Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od miesiąca szukam po forum i naprawiam.

W skrócie;

-wymieniona uszczelka pod głowicą (wyrzucał powoli płyn ze zbiorniczka oraz czarny nalot w środku zbiorniczka)

-w głowicy zrobione zawory,uszczelniacze,nowe popychacze,uszczelniacz wałka,planowanie

-wyczyszczone turbo

-n75 zamieniony z n18

-EGR jak i cały układ dolotowy wyczyszczony

-EGR ściągnięty wężyk podciśnieniowy(zaślepiony),z boku otworki zaślepione(puszczał olej)

- wydłubany katalizator

Aktualnie;

-brakuje mocy w dolnym zakresie obrotów tj. do ok.1900obr./min.- dalej "ciągnie"

- na wolnych obrotach słychać jakby uciekające powietrze,po ściągnięciu wężyka podciśnieniowego i zaślepieniu go sztanga spada w dół i jest cisza(membrana szczelna)może to świst przepływającego powietrza przez turbo.

proszę o analizę logów i uwagi:

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52446.html - statyczny gr.000

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52439.html - statyczny gr.001

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52444.html - statyczny gr.003 -EGR zaślepiony

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52440.html - statyczny gr.004

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52441.html - statyczny gr.007

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52443.html - statyczny gr.013

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52445.html - statyczny gr.018

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52442.html - statyczny gr.023

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52438.html - B.S. gr.011

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52437.html - dynam. gr.000

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52427.html - dynam. gr.001

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52429.html - dynam. gr.003 -EGR zaślepiony

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52428.html - dynam. gr.004

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52435.html - dynam. gr.008

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52431.html - dynam. gr.010

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52425.html - dynam. gr.011

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52426.html - dynam. gr.023

POZDRAWIAM.

[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 10:02_________________________________________________

Witam

Od miesiąca szukam po forum i naprawiam.

W skrócie;

-wymieniona uszczelka pod głowicą (wyrzucał powoli płyn ze zbiorniczka oraz czarny nalot w środku zbiorniczka)

-w głowicy zrobione zawory,uszczelniacze,nowe popychacze,uszczelniacz wałka,planowanie

-wyczyszczone turbo

-n75 zamieniony z n18

-EGR jak i cały układ dolotowy wyczyszczony

-EGR ściągnięty wężyk podciśnieniowy(zaślepiony),z boku otworki zaślepione(puszczał olej)

- wydłubany katalizator

Aktualnie;

-brakuje mocy w dolnym zakresie obrotów tj. do ok.1900obr./min.- dalej "ciągnie"

- na wolnych obrotach słychać jakby uciekające powietrze,po ściągnięciu wężyka podciśnieniowego i zaślepieniu go sztanga spada w dół i jest cisza(membrana szczelna)może to świst przepływającego powietrza przez turbo.

proszę o analizę logów i uwagi:

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52446.html - statyczny gr.000

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52439.html - statyczny gr.001

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52444.html - statyczny gr.003 -EGR zaślepiony

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52440.html - statyczny gr.004

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52441.html - statyczny gr.007

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52443.html - statyczny gr.013

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52445.html - statyczny gr.018

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52442.html - statyczny gr.023

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52438.html - B.S. gr.011

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52437.html - dynam. gr.000

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52427.html - dynam. gr.001

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52429.html - dynam. gr.003 -EGR zaślepiony

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52428.html - dynam. gr.004

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52435.html - dynam. gr.008

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52431.html - dynam. gr.010

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52425.html - dynam. gr.011

http://vaglog.rtnet.pl/rowoj76_52426.html - dynam. gr.023

POZDRAWIAM.

Ponownie bardzo proszę o analizę logów.

Opublikowano

Zupełnie jestem "zielony" jeśli chodzi o grzebanie w sofcie sterownika silnika ale wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku ktoś piszący ten soft chyba przeliczył się z rzeczywistymi możliwościami turbo w AJM żądając tak wysokiego ciśnienia przy tak niskich obrotach silnika i małej dynamice spalin. Niech na to zerkną koledzy, którzy tym się zajmują. Z tego co się orientuję to jest na naszym forum przynajmniej jeden kolega, który się zajmuje korektą parametrów sterownika silnika ale nie będę pokazywał na niego palcem :wink4: Możesz też wkleić te logi na forum.tdi-tuning.pl zadając takie samo pytanie.

