Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: Witam

Mam mały problem mianowicie zablokowała mi się skrzynia biegów na 1-ce i za nic nie idzie jej wyciągnąć,sprzęgło sprawne na 100% pytanie brzmi czy rozsypała się czy jakiś mechanizm niedomaga czy da się to jakoś naprawić.Nadmieniam iż kilka dni przed w/w faktem jak wrzucałem 3-kę to było chrobotanie

Opublikowano

jak juz bylo slychac chrapotanie na 3ce to prawdopodobnie rozlecial sie sychronizator :hi: a za synchronizator wybierak poleciał

Opublikowano
  • Autor

To się jakoś naprawia czy wymienia skrzynię od razu

Opublikowano

To się jakoś naprawia czy wymienia skrzynię od razu

naprawia ale zapytaj sie w twojej okolicy ile kosztuje wymiana synch... i wybieraka a ile inna skrzynia na allegro i wymiana na inna

Opublikowano
  • Autor

Spoko w poniedziałek jadę do mechaniora to pewnie będę widział co będzie w tym temacie działał

Opublikowano

Witaj kolego, to samo miałem u siebie. Z początku zgrzytało przez kilka dni na 3 biegu, później po tygodniu zablokowało mi na 1 biegu. Po 30min postoju i siłowaniu się z lewarkiem udało się wybić z 1 i w czasie jazdy skrzynia zaczęła pracować poprawnie do momentu gdy przyszła burza i chciałem schować auto do garażu wtedy znowu zablokowało mi ja na 1 biegu i amen nie pojedzie a musiałem cofnąć kawałek. Rzeka przybrała tak że uciekaliśmy z domu samochodami na parkingi wyżej domu, każdy wyjechał a mój się rozkraczył na biegu wstecznym. Braciak podjechał swoim samochodem zapieliśmy linkę i na żywca targaliśmy go. W środku w tym momencie myślałem że mi silnik wyrywa z karoserii bo takie myły trzaski, zgrzyty niemiłosierne. Przemieliło wszystko w środku na amen.

Nie opłaca się robić skrzyni, lepiej poszukaj sprawnej używanej i to na dniach bo coś czuję że spotka Cię mój los niestety.

Opublikowano
  • Autor

No to powiem nie ciekawa sprawa

Opublikowano
  • Autor

No cóż jutro wstawiam do mechaniora zobaczymy co powie a wiecie czy od AFN-a z 97r podejdzie skrzynia do zeciora??

Opublikowano
  • Autor

Ale jaja dziś jechałem do mechanika i poszarpałem się z nią jeszcze trochę no i puściła ale jak wbijam 3- kę to jest tak jak by miała zaraz wylecieć z samochodu zostawiłem i zobaczymy co specjalista powie bo ja na pewno nie będę jeździł tak żeby biegi wbijać jak w starej 60-ce :kox:

Opublikowano
  • Autor

Paranoja kocham Audi ale skrzynia mnie przerosła nigdy nic nie było oprócz uszczelnienia pompy wtryskowej myślę że te ostatnie przygody bo już tyle lat ją mam i nigdy nic nie było a jak trzeba będzie to wymieni się skrzynie dzięki za porady panowie

Opublikowano

Miałem podobny przypadek, tylko mi zablokowało na piątce. Pęknięty synchronizator zablokował skrzynię.

Opublikowano

A macie może pomysł na taki bajer. Jest lato, ok 28 stopni odpalam auto, jadę w trasę, wszystko super - biegi chodzą jak w nowym. Olej w skrzyni rozgrzany (zresztą wymieniony,nic nie wyleciało ze środka) i czasami podczas zmiany z 1 na 2 czuć mały opór. Nie jest to regułą ale zdarza się. W zimie jest to bardziej odczuwalne.

Możliwe że wyrobiony wybierak odpowiada za taką duperelę ??

Opublikowano
  • Autor

Miałem podobny przypadek, tylko mi zablokowało na piątce. Pęknięty synchronizator zablokował skrzynię.

I wymieniałeś tylko synchronizator??

Opublikowano

A macie może pomysł na taki bajer. Jest lato, ok 28 stopni odpalam auto, jadę w trasę, wszystko super - biegi chodzą jak w nowym. Olej w skrzyni rozgrzany (zresztą wymieniony,nic nie wyleciało ze środka) i czasami podczas zmiany z 1 na 2 czuć mały opór. Nie jest to regułą ale zdarza się. W zimie jest to bardziej odczuwalne.

Możliwe że wyrobiony wybierak odpowiada za taką duperelę ??

nie wiem czym to spowodowane jest ale ja tak mam czasem i jeżdze drugi rok z tym i mam gdzieś.

Opublikowano

Paranoja kocham Audi ale skrzynia mnie przerosła nigdy nic nie było oprócz uszczelnienia pompy wtryskowej myślę że te ostatnie przygody bo już tyle lat ją mam i nigdy nic nie było a jak trzeba będzie to wymieni się skrzynie dzięki za porady panowie

Nie ma źle, ja już wymieniłem skrzynię, sprzęgło, pompę wtryskową, wtryski, turbinę, ori przepływomierz Pierburga, N75, amorki, simerbloki na belce. Poszło tyle siana że szok ale wiem że mam teraz sprawne auto. Teraz przy wymianie rozrządu wymienię uszczelniacze i popychacze zaworowe i będę miał nową A4 w budzie B5 :polew:

Opublikowano

Miałem podobny przypadek, tylko mi zablokowało na piątce. Pęknięty synchronizator zablokował skrzynię.

I wymieniałeś tylko synchronizator??

Tak wtedy wymieniałem tylko synchronizator, oczywiście nie obyło się bez czyszczenia całej skrzyni w środku, ale po dwóch miesiącach zaczął szwankować synchronizator czwórki.

Opublikowano

Dlatego nie warto robić skrzyni bo gruntowny remont to koszt pewnie 2-3 używanych no chyba że sam sobie to zrobisz ale ja bym się za to nie brał bez wiedzy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.