Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] odmowa przyjecia mandatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam szybkie pytanie w razie odmowy przyjecia mandatu sprawa jest kierowana do sadu grodzkiego.

w takim przypadku sprawa odbywa sie w najblizszym miejscu gdzie zostalo popelnione wykroczenie czy w najblizszym miejscu zamieszkania osoby ktora odmowila przyjecia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to najbliższy sąd, gdzie było popełnione wykroczenie, bo co jeśli jedna osoba jest z gór, a druga z nad morza, a bum byłoby w np. w Warszawie? Ale tak mi się tylko wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odmówiłeś przyjęcia mandatu to w pierwszej kolejności dostaniesz wezwanie na komisariat w sprawie złożenia wyjaśnień, wtedy też będziesz mógł jednak zmienić decyzję i przyjąć mandat, więc zastanów się czy dobrze zrobiłeś że go nie przyjąłeś i czy wygrasz sprawę.

Sprawa odbędzie się w najbliższym dla Ciebie sądzie grodzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chcialem sie dowiedziec gdzie sie odbywa sprawa jak np przekrocze predkosc w zakopanem i odmowie przyjecia mandatu to sprawa bedzie sie odbywac w zakopanem czy np u mnie w bialymstoku

z powyzszej wypowiedzi wychodzi ze u mnie wiec jesli miałaby miejsce taka sytuacja to watpie zeby policjantowi chcialo sie i oplacalo gnac 600km na rozprawe?? i w takim wypadko sprawa zostaje pewnie umorzona??

kiedys kumpel opowiadal mi ze jego brat nigdy nie przyjmuje mandatow i sprawy zawsze sa umarzane bo policjantom nie oplaca sie jezdzic do sadu...

jesli oczywiscie musza sie stawic osobiscie ? ale jakos swiadkowie maja taki obowiazek chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licz na to ze to umorza

sprawa bedzie miala tryb zaoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez poczte polska dostaniesz info o wyroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok zaoczny pod nieobecność, bądź z braku wyjaśnień pozwanego/oskarżonego, bardziej kolejny termin rozprawy.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sprawa trafia do sądu rejonowego tam, gdzie zostało popełnione wykroczenie. Sprawca wykroczenia będzie wzywany na komendę w miejscu swojego zamieszkania w celu złożenia wyjaśnień na protokół, który potem policja ma obowiązek przekazać wraz z całą dokumentacją do sądu. Sąd na podstawie zebranych materiałów, zeznań Twoich i policjantów jako świadków popełnionego przez Ciebie wykroczenia uznaje Cię winnym lub też nie i zasądza grzywnę. Trzeba pamiętać o tym, że sąd nie obowiązuje taryfikator i np.coś co kwalifikuje się na mandat 100zł w sądzie może być grzywna np.500zł+koszty postępowania sądowego. Aha, i jeszcze jedno-to czy Ty się zgłosisz na przesłuchanie czy też olejesz nie ma znaczenia-sąd i tak wyda wyrok. Dopiero od tego wyroku masz 7 dni na złożenie odwołania ale wtedy rozprawa odbywa się przed sądem więc będziesz musiał "dymać" do Zakopanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie gra nie warta świeczki jeśli nie masz konkretnych dowodów (np. film z kamery) że nie popełniłeś zarzucanego wykroczenia. Mi właśnie przyszedł wyrok z sądu z Sanoka, nie przyjąłem mandatu za przejazd na pomarańczowym, 300 zł do zapłaty, zadnych dodatkowych kosztów, czyli tyle samo co mi chcieli mandat wlepić. Rozmawiałem z prawnikiem. Mowi że nie ma sensu, bo nie udowodnie ze nie mogłem się zatrzymać pomimo że mam 2 świadków którzy byli ze mna w aucie. Na dojazd na kolejne rozprawy wydam wiecej kasy, jeszcze świadków musiał bym ciągnąć ze sobą. A tak zanim to wszystko sie u nich przetworzy to minie 2 miesiące potem mozne jeszcze pare nie płacić. Wiec nie ma pośpiechu z zapłatą mandatu :) Ogolnie prawnik mowił że za taką kwote nie warto sobie zawracać głowy i tracić nerwó i czasu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...