Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przełącza się na benzynę przy mocnym przyspieszeniu


mpoloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoją instalacją gazową. Mam zamontowane BRCSQ24 na reduktorze Genius Max + wtryskiwacze żółte (z tego co doczytałem to BRC Super Max). Przy maksymalnym wciśnięciu gazu instalacji potrafi przełączyć się na benzynę. Nie ma tu znaczenia czy zbiornik jest pełny, czy jest 1/4 lub 1/2 gazu w zbiorniku. Byłem z tym u gazownika, który montował całą instalację i twierdzi, że tak może być bo silnik ma zwiększoną moc do 191KM i jest to zjawisko normalne. Z tego co poszperałem to ta informacja wydaje mi się błędna. Chciałbym z nim porozmawiać KONKRETNIE. Czy ta instalka prawidłowo wyregulowana nie będzie działała poprawnie - nie będzie przełączała się na benzynę i co powinien zrobić gazownik by doprowadzić ją do NORMALNEGO działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat. Chodzi mi o konkrety jak rozmawiać z gazownikiem by mnie nie zlał słowami - tak ma być, ja z tym nic nie zrobię. Instalację mam na gwarancji dopiero co po pierwszym przeglądzie po 1000km i chciałbym to zrobić bez wydawania kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz BRC czyli masz gwarancje na terenie całego kraju. Jedź do Łasku na polną tam gdzie ja montowałem. Tam Ci zrobią to w ramach gwarancji. Olej swojego gazownika bo koleś jakiś chory jest. Chyba, że zamontował Ci jakieś słabe podzespoły i dlatego instalacja nie wyrabia... Na reduktorze masz 1200 czy 1500 jakiej średnicy przewód gazowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozważę wycieczkę do Łasku :cool1:

Pewnie, że tak. Co się będziesz męczył a i tak on Ci powie, że zakłada instalacje tyle lat i zna się lepiej. A denerwujące jest jak depniesz i zaczyna pikać. To po co gaz?? żeby jeździć z prędkością niedzielnego kierowcy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za mało wydajny reduktor. Trzeba zmienić na dwa lub jeden konkretny. Po prostu przy zwiększonym zapotrzebowaniu na gaz silnik nie dostaje go tyle ile trzeba i dlatego przełącza na paliwko.

Tyle jeżeli chodzi o to co masz powiedzieć dla gościa. Ludzie nie z takimi mocami jeżdżą na gazie i nic im się nie przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genius max i zolte wtryski sa do mocy grubo powyzej 200km wiec podstawowe elementy sa dobre, bardziej to kwestia ustawienia elektroniki w sterownikiu lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moce może ogarnąć taki zestaw. Chciałby gościowi na wejściu zapodać informacje, że ktoś z klubu ma taki sam motor tylko o mocy ???KM i wszystko hula aż miło, więc wina leży po jego stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej samochód stoi u lakiernika więc sprawa się trochę odwlecze, ale jak tylko odbiorę go jadę na kontrolę instalacji i wtedy napiszę co i jak. Z pewnością dopytam się dokładnie co zrobiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tak dzieje od samego początku założenia BRCSQ24. Instalację zakładem w ABART-cie we Wrocławiu więc chyba powinno być wszystko ok z ich strony. Tankuje teraz gaz tylko na jednej stacji LPG i jest normalnie więc myślę że u mnie to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moce może ogarnąć taki zestaw. Chciałby gościowi na wejściu zapodać informacje, że ktoś z klubu ma taki sam motor tylko o mocy ???KM i wszystko hula aż miło, więc wina leży po jego stronie.

ten zestaw jest grubo powyzej 200koni nie wiem dokladnie ile, ale do twojego silnika (mialem taki sam) wystarczy slabsza instalacja, tj reduktor genius 1500 i pomaranczowe wtryski. bez komputera nikt ci tu nic nie powie, oddaj im niech pojezdza i ustawia tak jak ma byc. zadzwon do czakramu i zapytaj to Ci dokladnie powiedza do jakiej mocy masz instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...