Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z jazdą na PB


agusia59

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie pompy paliwa samochód podczas jazdy na benzynie, tak około 1/8 wypełnienia zbiornika (około, bo pływak znów nie dziaął po załozeniu nowej pompy), zaczyna troche szarpac, nie ma mocy, nie da sie przyspieszyc, ledwo sie jedzie. takie przerwy własnie ma. czy powodem moze byc zbyt maal ilosc paliwa, czy moze zbyt wysoko zamontowana pompa paliwa i łapie powietrze?[br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 19:28_________________________________________________dodam ze dzieje sie tak przewaznie na przechyleniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być to, że nie jeździ się na "wyzerowanym" zbiorniku ... auto nie nowe ten zbiornik troch lat już ma i syfu w nim nie mało. Ja jak u siebie w AHL wylatam benzyne prawie do końca, że wskazówka oprze się już o zero ... a czasami tak mi się zdarza bo nie tankuje tego auta (Ze względu na LPG) benzyną zbyt często (to też błąd) ... to objawy mam podobne jak u Ciebie .. .zassa brud ze zbiornika i się przypycha ...

Ostre danie mu w "dupe" na obrotach pomaga, choć to katorga dla wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale w zbiorniku jest teraz około 20 litrów paliwa, na starej pompce nie było takich objawów a paiwa było czasami duzo mniej i jezdziło sie normalnie[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 10:16_________________________________________________wczoraj ciezko było odpalic auto, kilkanascie razy musiałam krecic dopiero załapał a ajak odpala sie po dłuzszym postoju to tez ciezko , ale za pierwszym razem i silnik nierowno chodzi tak jakby nie dostawał paliwa dobrze, pomózcie co moze byc przyczyna bo ja mam juz dosc[br]Dopisany: 23 Lipiec 2011, 11:58_________________________________________________wczoraj audi wogóle nie odpaliło, paliwa jest ponad pół baku. odkrecony został waz, który podaje paliwo i wyleciało troche paliwa i powietrza. wyjeta została pompka paliwa, któa zostaął miesiac temu wymieniona na nowa zamiennik. sprawdzone zostało ze nie podaje paliwa mimo, ze słychac ja i napiecie jest w niej i działa. jest w niej maął dziura przy górnym brzegu. czy na 100% to wina pompki (wczesniej nie było takich objawów) i jaka teraz zamontowac, oryginał to zbyt duzy koszt?

[mod]Proszę wybierać konkretny prefix, bo nie w każdym Audi jest silnik benzynowy jak zostało to wpisane w temacie - poprawiłem[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamienników pompki paliwa to przekonałem się na własnej skórze...

Zamiennik to chwilowa pomoc.. Mi ona służyła około 2-3 miesięcy i się rozszczelniła - tryskała na wszystkie strony :polew:

Zakupiony został w intercars oryginalna i służy mi już 6 miesięcy i (odpukać) śmiga jak miło :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....mam podobny problemik otóż po dłuzszym postoju auta(np. przez noc) po zapaleniu na wolnych obrotach silnik chodzi równiotko nic sie nie dzieje natomiast jak chce ruszyc i podnosze obroty zaczyna przerywac ,brak mocy , brak ciaglego dopływu paliwa ....dopiero po chwili dochodzi do siebie i jest ok......zaczelo mi sie to dziac po wymianie pompki która mi nagle padła, wsadzilem uzywke z tego samego modelu.....pewnego dnia po dluzszej jezdzie jak chcialem wjechac do garazu z zewnatrz auta przy rurze wlewu paliwa wydobywał sie dziwny wyrazny dzwiek pracy pompki....zmarwtilo mnie to i nie wiem co bylo przyczyna na razie to byl pojedynczy przypadek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem że jest problem z dostaniem pompy paliwa do naszego modelu ....pytalem w hurtowni Motorol w krakowie i nie mieli tego typu pompki jaka jest w modelu 1.6 B5....chowix ile dales za ta pompe i jakies lepsze namiary na ten intercars...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...