Z całą pewnością powietrze nigdzie nie ucieka bokiem bo nie widać tego w logu dynamicznym 003 i 010.

Jest prosta rzecz do sprawdzenia - podepnij do gruchy turbo podciśnienie na stałe tj. kawałkiem wężyka bezpośrednio z trójnika najbliższego pompie podciśnienia w pompie tandem (tego przed rynienką podszybia) i wtedy zloguj dynamicznie 011 ale tylko do 2500 obrotów i zobaczysz wtedy fizyczne możliwości turbosprężarki.

Jak dla mnie to turbo wydala tyle ile może a soft jest naciągnięty i to zdrowo - oczywiście mowa o rozpędzaniu się turbo z niskich obrotów.

Opublikowano
  • Autor

Witam i dziękuje za zainteresowanie.

Co do tematu to nie wiem dlaczego podejrzenie o korekty w sofcie.

Może sprostuje:

w aucie nie były robione żadne prace przy sofcie - po prostu zaczęła się seria awarii

tj. wymiana 4-tego PD, wymiana uszczelki pod głowicą(przy okazji regeneracja głowicy),problemy z trybem awaryjnym,cieknący EGR,wydłubany katalizator,

czytając forum naprawiałem po kolei usterki.

Zrobiłem logi i prosiłbym o ocenę czy jest coś jeszcze nie tak,

martwi mnie np.blok 13 korekcje wtrysków,blok 23(bipy) oraz ciśnienie turbo-teraz nie ma trybów awaryjnych (turbo po czyszczeniu) auto ma aktualnie podmieniony zawór N75 na N18. Jest odczuwalny brak mocy do ok.1900obr.min.

POZDRAWIAM.

Opublikowano

Zupełnie jestem "zielony" jeśli chodzi o grzebanie w sofcie sterownika silnika ale wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku ktoś piszący ten soft chyba przeliczył się z rzeczywistymi możliwościami turbo w AJM żądając tak wysokiego ciśnienia przy tak niskich obrotach silnika i małej dynamice spalin. N

Sztomel, to jest ori soft :wink4:

w tym sterowniku i w tym aucie mapa doladowania w serii ustawiona jest na 2300 mbar juz od 1900 obr ...

Opublikowano

Pierwszy raz widzę takie wartości zadanego doładowania dla silnika AJM i jestem w szoku :shocked: ale jak wcześniej pisałem, nie bawię się sterownikami i nie mam rozpiski ich wartości zadanych.

W takim razie podepnij na próbę na czas logu dynamicznego 011 podciśnienie na "krótko" i wtedy zobaczysz jak turbina będzie reagować do tych 1900 obrotów - jeśli wtedy będzie poprawa to szukaj nieszczelności w podciśnieniach.

Opublikowano

Pierwszy raz widzę takie wartości zadanego doładowania dla silnika AJM i jestem w szoku :shocked: ale jak wcześniej pisałem, nie bawię się sterownikami i nie mam rozpiski ich wartości zadanych.

jest jeszcze kilka innych przykladow [jak dobrze pamietam ] TDI w ktorych seryjnie wymaga sie aby ta mala sprezarka dmuchala 2300 mbar ... ;)

Opublikowano

Pierwszy raz widzę takie wartości zadanego doładowania dla silnika AJM i jestem w szoku :shocked: ale jak wcześniej pisałem, nie bawię się sterownikami i nie mam rozpiski ich wartości zadanych.

W takim razie podepnij na próbę na czas logu dynamicznego 011 podciśnienie na "krótko" i wtedy zobaczysz jak turbina będzie reagować do tych 1900 obrotów - jeśli wtedy będzie poprawa to szukaj nieszczelności w podciśnieniach.

bo zawsze pewnie patrzyłes na ajm w golfie a tam jest doladowanie na 2091 a w a4 i paskach jest grubo pojechane na prawie 2300 ,i nie ma co sie dziwic ze dwumas w pasku ajm wytrzymuje niecałe 200tys i kaput

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.