Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów


Azazello

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Witam

Mam mały problem mianowicie zablokowała mi się skrzynia biegów na 1-ce i za nic nie idzie jej wyciągnąć,sprzęgło sprawne na 100% pytanie brzmi czy rozsypała się czy jakiś mechanizm niedomaga czy da się to jakoś naprawić.Nadmieniam iż kilka dni przed w/w faktem jak wrzucałem 3-kę to było chrobotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, to samo miałem u siebie. Z początku zgrzytało przez kilka dni na 3 biegu, później po tygodniu zablokowało mi na 1 biegu. Po 30min postoju i siłowaniu się z lewarkiem udało się wybić z 1 i w czasie jazdy skrzynia zaczęła pracować poprawnie do momentu gdy przyszła burza i chciałem schować auto do garażu wtedy znowu zablokowało mi ja na 1 biegu i amen nie pojedzie a musiałem cofnąć kawałek. Rzeka przybrała tak że uciekaliśmy z domu samochodami na parkingi wyżej domu, każdy wyjechał a mój się rozkraczył na biegu wstecznym. Braciak podjechał swoim samochodem zapieliśmy linkę i na żywca targaliśmy go. W środku w tym momencie myślałem że mi silnik wyrywa z karoserii bo takie myły trzaski, zgrzyty niemiłosierne. Przemieliło wszystko w środku na amen.

Nie opłaca się robić skrzyni, lepiej poszukaj sprawnej używanej i to na dniach bo coś czuję że spotka Cię mój los niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja dziś jechałem do mechanika i poszarpałem się z nią jeszcze trochę no i puściła ale jak wbijam 3- kę to jest tak jak by miała zaraz wylecieć z samochodu zostawiłem i zobaczymy co specjalista powie bo ja na pewno nie będę jeździł tak żeby biegi wbijać jak w starej 60-ce :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja kocham Audi ale skrzynia mnie przerosła nigdy nic nie było oprócz uszczelnienia pompy wtryskowej myślę że te ostatnie przygody bo już tyle lat ją mam i nigdy nic nie było a jak trzeba będzie to wymieni się skrzynie dzięki za porady panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, tylko mi zablokowało na piątce. Pęknięty synchronizator zablokował skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może pomysł na taki bajer. Jest lato, ok 28 stopni odpalam auto, jadę w trasę, wszystko super - biegi chodzą jak w nowym. Olej w skrzyni rozgrzany (zresztą wymieniony,nic nie wyleciało ze środka) i czasami podczas zmiany z 1 na 2 czuć mały opór. Nie jest to regułą ale zdarza się. W zimie jest to bardziej odczuwalne.

Możliwe że wyrobiony wybierak odpowiada za taką duperelę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może pomysł na taki bajer. Jest lato, ok 28 stopni odpalam auto, jadę w trasę, wszystko super - biegi chodzą jak w nowym. Olej w skrzyni rozgrzany (zresztą wymieniony,nic nie wyleciało ze środka) i czasami podczas zmiany z 1 na 2 czuć mały opór. Nie jest to regułą ale zdarza się. W zimie jest to bardziej odczuwalne.

Możliwe że wyrobiony wybierak odpowiada za taką duperelę ??

nie wiem czym to spowodowane jest ale ja tak mam czasem i jeżdze drugi rok z tym i mam gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja kocham Audi ale skrzynia mnie przerosła nigdy nic nie było oprócz uszczelnienia pompy wtryskowej myślę że te ostatnie przygody bo już tyle lat ją mam i nigdy nic nie było a jak trzeba będzie to wymieni się skrzynie dzięki za porady panowie

Nie ma źle, ja już wymieniłem skrzynię, sprzęgło, pompę wtryskową, wtryski, turbinę, ori przepływomierz Pierburga, N75, amorki, simerbloki na belce. Poszło tyle siana że szok ale wiem że mam teraz sprawne auto. Teraz przy wymianie rozrządu wymienię uszczelniacze i popychacze zaworowe i będę miał nową A4 w budzie B5 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, tylko mi zablokowało na piątce. Pęknięty synchronizator zablokował skrzynię.

I wymieniałeś tylko synchronizator??

Tak wtedy wymieniałem tylko synchronizator, oczywiście nie obyło się bez czyszczenia całej skrzyni w środku, ale po dwóch miesiącach zaczął szwankować synchronizator czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...