zaczęła hulać jak nowa

Może jakiś syf dostał się między wirnik a króciec w krótym wirnik się obraca

Opublikowano
  • Autor

a to jest taka podluzna w b5 ciezko ten wezyk zdjac slyszalem ze one sie szybko rozwalaja

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolego vartman3, udało Ci się usunąć problem? Pytam bo przytrafiło mi się to samo - nie działa spryskiwacz tylnej i przedniej szyby. Nie słychać w ogóle żeby silniczek pracował, nie ma też na pewno żadnego wycieku na wężykach. Bezpiecznik 37 jest dobry.

Czy po za spaleniem się pompki mogły się rozłączyć jakieś kostki, zdarza się to w B6?[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 14:30_________________________________________________W moim przypadku problem rozwiązany - pompka okazała się spalona. Nowa pompka w ASO (Auto Special) kosztuje 170 zł natomiast nowy zamiennik kupiony w Mareksie, w Modlnicy (koło Krakowa) za 20 zł :> Warto więc sprawdzać ceny :)

Opublikowano
  • Autor

mi teraz szlag trafil pompke od spryskiwaczy juz chyba na dobre i wycieraczki nie dzialalja bo zablokowal sie mechanizm od nich i teraz pyt jezeli bezpiecznik jest dobry to mogl sie spalic jakis przekaznik czy silniczek od wycieraczek??

Opublikowano

Mi raz przestały działać wycieraczki w Hondzie. Po rozkręceniu podszybia okazało się że zatarł się cały ten mechanizm z ramionami połączony z silniczkiem. Pomogło przeczyszczenie i przesmarowanie - to był powszechny problem w Civicach. Nie wiem czy w Audi jest podobny patent ale może warto też to sprawdzić.

Opublikowano

mi teraz szlag trafil pompke od spryskiwaczy juz chyba na dobre i wycieraczki nie dzialalja bo zablokowal sie mechanizm od nich i teraz pyt jezeli bezpiecznik jest dobry to mogl sie spalic jakis przekaznik czy silniczek od wycieraczek??

czlowieku,sprawdz najpierw bezpieczniki,a nie we wrozke sie bawisz!
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

bezpieczniki dawno byly sprawdzone i problem nie byl w bezpiecznikach tylko mechanizmie wycieraczek a z pompka ta ja szlag trafil!!

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Siemano

u mnie tez jest problem z pompką spryskiwaczy czyli kompletny brak reakcji pompki :disgust: ale po koleji: bezpiecznik wspólny dla wycieraczek i pompki jest OK, podmieniłem pompke i nic, podłączyłem vaga z ciekawości i też nic :disgust: może przekaźnik padł?

Opublikowano

sprawdzić trzeba przekaźnik jest pod kierownicą często styki sie przepalają i nie kontaktuje , wystarczy przetrzec papierem i jest git

Opublikowano

sprawdzić trzeba przekaźnik jest pod kierownicą często styki sie przepalają i nie kontaktuje , wystarczy przetrzec papierem i jest git

ale jaki ma on numer? Bo na schematach elektrycznych pompka jest oznaczona jako "V5"[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 11:46_________________________________________________wszędzie przekaźnik pompki widnieje jako 377 ale u mnie takiego nie ma :disgust:[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 12:48_________________________________________________jednak to była pompka musiałem kupić nową :disgust:

Opublikowano

A4-Tomek, tak z ciekawości ile zapłaciłeś za pompkę?

Opublikowano
  • Autor

JA TEZ KUPOWALEM POMPKE I WYSZLO 35ZL Z PRZESYLKLA

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

sorry panowie za odgrzewanie kotleta lecz mam problem z pompką do spryskiwaczy a mianowicie brak dochodzącego pądu do niej , pompka działa bezpośrednio pod aku. wycieraczki chodzą prawidłowo , jedyne co mnie dziwi tak włączam spryskiwacz to brak poruszenia wycieraczki a gdy odłączę pompkę to wycieraczka chodzi trzymając manetkę do góry , a gdy podłącze pompkę to przestaje i tak w kółko może ta podpowiedz pomoże

z góry dzięki za pomoc :hi: [br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 13:35_________________________________________________panowie czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc .... może chodź jakiś schemat elektryczny gdzie jest wpięta ta pompka

Opublikowano

Problemem jest słaby styk w manetce od wycieraczek (duży prąd pompki). Spróbuj spryskać jakimś penetratorem w środek i rozruszać bez prądu. Kabel wychodzący z manetki na pompkę ma kolor czarno-fioletowy. Pompka niema przekaźnika.

Opublikowano

właśnie złożyłem pompkę do kupy i się poddałem ale kolega babyl666 dał mi domyślenia :mysli:

poza pryskaniem WD40 jest opcja łatwego dostania się tam bo rozumiem że problem można ogarnąć ???

POzdrawiam Dziki

  • 6 lat później...
Opublikowano
W dniu 17.12.2011 o 10:16, badyl666 napisał:

Problemem jest słaby styk w manetce od wycieraczek (duży prąd pompki). Spróbuj spryskać jakimś penetratorem w środek i rozruszać bez prądu. Kabel wychodzący z manetki na pompkę ma kolor czarno-fioletowy. Pompka niema przekaźnika.

pompka spryskiwaczy nie ma przekaznika ? 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.